Türk kızlarının isimleri

123rf / koreograf

Türk pembe dizileri Arap toplumumuzda özellikle Sultan’ın Harem dizisinin yaygınlaşmasıyla büyük ilgi görüyor, bu nedenle bazı kocalar kızları için Türkçe isimler düşünmeye başladı.

Türk dizisinin kahramanları ve yıldızları arasındaki hikayelerden, romanlardan ve romantik sahnelerden etkilendik, aynı zamanda Türk yıldızlarının temsil ettiği karakterlerin isimlerinden de büyük ölçüde etkilendik ve yıldızların isimlerinden de etkilendik. Kızlarına bazı farklı Türkçe isimler vermek isteyen çok sayıda Arap kadın var. Bu isimleri inceledikten sonra, gerçekten harika ve güzel anlamları olduğunu gördük!

Bu nedenle, bugün birkaç Türk kız ismi topladık, bu yazı sayesinde aralarından neyi sevdiğinizi seçebilirsiniz.

Yıldız adı

Türk kızları için en güzel isimlerden biri Yıldız’ın adıdır. Kadınlara verilen bu isim, son dönemde yaygınlaşan Türk dizilerini izlemekten etkilenmesi sonucu birçok anne tarafından tercih edilmektedir. Yıldız adı Türk kökenli kadınsı bir isimdir, dolayısıyla Yıldız adında bir Türk kraliçesi vardır ve Yıldız adı kırmızı yıldız anlamına gelir.

Tulai adı

Genç kızlara verilen seçkin Türk isimlerinden biri de Tülay adıdır. Bu isim, en ünlü Türk isimlerinden biri olarak kabul edilir ve Türk kökenlidir ve harika ve güzel bir anlamı vardır. Tulai adı, ayın etrafında ışığı ve ışığı parlayan yeni ay veya ay halesi anlamına gelir. Gelecekteki kızınız için Tülay ismini seçin ve Türkiye’yi seviyorsanız, çekinmeyin.

Adı merve

Türkiye’de kız çocuklarına verilen dişil isimlerden biri olan Murphy, Arap ülkelerinde kız çocuklarının modern isimlerinden biri haline geldi. Murphy ismi kadınsı bir isimdir ve Türk kökenlidir. Murphy isminin birçok harika anlamı vardır, kalıcı koku anlamına gelir ve aynı zamanda erkeklik, cesaret ve yardım sevgisi anlamına gelir. Murphy adı aynı zamanda beyaz inci anlamına gelir ve o yüksek terbiyeli kadın. Murphy adı, Türk sanatçı Murphy Bulgur’un adı olduğu için biliniyor.

Bir sakin adı Shaghla

Arapların kızlara verebileceği en şaşırtıcı Türk isimlerinden biri agla’dır. Bu isim Türk kökenlidir ama alçakgönüllülük anlamına gelir. Bu nedenle Arap kızlarına uyan seçkin isimlerden biridir. Sakin adı aynı zamanda erken hasat edilmiş meyvelerden elde edilen meyveler anlamına da gelir.

Adı Tofana

Harika ve çekici bir anlamı olan Türk isimlerinden biri de Tuvana adıdır. Bu isim, Türkçe ve Farsça kökenli isimlerden biri olmasına rağmen Türkiye ve İran’da ender rastlanan ancak son zamanlarda Araplar arasında bolluk ve bolluk artmaya başlamıştır. Tovana adı, güçlü bir kişiliğe sahip, güçlü ve kararlı bir kadının anlamı ile karakterizedir. Tuvana’nın adı Türk oyuncu Tuvana Turkay’ın adıdır.

Bourgo Bourgo adı

Borgo ismi, güzel ve çekici bir anlamı olduğu için Türkiye’deki en popüler kadınsı isimlerden biridir. Borgo adı, büyüleyici ve kendine özgü aromatik bir koku anlamına gelir. Borgo adı, Türk kökenli isimlerden biridir ve birçok Türk anne, kızları için bunu kullanmak istemektedir. Aynı zamanda Araplar arasında en sevilen isimlerden biridir ve birçokları onun gelecekteki kızları tarafından çağrılmasını ister.

Hazal adı

Hazal’ın ismine gelince, Türk kökenli olduğu düşünülse de ismin Arap kökenli olduğuna dair bazı hikayeler var. Hazal ismi, kızlar için ayırt edici Türkçe isimlerden biridir ve güzel bir isimdir, telaffuzu ve yazması kolaydır. Hazal ismi sonbaharda düşecek yapraklar anlamına gelmektedir. Arap dünyasında “Fariha” olarak tanınan Türk yıldızı Hazal Kaya hayranı olduğu için Hazal ismini seven çok sayıda Arap kadın var.

Adı Silla

Sıla adı Arap ülkelerinde popüler bir isim haline geldi ve Arapların onu “Sıla” dizisinden tanıdığı gibi, modern kuşağın adı Sila olan birçok genç kız var. Sıla adı, uzun bir yabancılık, ayrılık ve özlem yokluğunun ardından eve, eve ve aileye dönmek anlamına gelir. Kişinin bulunduğu yerin metaforudur. Bu nedenle telaffuz ve yazım kolaylığı yanında güzel bir anlamı olan güzel bir isimdir.

İsim Jansoo

Pek çok ebeveynin kızlarının isimlerine vermek istediği popüler isimlerden biri Jansu’dur. Jansu adı, bileşik bir isim olan Türk kökenli dişil isimlerden gelmektedir. İki isimden oluşur: Yaşamın ruhu anlamına gelen “jan” ve sonunda su anlamına gelen “su” adı, yani hayatın suyu, yani yaşamı geri kazandıran ve suyla tutan kişi. Cansu adı, yumuşak ve iyi huylu anlamı olan yumuşak bir isimdir, Cansu Dere olan ünlü bir Türk oyuncu da vardır.

Adı Sinam

Sinam ismi, aşk ve romantizm anlamını taşıdığı için harika bir anlam taşıyan isimlerden biri olarak kabul edilir, çünkü Sinam ismi kalbe ve ruha yakın olan kişileri ifade eder. Sinam adı, kadınlara verilen Türkçe isimlerden biridir ve aynı zamanda Türkçe ve Farsça kökenli bir isimdir.