Tüp mide ameliyatının uzun vadeli zararları … mide baypas ameliyatı kusurları

Fazla kiloluysanız, ameliyata gitme fikirleri kesinlikle aklınızdan geçti. Kalıcı olarak yağlardan kurtulmak ve tam hızda zayıf bir vücuda dönmek için; Sizin için işe yaramayan diyet, medikal preparatlar ve tabletlerden sıkıldığınız için, tüp mide ameliyatının uzun vadeli zararları ve avantajları hakkında bizi detaylı olarak takip edin.

Bu konu içerir …

Sleeve gastrektomi veya gastrektomi hakkında önemli bilgiler

İdeal kilo, genç veya kırk yaşın üzerindeki her erkek ve kadının hayalidir, zayıf irade nedeniyle diyet rejimlerinin başarısız olması veya diyetin zor olduğu boyutlara ulaşan kişilerde, aşırı kilolu ve obezite sorunu yaşayan herkes için en iyi ve en hızlı çözüm ameliyatlara başvurmaktır.

Modern tıbbın keşfettiği mide ameliyatları; mide baypas ameliyatı, vücut şekillendirme ameliyatı, lazer liposuction, mide balonu ameliyatı, mide bandı ameliyatı ve bugün yazımızda bahsedeceğimiz mide ameliyatı ve tüp mide ameliyatı gibi sayısızdır.

Tüp mide ameliyatı midenin bir kısmını çıkarmak ve kalıcı olarak çıkarmak için amaçlanmıştır, böylece daha önce olduğu kadar yemek yiyemezsiniz; Mideniz çok küçük olduğu ve dolayısıyla yanma oranları artacağı ve kiloları azalacağı için bu, mide kemeri operasyonunda olduğu gibi geri dönüşü olmayan ve midenin eski şekline geri döndürülemeyeceği, komplikasyonlar olursa kemerin daha sonra gevşetilebileceği diğer bir fikirdir.

Nitelikli bir doktor ve tanınmış bir klinik veya merkez seçilirse tüp mide ameliyatının başarı oranları yüzde 90’ı aştı.Bu operasyon, etkileyici sonuçları nedeniyle rekor sürede ortaya çıkıp yayıldı, bu da birçok kişinin onu fiziksel ve psikolojik olarak yok etmek üzere olan yağlardan kurtulmayı kabul etmesine neden oldu.

Elbette spor yapmak ve doğru beslenmeyi sürdürmek esastır ve her şey sizin iradeniz ve arzunuzla ameliyata girmeden önce denenmelidir, sonuçta genel anestezi altında geçirdiğiniz bir ameliyattır, her ameliyat gibi olabilecek herhangi bir hata, ancak diğer ameliyatlar sahipleri tarafından zorlanır.

Ayrıca okuyun: obezite tedavisi, soğuk algınlığı ve kabızlık tedavisi için sihirli bardak

Mide zımbalama, tüp mide ameliyatı, gastrektomi veya diğer operasyonlara yönelik tüm ameliyatların da uzun vadeli başarıları için doğru beslenmeyi gerektirdiğinden emin olun; Çünkü mide sürekli olarak esnetilebildiği için, yetersiz beslenmeden önceki dönemde sizinle birlikte genişledi ve tıkamaya gitti ve bu nedenle mide aynı şeye maruz kaldı, öyleyse ne yapacaksın?

Mide ameliyatı sizi hızlı bir şekilde sıfıra getirmenin hızlı bir yoludur (diyet ve geleneksel yöntemler kadar yavaş değil) ve yolu tamamlamanız gerekir.Eğer eskisi gibi devam ederseniz tekrar kilo alırsınız. .

Tüp mide ameliyatının uzun vadeli zararları

Elbette her şeyin, avantajlarının yanı sıra dezavantajları da var, özellikle vücudun doğasına aykırı ise veya bazı teknolojilerle yeni bir şey keşfedilmişse ve obeziteden muzdarip olanların acılarını azaltacak bir pazarlama yolu ile obezitenin nedeni yanlış alışkanlıklar, lüks ve rastgele yemek olmasına rağmen.

