Güncel İçerikler

Türkiye gezim ve en güzel plajları ve ilgi çekici yerlerinin harika bir turu, ayrıntılı ve resimlerle

İstanbul, Antalya, Yalova, İzmir, Ankara gibi pitoresk şehirlerle dolu bir ülke olduğu için Türkiye’ye yaptığım seyahatte ziyaret ettiğim en önemli turistik yerleri görebilmek için bugün birlikte büyülü ve güzel Türkiye’yi ziyaret etmeye gidiyoruz ve hepsi de dolaşmayı hak eden turistik mekanlarla dolu bölgeler, yani harcamaya karar verirseniz Ailenizle birlikte geçireceğiniz yıllık tatiliniz ilk adaylar arasında […]

Bu Haber 27 Aralık 2020 - 8:00 'de eklendi ve 28 kez görüntülendi.

Türkiye gezim ve en güzel plajları ve ilgi çekici yerlerinin harika bir turu, ayrıntılı ve resimlerle

İstanbul, Antalya, Yalova, İzmir, Ankara gibi pitoresk şehirlerle dolu bir ülke olduğu için Türkiye’ye yaptığım seyahatte ziyaret ettiğim en önemli turistik yerleri görebilmek için bugün birlikte büyülü ve güzel Türkiye’yi ziyaret etmeye gidiyoruz ve hepsi de dolaşmayı hak eden turistik mekanlarla dolu bölgeler, yani harcamaya karar verirseniz Ailenizle birlikte geçireceğiniz yıllık tatiliniz ilk adaylar arasında olacak.

Bu konu içerir …

Türkiye gezime dahil turistik yerler

İstanbul şehri

Bir önceki yazımızda İstanbul gezimden ve gördüğümüz harika turistik yerlerden bahsetmiştik ama bu alanlardan en önemlilerinden biri MS 1973 yılında yapımı tamamlanan Boğaziçi Köprüsü ve Avrupa’yı Asya kıtasına bağlayan iki köprüden biri, çünkü dünyanın dördüncü en harika, uzunluk olarak ise on altıncı asma köprüsü. Uzunluğu 1510 metre, yüzey genişliği 39 metre, iki kule arasındaki mesafe 1074 metre, her biri 64 metre yükseklikte.

Türkiye gezim

Yalova şehrinin türbeleri

Türkiye gezim sırasında gördüğüm en şaşırtıcı büyük Türk şehirlerinden biri, çok sayıda manzara nedeniyle her yıl çok sayıda ziyaretçi tarafından ziyaret ediliyor.

Şifalı banyolar

Ortadoğu’nun en önemli tedavi merkezlerinden biri olarak kabul edildiği için Termal Hamamları ve Armutlu Hamamları gibi dünyaca ünlü mineral şifalı banyoları içermektedir.

Türkiye gezim

Chinargik İlçesi

Yalova şehri de o şehirde geçeceğiniz ilk turistik yerlerden biri olup, Marmara Denizi bölgesinde yer alan, ulaşımı kolay, temiz denizi ve kırsal alanlardan, ormanlardan ve nadide çiçeklerden zevk alan popüler bir tatil beldesidir, bu nedenle muhafazakar kalmış dünyanın dört bir yanından binlerce turistin ilgi odağıdır. Bizans döneminden bu zamana kadar kıyı cazibesi ile yılın her zamanında ziyaret edilebilecek alanlardan biridir.

Türkiye gezim

Soudoshan Şelalesi

Yalova’da bizi Sodoshan’a götüren yolun her iki yanında uzanan eşsiz manzaralarıyla tanınan Üzbenar köyüne sekiz kilometre uzaklıkta bulunan Sodoshan şelalesini seyretmekten de keyif aldık ve bu yol turistler ve bu bölge ve çevresinde yaşayanlar için bir yürüyüş ve piknik alanı.

Türkiye gezim

Abant Gölü

Bursa’ya yaklaşık beş saat, Ankara’ya iki saat ve İstanbul’a 280 kilometre uzaklıkta bulunan bu göl, büyüleyici konumu, dağlarla çevrili, ormanlarla dolu bir yol ve yoğun çam ağaçları ve köknar bakımından zengin pitoresk bahçeleriyle öne çıkıyor.

Türkiye gezim

Abant Gölü’nün yüksekliği 1350 metreye, alanı 125 hektara, derinliği en yüksek noktaya kadar onsekiz metreye ulaşıyor.Bu göl, onu sulayan bazı su kaynaklarının yanı sıra yağmur ve kar sularıyla da besleniyor ve alpakalarla ünlü olduğunu, göl ve şelalelerin etrafında hayali bir tur keyfi yaşayabilirsiniz. At arabasıyla çevrili.

Antalya şehir turları

Antalya, Türkiye gezimde turizm programımın bir parçası olmayı garantilediğim Paris ve Londra’dan sonra üçüncü sırada yer alması nedeniyle, her yıl milyonlarca turist için en popüler destinasyonlardan biri olduğu için, çeşitli rekreasyon aktivitelerinin, pitoresk doğanın ve açık havanın yanı sıra pazarların da yer aldığı dünyanın en ünlü turistik bölgelerinden biridir. Kapalı ve eski müzeler.

