Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Türk isimleri sevenler için yeni ve ayırt edici M harfli çocukların isimleri

Türk tiyatrosunun Arap dünyasında büyük ölçüde yayılmasından sonra, Türkçe isimler ya Arap kökenlidir ya da Türk kökenli ya da Türk kökenli olabileceğinden, pek çok yenidoğanın adının ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir ve bu yazıda çocukların mevcut isimlerini bir mektupla sunuyoruz. Türkçe mem. Bu konu içerir … M harfi Türkçe olan çocukların isimleri Arap dünyasının pek […]

22 Aralık 2020 - 7:01 'de eklendi ve 66 kez görüntülendi. A+A-

Türk isimleri sevenler için yeni ve ayırt edici M harfli çocukların isimleri

Türk tiyatrosunun Arap dünyasında büyük ölçüde yayılmasından sonra, Türkçe isimler ya Arap kökenlidir ya da Türk kökenli ya da Türk kökenli olabileceğinden, pek çok yenidoğanın adının ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir ve bu yazıda çocukların mevcut isimlerini bir mektupla sunuyoruz. Türkçe mem.

Bu konu içerir …

M harfi Türkçe olan çocukların isimleri

Arap dünyasının pek çok sakini, Türk kültürüne ve genel olarak Türk yaşamına düşkün hale geldi, bu da onları Türk kökenli çocuklarının adını Türk tiyatrosundan etkilenerek, Türkiye ile bağlarını ve Türk drama sevgilerini ifade etmeye ve Türk isimleri arasında M harfli çocukların isimlerini seçmeye sevk etti. , Aşağıdakiler dahil:

Mert

Farsça kökenli bir isim, Türkiye’de de adı geçen, hem erkek hem de kadın olarak anılan bu ismin, el-Cevher ve el-Cevhara olmak üzere iki anlamı vardır.

Mart

Martin isminin İngilizce kısaltılmış hallerinden birinden alınan ve savaşı seven bir kişi anlamına gelen Latince’den alınan, erkeğe verilen Türkçe isim.

Michael

İsmi Türkiye’de yaygınlaşan İbranice kökenli bir isim, meleklerden birinin adı olan Mikhail isminden alınmıştır.

Mikael

Yakın meleklerden birinin üzerinde bilimin adıdır ve damla ve yağmurun emanet ettiği kraldır.

Miran

İsmin kökeni yabancı olup, Slav kökenlidir, erkek ve kadın olarak adlandırılır, barış veya dünya anlamına gelir ve Miran isminin taşıyıcısının yüksek ahlaklı ve kibar bir kişi olduğu, sorunları sevmediği, kavgalara girmediği, etrafındakilere destek ve yardım sağlayan yardımsever bir kişidir. .

Musa

İbranice kökenli bir isim, çocuk anlamına gelen eski bir Firavun biliminin adıdır ve İbranice anlamı kurtarıcıdır, yani kurtarılmış, emekli olan demektir ve Firavun’da iki kısma ayrılan bileşik bir isimdir: “Mo” su ve “Sha” ağaçlar anlamına gelir. İsmin kökeni, çocuğun ağaçların arasında sudaki varlığıdır, bu nedenle kurtarıldı, çünkü Musa Peygamber, onun üzerine barış, adını ilk alan kişi oldu.

Övgü

Güzel kokulu bir övgü anlamına gelen, övgüden alınan “herhangi bir Türkçe” kelimesi ile Osmanlıca telaffuz edilen, Arap erkeksi bir özel isim olan Arapça kökenli bir isim.

Mehran

Adı, Nahr’ın adı olan erkeğe verilen Fars kökenlidir ve Farsçada efsanevi bir kahramanın adı olan adın taşıyıcısının güçlü, cesur ve nüfuzlu bir karaktere sahip olduğu sanılmaktadır.

M harfi Türkçe olan çocukların isimleri

Ayrıca ilginizi çekebilir: Yeni Türk erkek çocuklarının isimleri ve bir sonraki çocuğunuz için ayırt edici

Arapça kökenli Türkçe M harfli çocukların isimleri

Geçmişte Araplar ile aralarındaki büyük örtüşme nedeniyle birçok isim Arap kökenli Türk topraklarında yayılmıştır, çünkü çok sayıda Türk Arapça isimler taşır, ancak bu isimler Türkiye’de olduğu gibi Arap dünyasında da yaygın olarak dolaşmaz ve bu isimler arasında ne Takip eder:

Düşünülen

“Sayılan para, tahmin edilen şey” fiilinden alınan ve sadece deneylerle, bilimsel gerçeklerle, testlerle, testlerle ve tahminlerle tanınan, rasyonel fikirli bir kişi anlamına gelen, erkek adı verilen, Arapça kökenli bir isim.