Tüp mide ameliyatı cerrahi bir işlem olduğu için mutlaka keşfedilmiş kusurları ve somut hasarları vardır.Bunları sizin için listeleyeceğiz ama kesinlikle önümüzdeki yıllarda keşfedilebilecek somut olmayan hasarlar olacaktır. Operasyon on yıldan daha uzun bir süre önce keşfedilmediğinden ve on yıllık bir süre boyunca tüm hasarları izlemek zor olduğundan, aşağıdaki noktalardan hasarları ve bunların üstesinden gelmek için mevcut yöntemleri öğrenebilirsiniz.

Mide yeniden gerilir

Mide ilk defa genişleme kabiliyetine sahipse, bundan sonra tekrar genişleyebilir ve bu nedenle sağlıklı ve uygun bir diyet uygulamaz ve doktorunuzun diyet talimatlarına uymazsanız, rastgele diyetinize dönerseniz mideniz tekrar sürekli genişler ve mide tüpü onu durdurmaz.

Genel halsizlik ve yorgunluk

Elbette, tek seferde kilo veren herkes enerjisinin ve fiziksel sağlığının büyük bir kısmını kaybediyor; Vücudu belirli yiyeceklerin ve belirli besinlerin miktarına alıştığı ve ani, kademeli olmayan azalma genel halsizliğe, yorgunluğa ve daha az enerjiye yol açar, bu da yeni kilonuza alışana ve vücudunuz yediğiniz yiyecek miktarına alışana kadar bir süre uzayacak, bu da yapmamanız için sizi şok edecek.

Besin takviyesi eksikliği

Tüp mide ameliyatında görülen yaygın bir hasar, genel bir besin ve vitamin eksikliğidir. Daha sonra yiyeceğiniz yiyecek miktarı vücudunuzun ihtiyaçları için yeterli olmayacağından, midenizin bir kısmını çıkardıktan sonra büyüklüğünün çok küçük olacağını ve birden fazla porsiyon yiyecek için yeterli olmayacağını hayal edebilirsiniz ve bu nedenle besin takviyesi almanız gerekir ve doktorunuz sizin için yazacaktır ki bu çok yaygındır. Bu tür işlemler.

Soluk ten ve saç dökülmesi

Vücudunuzun daha önce tüketmiş olduğunuz besin miktarından emdiği vitamin ve önemli besin eksikliğinden dolayı bu durum saçınızı büyük ölçüde etkiler, dökülmesine ve cildin solmasına ve sürekli yorgunluk hissetmesine neden olur, tüm bunlar doğasına geri döner, ancak vücudunuz yeni sisteme alıştıktan ve doktorunuzun sizin için belirleyeceği besin takviyelerini aldıktan sonra .

ishal

Tüp mide ameliyatı geçirenlerin yaşayabileceği en büyük zararlardan biri ishaldir. Bunun nedeni midenin boyutunun çok küçük olması ve içinde hiçbir şeyin mümkün olmaması ve ishalin dehidrasyona yol açması ve vücudunuzun aldığı yiyecek eksikliği ile zayıflığa, genel halsizliğe ve anemiye yol açabilmesidir. Bu nedenle operasyondan sonra, sık sık durmayan ishal fark etmeniz durumunda doktorunuzla görüşmeniz gerekir.

Safra taşları ve splenektomi

Midede kısmi rezeksiyon geçiren veya zaten geçirmiş olanların çoğu, genel olarak safra kesesi taşlarına maruz kalmaktadır, bunlar yirmili veya otuzlu yaşlarındaysa bazı tıbbi ilaçlarla tedavi edilir, ancak kırklı veya üzerindeyse ve gastrektomi geçirmişse, çoğu ameliyat olacaktır. Kalıcı kolesistektomi yaygındır ve olasıdır.