Türkiye gezim

Antalya’daki eski şehir, Roma döneminin tarihini, marinaya ve denize bakan antik İslam camileri ile en ünlüsü görkemli Hadrian Kapısı’nın yanı sıra limana bakan balkonlu birçok el işi dükkanı ve kafesi olan çok nefes kesici bir manzarada birleştirdiği için harika bir medeniyet karışımı ile karakterizedir.

Termessos bölgesi

Türkiye’nin en önemli arkeolojik alanlarından biri olarak kabul edilen ve Antalya’ya otuz dakika uzaklıkta yer alan ve Odessa ve İlyada özelliklerinde bahsedildiğini ve içinde dolaşmanın sadece beş Türk lirasına mal olmayacağını belirtmekte fayda var. Öğle yemeği, mağaza ve restoranların olmadığı bir alan olan anıtların yakınında.

Türkiye gezim

Düden Şelaleleri

Limandan başlayarak tekneye binerek ulaşabileceğiniz Antalya şehrinin en güzel manzaralarından biridir ve etrafını saran geniş güzel bahçeleri gezebilir, şelalelerin yanında her açıdan anı fotoğrafları çekebilirsiniz.

Türkiye gezim

Konyaaltı Plajı

Antalya, otobüs, metro veya taksiyle gidebileceğiniz kayalık bir doğa plajı olan Konyaaltı Plajı gibi yazın milyonlarca turistin ziyaret ettiği birbirinden güzel plajları sayesinde geniş bir üne kavuşmuştur, ancak pürüzsüz çakıl taşlarıyla kaplı olduğu için bu kumsalda yürümeye uygun ayakkabılar giymeyi ihmal etmeyin.

Türkiye gezim

Bu plaj yüzmeye uygun değildir ancak gün batımı ve gün doğumu ile çevredeki dağların manzarasını seyretmek isteyen birçok insanla doludur.

Cabots Plajı

Berrak mavi suyu ve güzel kumu ile karakterizedir ve Kono’ya bir saatin üçte biri uzaklıkta olması nedeniyle Türkiye’nin en güzel plajlarından biri olarak tanımlanmaktadır.

Akvaryum

Sıcak havadan veya şiddetli yağmurdan kaçmak istiyorsanız, ziyaretçilerin çok sayıda deniz canlılarını görmek için su tünelinde dalış yapmanın keyfini çıkarabilecekleri Akvaryum’a gitmenizi tavsiye ederiz ve tüm bunlar küçük bir maliyetle.

Türkiye gezim

İzmir’de destinasyon turizmi

Bu büyüleyici şehir Türkiye’nin batı kıyısında yer alır ve Türkiye gezimde ziyaret ettiğim en önemli ve en büyük Türk şehirlerinden biri olarak kabul edilir ve Hadrian tapınağı, lüks otelleri ve farklı kalabalık pazarları gibi turistik cazibe merkezleriyle karakterize edilir ve ayrıca yaklaşık dört kilometre boyunca uzanan bir kordon olan Kordon Buyo bölgesinde dolaşabilirsiniz. Piknik ve açık hava rekreasyonu için en büyük aile toplantılarından biridir.

Türkiye gezim

Kordon Buyeo gezinti yeri, denize bakan kafeler, restoranlar ve otellerle çevrilidir ve ayrıca bir bisiklet yolu ve başka bir yaya yolu da vardır, bu nedenle keyifli yaz aylarında çok sayıda insanın gezmesi için bir favori.

Alsancak ilçesi

Bu mahalle, lüks lüks otelleri ve seçkin canlı pazarları, özellikle gelin mağazaları ve düğün malzemeleri ile ünlü İzmir’in merkezinde yer almaktadır.Aynı zamanda baharat ve baharat pazarları, balık ve sebze pazarları, el sanatları pazarlarının yanı sıra aksesuar ve takı satan onlarca mağazanın bulunduğu eski bir çarşı olan Kemeral Çarşısı da bulunmaktadır. Lezzetli kebap kokan birçok restoranın yanı sıra.

Türkiye gezim

Hesar Camii

16. yüzyıla kadar uzanan Kemeraltı Çarşısı’nın yanında yer alan, İzmir’in en eski ve en büyük camilerinden biri olarak kabul ediliyor ve şehrin karmaşasından ve sıcak havanın zorluklarından bir mola veriyor.

Türkiye gezim

Asansur ilçesi

Asansur mahallesinin yüksekliklerine yüz elli beş basamak çıkmanın zorluğunu sağladığı için yapımı MS 1907 yılına dayanan tarihi asansörü ile ünlüdür ve tepesinde panoramik deniz ve korniş manzarasıyla tanınan kafeler bulunur, ayrıca Vahşi Yaşam Hayvanat Bahçesi’ni de ziyaret edebilirsiniz.

Türkiye gezim

Böylelikle Türkiye gezimi ve çekici Türk şehirleri ve plajlarındaki en önemli ve en güzel turistik destinasyon turumuzu sonlandırdı, ancak diğer yerlerde ve yeni ülkelerde turlarımızı tamamlayacağımızı ve tüm detayları ve resimleri yakında size sağlayacağımızın sözünü veriyoruz, bu yüzden bir sonraki deneyimimizi bekleyin.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Dünyanın en ünlü başkenti, İngiliz başkenti Londra’ya yaptığım gezi

Ya da İtalya gezim ve antik Roma uygarlığı ile pitoresk kıyıların cazibesi arasında ilginç bir tur

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Güncel İçerikler
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal