Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Türkiye’nin başkenti Ankara gezim ve pek çok kişinin bilmediği turistik yerler arasında harika bir tur

Bugün sizlere, Türk halkının bağımsızlığının ve medeniyetinin bir sembolü olan ve görülmeye değer birçok destinasyon, tarihi ve eğlence mekanlarını içeren mükemmel bir turizm kenti olmasının yanı sıra, Türkiye’nin başkenti ve idari merkezi olan Ankara’ya yaptığım seyahat hakkında ayrıntılı bir rapor sunacağım.Ankara’ya gitmek, Türkiye’nin kültürünü ve tarihini keşfetmek için alışılmadık bir fırsattır. . Bu konu içerir […]

20 Aralık 2020 - 0:26 'de eklendi ve 40 kez görüntülendi. A+A-

Türkiye’nin başkenti Ankara gezim ve pek çok kişinin bilmediği turistik yerler arasında harika bir tur

Bugün sizlere, Türk halkının bağımsızlığının ve medeniyetinin bir sembolü olan ve görülmeye değer birçok destinasyon, tarihi ve eğlence mekanlarını içeren mükemmel bir turizm kenti olmasının yanı sıra, Türkiye’nin başkenti ve idari merkezi olan Ankara’ya yaptığım seyahat hakkında ayrıntılı bir rapor sunacağım.Ankara’ya gitmek, Türkiye’nin kültürünü ve tarihini keşfetmek için alışılmadık bir fırsattır. .

Bu konu içerir …

Ankara gezim

İstanbul’dan sonra Türkiye’nin en büyük ikinci şehri olan Ankara, dört buçuk milyonu aşan nüfusu ile Türkiye ve İç Anadolu’nun kalbinde yer alması nedeniyle ülke işlerinin başkenti ve idari merkezi olarak seçilmiştir.Çok sayıda üniversite öğrencisi, işçi ve devlet memuru barındırdığı için büyük bir üniversite ülkesi olmasıyla ünlüdür.

Ankara, ulusal başkent olan birçok yabancı diplomat, büyükelçilik çalışanı ve yöneticisine ev sahipliği yapmaktadır, bu nedenle diğer Türk devletlerinden temin edilmesi zor olabilecek hizmet ve malların sağlanması için büyük bir merkezdir.

Bu genişleyen şehir, modern bir kültürel karaktere sahip ve ilk bakışta politik bir şehir olduğunu düşüneceksiniz ve bu nedenle birçok turist, Kapadokya veya Konya gibi Ankara’yı çevreleyen diğer bölgelere gitmek amacıyla sadece bir geçiş noktası olarak ziyaret ediyor, ancak birçok kişinin bilmediği şey, burası olanlar için daha fazla eğlence, eğlence ve kültür sunduğudur. Tarihine ve önemli noktalarına daha derinlemesine bakmaya istekli.

Ankara’nın en önemli turistik yerleri

Ankara gezim sırasında şehri ve cazibe merkezlerini ve eğlencesini olabildiğince keşfetmeye çalıştım, bu yüzden bu yazıda aşağıdaki yerler aracılığıyla turist rehberiniz olacağım: –

Ankara Kalesi

Vaktiniz Ankara’nın zengin kültür ve medeniyetinin bir bölümünü tanımanıza izin veriyorsa, Ankara Kalesi’ni ziyaret etmeniz bu şehri daha kapsamlı bir şekilde görmenizi sağlayacaktır.Bu kale, geçmişte düşman saldırılarını püskürtmek amacıyla askeri kalelerin kalesi olarak inşa edilen Ulus bölgesinde inşa edilmiş seçkin bir arkeolojik türbedir. Bu dönemde, eşsiz mühendislik yapısı sayesinde Ankara’nın en ünlü ve popüler turistik yerlerinden biridir.

Ankara gezim

Ankara Kalesi, daha önce ziyaret ettiğim öyküleri eski hikayeleri anlatan kalelerle tezat oluşturuyor, çünkü kalenin tepesine çıkmak sorun olmamakla birlikte üst kısımdaki kırk iki kulenin yanı sıra şehrin ortasında dört yüksek duvar ve bir daire alanından oluşan dev bir askeri merkez olarak hizmet veriyor. Küçük, ancak ziyaretçinin kesinlikle sevdiği büyüleyici bir manzaraya sahip, zahmete değer.Kale gezinizi sonlandırmadan önce, bir dizi güzel hediyelik eşya sunan birçok tezgahla dolu olduğu için orada bulunan harika çarşıya gidebilirsiniz.

Annette Caber Tapınağı

Burası ilk hükümdar Atatürk’ün, Türkiye’nin ikinci hükümdarı olan ve şimdi çok sayıda resim ve sanat galerisinin yanı sıra Kara Yol ile başlayan turunuzun tadını çıkarmanıza olanak tanıyan dört bölümden oluştuğu için özellikle tarihçiler, mimarlar ve mühendisler olmak üzere turistlerin ilgisini çeken güzel tasarlanmış bir müze. Uzun koridor Türk askeri geçit törenini görebilirsiniz.
Bir diğer yer ise yemyeşil bitkilerle dolu en güzel yeşil alanlardan biri olarak kabul edilen Barış Bahçesi, güzel çiçeklerden özenle hazırlanmış Türkiye bayrağının yanı sıra Şeref Salonu, Sirimunial Plaza ve Şeref Salonu yer alıyor.

Ankara gezim

Anadolu Medeniyetleri Müzesi

Bu Anadolu Müzesi, antik Taş Devri’nden günümüze kadar kronolojik olarak düzenlenmiş çok sayıda Anadolu antikasını barındırdığı için pek çok kişinin bilmek istediği eski Türk medeniyetinin bir örneğidir.

Atakul Kulesi

Atakul Kulesi MS 1989 yılında açılışı yapılmış ve yaklaşık 410 fit yüksekliğe sahiptir.Çankaya bölgesinde yer almaktadır.Ziyaretçilerin şehri bütünüyle görmelerini sağlayan açık teraslı bir gözlem ve iletişim kulesi olduğunu belirtmekte fayda var.Türk yemeklerini yemenin yanı sıra bu kuleyi seyretmekten keyif alma arzunuz varsa ne yapmalısınız? Aksi takdirde, koltuğunuzdan kalkmadan Ankara’nın panoramik manzarasının keyfini çıkarmanızı sağlayan döner kule restorana gidin.

Ankara gezim

Bahçe Genclick Park

Ankara’ya trenle hareket ediyorsanız, o şehirde sizi şaşırtacak ilk şey, pek çok ziyaretçiyi ve yerli halkı kendine çeken harika bir park olduğu için Ginklik Parkı’nda bulunan dönme dolaptır, yüzölçümü yaklaşık altmış dokuz dönümlük, göze hitap eden ve ruhu sakinleştiren geniş yeşil alanlar. Yürüyüş için mükemmel bir yer ve Ankara gezimde ziyaret ettiğim en güzel bahçelerden biri, yüzme havuzu, açık tiyatro ve iki küçük trenin yanı sıra.

Ankara gezim

Genclick Park’ta çeşitli tatlıların satıldığı kırktan fazla kiosk da bulunuyor.Çok lezzetli bir tada sahip olan Türk dolma dondurmasını denemenizi tavsiye ederim, ayrıca her akşam havuz başında düzenlenen light show’a daha fazla eğlence ve eğlence için katılabilirsiniz.

Ankara Festivali

Ankara gezim, Ankara topraklarında düzenlenen bazı özel festivallerle aynı zamana denk geldi, örneğin: –

Ankara Uluslararası Film Festivali

Her yıl Nisan-Mayıs ayları arasında düzenlenen ve MS 1988’den itibaren başlayan bu festivalin, yaklaşık on iki etkinliğin yanı sıra her yıl en iyiye gelişmesi için Ankara’nın tacında bir mücevher olduğunu söylüyorlar ve ay boyunca günlük olarak gerçekleşiyor.

Ankara Müzik Festivali

Müzik festivali, uluslararası müzik kuruluşlarının Türkiye’deki kültürel kuruluşlarla işbirliği yaparak, şarkıcıları ve müzisyenleri çağlar boyunca kültürünü taklit eden Türk müziğini geliştirmeye ve ölümsüzleştirmeye motive etmek için bir müzik festivali sunmak üzere Nisan ayında düzenleniyor.

Pipazari bölgesi

Bebazarı, Ankara şehrinin özgünlüğünü ve farklı mirasını hissettiren tarihi mahallelerden biridir.Takı ve gümüş pazarları, hediyelik eşyalar ve harika Türk el sanatlarından kaynaklanan geniş ünü, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok ürün vardır ve bu mahalle, yöre sakinleri için Türk evlerinin pitoresk tasarımlarını her yönüyle görmenize olanak tanır. Bölge.

Hacı Bayram Camii

Bu antik arkeolojik cami, 15. yüzyılda inşa edilmiş ve Sufi tarikatının Priam’daki kurucusunun merkeziydi ve genel olarak Türkiye’nin en önemli camilerinden ve en tarihi değerlerinden biri olarak kabul ediliyor ve Hacı Bayram Camii’ni ziyaret ederken duvarlara yazılmış Arapça hat sanatını, ahşap üzerine oyulmuş süslemelerin ve daha pek çoğunu izlemenin tadını çıkarabileceğiniz yer. Mimari ve tarih açısından en önemli turistik cazibe merkezlerinden biri haline getiren bu tarihi yapının eşsiz özelliklerinden biri ve aynı zamanda sakinlerinin gurur duyduğu Ankara gezimde hayranlığımı karşılayan en güzel camilerden biri.

Ankara gezim

Roma hamamı

Roma İmparatoru Caracalla’nın emriyle üçüncü yüzyılda inşa edilen bu antik hamamların duvarlarına yazılan heykel ve süslemelerin yanı sıra, üç ana oda olan Frigidarium’un da yer aldığı Ankara’daki Roma hamamları, yerli halkın anlattığı anlatılar üzerinden Roma dönemi tarihini yakından keşfetmek için ideal bir model. Soğuk bir banyo için, sıcak banyo için bir caldarium odası ve ılık veya ılık bir banyo için bir oda.

Ankara gezim

Roma hamamlarının yangına maruz kaldıklarında sekizinci yüzyıla kadar kullanıldığını ve bu hamamların mevcut kalıntılarının keşfedilmeye değer Ankara kentinde antik çağın kalıntılarından başka bir şey olmadığını belirtmek gerekir.

Genchlik Parkı

Bu parkın Yedi Renk Bahçesi, Gençlik Parkı, Ulus Parkı gibi bir çok adı var ve güzel bir su göleti ve açık havada yürüyüş için bir yer, büyük bir oyun şehri ve bir dizi restoran ve kafeyle birlikte ailenizle yürüyüş ve eğlence için mükemmel bir yer.

Ankara gezim

Harikalar Diyarı Parkı

Golf sahaları, tenis kortları, basketbol sahaları, buz pateni pisti ve bazı sanat galerileri ve tiyatroların yanı sıra parkın her tarafına oyulmuş birçok çizgi film karakteri yayıldığı için bu park, çocuklar veya yetişkinler için Ankara’nın en ünlü ve heyecan verici parklarından biridir.

Ankara gezim

Koğulu Parkı

Türkiye’nin en ünlü yemeklerini ve özel lezzetleriyle içecekleri sunan birçok kafe ve restoranın yanı sıra, büyüleyici manzarası ve kuş sesleri ile dünyanın birçok yerinden gelen ziyaretçilerin uğrak yerlerinden biri haline gelen, birbirinden güzel kuş ve kuğulardan oluşan pitoresk bir park.

Kara Göl Gölü

Kara Göl deniyor ve Ankara gezimde mutlaka ziyaret ettiğim en muhteşem turistik yerlerden biri ve turistler, gölü kucaklayan dağlarda ilginç turların, arkadaşlarla ve ailenizle barbekülerin ve harika gecelerin tadını çıkarmanın yanı sıra, göl çevresindeki büyüleyici manzaraları izlemek için de ziyaret ediyor.

Ankara gezim

Sonuç olarak, dünyanın en güzel başkentlerinden biri olan ve gelişmiş uygar bir ülkenin pek çok özelliğini taşıdığı ve kalkınmanın ve bağımsızlığın harika bir simgesi olduğu için Ankara’ya yaptığım seyahat keyifli geçti, bu yüzden bir sonraki seyahatinizin yeni bir yere gitmeyi planlıyorsam, size Türk şehirlerinden herhangi birini tavsiye ederim.

Mafi Gol Gölü

Mavi Göl olarak bilinen, çevredeki doğal manzaraların güzelliği ile karakterize, rahatlamanızı ve sakinleşmenizi sağlayan, ayrıca bunun için özel alanları kullanarak harika bir barbekü partisi yapabileceğiniz, mavi Gül Gölü Ankara’ya yaklaşık yirmi dakika uzaklıkta.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Trabzon gezim, yerdeki bir fantezi macerası

Hiç uyumayan şehir ve en önemli turistik yerleri ve boş zaman etkinlikleri Bodrum gezim

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Özel bir gün geçirmek için ipuçları ve yapılabilecek en önemli şeyler Özel bir gün geçirmek için ipuçları ve y...

Kadının ya da erkeğin sürekli çalışması sonucunda ya da ders çalışmasının bir sonucu olarak tatil, ister haftalık ister yıllık tatil ol...

Seyahat çantanızı hazırlarken unutmamanız gereken önemli şeyler Seyahat çantanızı hazırlarken unutmamanı...

Geziye çıkıp valizleri mi hazırlıyorsunuz? Önemli ve gerekli şeyleri unutmamak ve kolay bulamayacağınız şeyleri satın almak zorunda kal...

Katar’ın en iyi turistik yerleri … Katar’da kaçırmamanız gereken turistik yerler Katar’ın en iyi turistik yerleri &...

Bu yıl Katar Devleti’nde bir yaz veya tatil geçirmeyi düşünüyorsanız, bugün ince bir dergide yayınlanan “Katar’daki Turisti...

Hyatt Regency Makkah ve Mekke’nin en güzel otelleri hakkında bilmeniz gereken her şey Hyatt Regency Makkah ve Mekke’nin ...

Mekke-i Mükerreme, hacılardan ve umre icracılarından her yıl milyonlarca turisti Kutsal Ev, Kutsal Kabe ve diğer birçok İslami anıtlara...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/