Ayrıca okuyun: Kilo verdikten sonra ciltte sarkma probleminden nasıl kaçınılır?

Midenin zımbalanması normaldir, sadece etkilenmekle kalmaz, aynı zamanda ona bağlı tüm sindirim organlarının da etkilenmesi, üzerlerindeki baskıyı arttırır, bu da onu hasara veya hastalığa karşı savunmasız hale getirir ve safra kesesinden farklı olarak, dalak ameliyatı komplikasyonlarını artırabilen dalak da vardır, ancak bunların hepsi kanıtlanmamış bilimsel spekülasyondur. Yerde, sadece yüzde birini geçmeyen bir yüzde olarak.

Bazı yiyecek türlerine alerji

Midenin bir kısmını çıkarırken daha sonra yediğinizde bazı yiyecek türlerine karşı duyarlı olmanız mümkündür ve bu da sizin için yararlı olsa bile yemek yerken ve bazı yiyecek türlerinden uzak dururken daha dikkatli olmanızı sağlayacak ve bu husus yemeğinizde fark edilecek ve yapılacağı gibi doktorunuzla takip edilecektir. senin üzerinde.

Üzgün ​​mide ve iç organlarda yapışkanlık

Midenin kesilmesi işleyişinde bozulmaya, sindirim sistemi üzerinde baskıya ve hareket ederken ağrıya neden olabilir. İç organlar birbirine yapışabileceğinden ve yiyeceğiniz yiyecek eksikliğiyle daha da kötüleşebilir, ancak bu olursa geçici bir semptom olacak ve zamanla sona erecektir.

Psikolojik depresyondan rahatsızlık

Bağımlıların iştahıyla, psikolojik depresyon veya psikolojik bir soruna veya başka bir duruma maruz kaldıklarında ve daha önce yediği aynı miktarı yemenin zorluğundan sonra – tüp mide ameliyatı geçirdikten sonra – depresyona girebilir veya akıl hastası olabilir ve uyuşturucu veya alkol bağımlılığındaki yükünü boşaltmaya çalışabilir.

Mide ekşimesi ve GERD

Ayrıca, mide kesmenin en yaygın semptomlarından biri, gastroözofageal reflü nedeniyle sürekli bir mide ekşimesi hissidir ve bu, midenin küçük boyutunun bir sonucu olarak ortaya çıkar ve bu nedenle, sindirim suyu veya yiyeceğin bir kısmı, asiditeye neden olarak yemek borusuna geri dönebilir ve burada sindirimi hızlandırmak ve miktarı yemek için yiyecek ve egzersiz miktarını hafifletmeliyiz. Bir süre sonra bir tane daha.

Kesi fıtığı veya saptırma

Başlangıçta cerrahi bir operasyon olduğu için yaranın olduğu yerde cerrahi bir fıtık oluşması ve bu en sık ameliyattan sonra meydana gelmesi ve ardından doktorun yarayı sarmak için yemekle takip etmesi ve taburcu olan iltihap veya hafif şişlik şeklinde ortaya çıkabilmekte ve çok nadir durumlarda cerrahi müdahale mümkündür. Yine fıtığı düzeltmek için.

Sızıntı sorunu da nadirdir, ancak aynı zamanda kısa vadede tüp mide ameliyatı komplikasyonlarının bir endişesidir. Çünkü kesildikten sonra zımbalanan yerde herhangi bir mide sızıntısı erken tespit edilip ilaç ve doktor ile takibi ile kontrol altına alınabilir.

Kanama ve mide ülseri

Zımbalama işlemi nedeniyle mide kanaması meydana gelebilir ve bu nadiren mide ülseri ile sonuçlanabilir, ancak olabilir ve aynı zamanda kolayca kontrol edilebilir ve doktorla takip edilir.