مندو

Erkeğe verilen Arapça kökenli isim, yani aranan, aramadan alınan ve aranan kişi anlamına gelir, böylece isim Mando oldu ve Türkiye’de yaygın olan isimlerden biridir.

unutulmuş

Geçmişin acı ve yorgunluğundan ve üzüntüsünden kurtulmak için unutkanlık ve terk edilme anlamına gelen “mansa” yazılırken erkeklere ve kadınlara verilen Arapça kökenli bir isim de denilebilir.

hayırlı

Erkeklere verilen Arap kökenli bir isim, Türk topraklarında adı yayılır ve mübarek veya mübarek ve mübarek, kavminin, onlara gelenlerin ve talihlilerin üzerindedir.

görünüm

Erkeklere verilen Arapça kökenli bir isim, öne çıkan, apaçık, yüksek rütbeli veya iyi ve güzel ahlak gösteren ve görünüş, göründüğü yer veya başkalarına gösteren biri, ahlaki hoşgörünün bir göstergesi olabilir.

Muharrem

Arapça hicri ay adı olmanın yanı sıra, erkeklere verilen, yasak anlamına gelen ve onu ihlal etmeye veya yaklaşmaya izin verilmeyen, Arapça kökenli bir isim.

Diğer isimler

Masab

Sahl aleyhine olan sa’ba fiilinden alınan erkeğe verilen isim Arapça kökenlidir ve anlamı zor ve karmaşıktır.

Masum

Erkeklere verilen Arapça kökenli bir isim, hata yapmayan, kaymadan uzak, çekingen, nefretten uzak tutulmuş demektir.

مظفر

Adı Arap kökenli, erkekler denen, başarılı, muzaffer, kazanan ve ebedi çivi anlamına gelen, ender ve ender bulunan seçkin isimlerden biridir ve Muzaffar isminin sahibinin, güçlü bir kişiliğe ve liderliğe sahip olmasının yanı sıra, işindeki ustalığı, çalışkanlığa olan sevgisi ve sorumlulukları ile öne çıkması beklenir.

Yumuşak

Erkek ve kadınlara verilen, sancak tarafının zıddı olmanın yanı sıra esneklik, kolaylık ve zenginlik anlamına gelen Arapça kökenli bir isim olan ve bu isim Bakara Suresi’nde Kur’an-ı Kerim’de anılmış, Maysara isminin taşıyıcısının basit ve mütevazı olduğu, baskı ve sorunlardan kaçındığı varsayılmaktadır.

yakışıklı

Arapça kökenli olan isim, erkeklere verilen isim Türkiye’ye yayılmıştır ve iyi huylu, güzel ve zarf anlamına gelen, yakışıklı, iyi kalpli ve küf anlamına gelmektedir.

م .رسَل

Adı Arapça kökenli olup, erkeklere verilir, Türk topraklarında adı yayılır ve haberci, hızlı, kolay yürünebilir deve veya küçük ok anlamına gelir.

Massad

İsim Arapça kökenlidir, erkeklere verilir ve Al-Hani, Al-Farhan anlamına gelir, yani kim çaba harcamadan mutluluğa gelirse.

Mesut

İsim Arapça kökenlidir ve erkeğe verilir ve Tanrı’nın çaba harcamadan yapacağı mutlu, hayırlı anlamına gelir.

Mounir

İsim Arapça kökenlidir, erkeğe verilir ve herkesin iyimser olduğu parlak, ışıltılı, parlak yüzlü anlamına gelir.

Matin

Erkeklere verilen Arapça kökenli bir isim, İslam hukukunda Allah’ın en güzel isimlerinden biridir ve güçlü, güçlüyü etkilemeyen, gücü bitmeyen, ona dokunmayan, çok yetenekli anlamına gelir.

Majid

Adın kökeni Arapçadır, erkeklere verilir ve Mecid’in abartılı bir biçimidir ve anlamı birçok şan ve şereftir, Najeeb, yüksek itibar, cömert.

Mümin

İsmin kökeni Arapçadır, erkeğe verilir ve samimi, Allah’a ve Reslüne inanan ve Allah’a yakın kişi anlamına gelir.

Majid

Erkeklere verilen, pek çok zafer, otantik, cömert, yiğit, şerefli, görgü ve iyilik anlamına gelen Arap kökenli bir isim.

çevre

Her şeyi bilgi, yetenek, merhamet ve boyun eğdirme ile çevreleyen anlamına gelen ve “okyanus” olarak tanımlandığında Allah’ın en güzel isimlerinden biri olan ve Türk topraklarında adı yaygın olan, Arapça kökenli bir isimdir.

Arap kökenlerinin diğer isimleri

Maryj

El-Marj’dan alınan ve karma, şaşkınlık ya da yalan anlamlarına gelen ve anksiyete olan ve erkek denilen Arapça kökenli bir isim ve bu isim Kuran-ı Kerim’de Q Suresi’nde geçmiştir.

Şu an

Erkeklere verilen, hilal gibi kavisli anlamına gelen ve bununla kastedilen, alkışlar, neşeyi ifade eden, Tanrı’dan başka tanrı olmadığını söyleyen iyimser, Arapça kökenli bir isim.

Usta

İsmin Arapça kökenleri vardır, buna erkek denir ve bu, usta, hünerli, tüm eserlerin efendisi anlamına gelir, ismin taşıyıcısının el becerisi ve ustalık ile karakterize edildiği varsayılır.

Ayrılmış

Erkeklere verilen ve kurtarmak için fiilden alınan ve korunan, korunan ve gizlenen anlamına gelen Arapça kökenli bir isim.

Muhannad

Arap kökenli, Türk sanatçılar tarafından meşhur olan, Hint demirinden yapılmış keskin kılıç anlamına gelen ve bu tür, kalite açısından en iyi kılıç türlerinden biridir ve adın taşıyıcısının konuşma ve karakter bakımından güçlü ve keskin olması gerekir, ancak o bir aşıktır. Macera insanlar arasında sevilir ve yeni deneyimler almayı sever.

Maatouk

Erkeklere verilen ve azaptan alınan, esaretten, kölelikten ve kölelikten kurtulmuş anlamına gelen Arapça kökenli bir isim.

Öngörülen

Erkeklere verilen, birinden mesaj ileten veya mesaj gönderen veya bir uyarıyı gönderen anlamına gelen Arapça kökenli bir isim ve bu isim Kur’an-ı Kerim’de Raad Suresi’nde zikredilmiş ve Mundhir isminin sahibinin rasyonel, bilge bir kişiliğe sahip olduğu, Allah’a inandığı ve çok şey yaptığı varsayılmaktadır. Başkalarıyla ilişkilerinde saygılı ve insanlarla dürüst ve açık bir kişidir

Niyet etmek

Erkeklere verilen Arap kökenli bir isim, Arap kökenine rağmen adı Türkiye’de yayılıyor ve arzu, arzu ve umut anlamına geliyor.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Baa harfli çocukların isimleri (ayırt edici – Kur’an-ı Kerim’den – nadir – Arapça olmayan)

Diğer isimler

Mehdi

Erkeğe verilen Arapça kökenli bir isim, vaiz ya da rehber anlamına gelir ve iyilik yolu ile kötülük yolunu ayırt etmeye yardımcı olan kişidir ve ayırt edici dini karaktere sahip isimlerden biri olarak kabul edilir ve bir veli, Allah’a yakın, sakin, sakin bir kişinin adının taşıyıcısı olduğu varsayılır. İnsanlarla ilişkilerinde hoşgörülü, dürüst ve lüks.

Munaf

Erkeklere verilen, uzun ve gül anlamına gelen, uzun, yüksek ve yüksek anlamlarına gelen burundan alınan, namus ve yüceliği ifade eden Arapça kökenli bir isim.

görkemli

İsim, erkek denilen Arap kökenlidir ve işe çağıran, amigo kız anlamına gelir ve memin açılması, korkulu, muhteşem, saygın, saygı duyulan anlamına gelir ve görkemli bir ismin sahibinin, hedeflerine ulaşmak için güçlü bir irade ve kararlılığa sahip, ısrarcı ve cesur bir kişiliğe sahip olduğu varsayılır.

Onurlu

Halk arasında cömert, şımarık, güçlendirilmiş anlamına gelen erkeğe verilen Arapça kökenli bir isim.

geçirimsiz

Önleme fiilinden alınan ve erkeğe verilen Arapça kökenli bir addır ve hipokamp, ​​güçlü veya kale veya kale veya yüksek bir dağ anlamına gelir.

Mnif

Erkeklere verilen Arap kökenli bir isim, yüksek itibar ve yüksek itibar anlamına gelir ve Munif isminin taşıyıcısının yüksek zevk ve sofistike bir kişiliğe sahip, dürüst, dürüst ve onurlu olduğu varsayılır.

م .لهِم

Arap kökenli isim, erkek denilen ve Allah’ın iyilik yapmak için ilham verdiği kişi veya ondan ilham alan kişi anlamına geldiği için ilham kaynağı veya vahiy kaynağı olan kişi anlamına gelir ve ismin sahibinin sakin ve düşünceli, etkili, aklı başında ve ayık bir kişiliğe sahip olduğu ve geleneksel yöntemi sevmediği anlamına gelir. .

م .تيّم

Erkeğe verilen Arapça kökenli bir isim, sevgilisi, wolan veya sevgilisi, sevgilisi ve ismin taşıyıcısı anlamına gelir, sakin bir romantik kişiliğe sahip, basit ve mütevazı, neşeli bir yüze sahip, düşünmeyi ve düşünmeyi seven bir isimdir.

Hız aşırtmacılar

Erkeklere verilen Arapça kökenli bir isim ve yüksek, gizli ve yasak olduğu için kutsanan anlamına geliyor.

Emanet

Erkeklere verilen Arapça kökenli bir isim ve ona vekil alan, başkalarına bağımlı, Yüce Allah’a teslim olan kişi anlamına gelir.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Al Ain harfi ve anlamları ile en iyi çocuk isimlerinin eksiksiz bir ansiklopedisi

M harfi Türkçe olan çocukların isimleri

M harfi Türkçe olan çocukların isimleri tüm dünyaya yayıldı

Türkiye bir İslam ülkesi olduğu ve içinde çok sayıda İslam dinine mensup insan barındırdığı için tüm dünyaya yayılmış birçok İslami isimle ünlüdür ve bu isimler arasında şunlar yer almaktadır:

Muhammet

Arapça kökenlidir ve erkeklere verilen isim, Allah Reslünün ismidir, Allah onu korusun ve huzur versin ve anlamı iyi ve övgüye değer niteliktedir.

Mahmud

Övgü anlamına gelen, övgü anlamına gelen, erkek denilen ve iyi nitelikleri, övgüleri ve ondan memnun olan övgüleri olan, Arapça kökenli bir isim.

Moustafa

Ad, erkeğe verilen Arapça kökenlidir ve seçilmiş, seçilmiş anlamına gelir.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Körfez çocuklarının en güzel isimleri (ayırt edici – lüks mülk – İslami)

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Arapça kedi isimleri yeni Arapça kedi isimleri yeni

Birçoğu , insan adı da dahil olmak üzere yüzlerce hatta binlerce kedi adı olduğundan, kedi veya kedi için benzersiz ve uygun bir isim s...

R harfli çocukların isimlerinin ansiklopedisi (Arapça – İslami – nadir – Kürtçe) R harfli çocukların isimlerinin ansiklop...

Doktor ona fetüsün türünü söyler söylemez anne, beklenen bebeği için güzel bir isim düşünmeye başlar ve bazı anneler bebeğine R harfiyl...

Beklediğiniz çocuğunuz için bin harfli çocukların isimleri (İslami – Arapça – Türkçe) Beklediğiniz çocuğunuz için bin harfli ç...

Çocuklar, babaların ve annelerin hayatlarında en önemli şeyi temsil eder ve Allah onları süs olarak tanımlamıştır ve bu nedenle her bab...

Bebeğiniz için orijinal ve nadir Arapça çocuk isimleri Bebeğiniz için orijinal ve nadir Arapça ...

Yüce Tanrı’yı ​​bu dünyevi yaşamın süsü olarak tanımlıyoruz. Bu nedenle, ebeveynler Tanrı’nın onlara bir çocuk vereceğini a...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/