Kilo kaybı hızlı değil

Mide zımbalama işlemi diğer zayıflama ameliyatlarına göre hızlı sonuç vermez, incelmesi zaman alır. Çünkü mide zımbalanır ve daha sonra hasta bekleyip çok yemek yemeye çalışır ve büyük bir kusuru vardır; Mide bölgesi küçük olduğu ve dolayısıyla yiyecek miktarı azaldığı ve kalori yakılmasıyla birlikte kiloları azalmaya başladığı için; Vücut normal miktarda yiyecek almaz.

Obezite ortadan kalkar, hastalıkları ortadan kalkmaz

Uzun süredir obezite sıkıntısı çekenler elbette obezitenin neden olduğu kalp hastalığı, yüksek kolesterol ve basınç gibi kronik hastalıklardan, şeker hastalığı ve diğer obezite hastalıklarından muzdarip olabilirler, bu yüzden mideyi zımbalayarak obeziteden kurtulmanın sizin için hastalıkları gizleyeceğini düşünmeyin, vücuttaki ani değişiklikler yok olsa bile, o zaman kesinlikle geri döneceklerdir. Senden sonra.

Vücut sarkması

Hızlı kilo kaybı vücutta sarkmalara yol açar; Çünkü cilt artan boyutu ile genişledi ve bu konu en çok etkilenen bölgeye göre vücutta spor ve sıkılaştırma işlemleri ile giderilebilir.

Vücudun yemek ihtiyacını yeme yeteneğinin kaybı

Vücudunuzun ihtiyacı olan yiyecek miktarını yiyemezsiniz; Çünkü mide kesme tekniğinin bazı durumlarda artabileceği bilinerek mide zımbalanmıştır ve bu doktorun bir kusuru değil, genç bir erkeğin diğerlerinden ulaştığı obeziteden kaynaklanan gevşek midenin boyutuna göre değişir.

Böylelikle midenin daha fazla kesilmesi mümkündür.Yemek yediğinizde vücudunuz için yeterli miktarda ve faydasının ölçüsünde yiyemezsiniz ve bu nedenle besin takviyelerine başvurursunuz, aşırı zayıflık, genel halsizlik ve bazı hastalıklar beraberinde gelmiş olabilir.

Mide bulantısı

Mide bulantısı, obezite tedavisi için tüm gastrointestinal cerrahilerde çok yaygın bir hasardır; Mide herhangi bir yiyecek kabul etmeyeceği ve sadece az miktarda yiyecek depolamayacağı için sindirim suyunu yemek borusuna geri döndürerek bulantı ve kusmaya neden olabilir ve kişi kabızlık yaparak mide bulantısı ve mide ekşimesine neden olabilir.

Hazımsızlık

Hazımsızlık da yaygın bir zarardır. Mide yeni duruma kolay kolay alışamayacağı için sindirim sistemi işlevlerinde bozulma, sindirim güçlüğü ve genel olarak sindirim sisteminde ağrı yaşanacak ve bu belirti uzun sürmeyecektir.

Ayrıca okuyun: Nohut diyeti ve bir haftada 3 kilo vermek .. Kilo vermek için günlük program

Kısacası zararların çoğu kişi doktorun sözlerine sadık kalınarak ve ulaşacağı sonucu muhafaza etme iradesine sahipken giderilebilir.Ayrıca ünlü bir doktor seçimi tüm zarar ve komplikasyonlardan kaçınmak için çok önemlidir ve ameliyat sonrası periyodik takibi yapılır.

Ama ne kadar kolay olursa olsun ya da kozmetik amacı ne olursa olsun ameliyat riskini azaltan da yoktur ve alıştığımız gibi hızlı bir sonuca ulaşmak gerekli değildir çünkü diyetler sizin için işe yarıyorsa, yavaş da olsa bu sağlığınız ve hayatınız için çok daha iyidir. Ve vücudun.

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin