Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım

TV’de sinyal yok – ne yapmalı? buzdolapları Çamaşır makineleri TV’ler mikrodalga fırınlar gaz sobaları elektrikli sobalar kahve makineleri Dikiş makineleri bilgisayarlar Akıllı telefonlar tabletler Oyun konsolu Her şehirde sağlayıcılar, kullanıcılara her zevke uygun yüzlerce kanal sunar. Genellikle bağlantıda sorun olmaz, tüm programlar olması gerektiği gibi çalışır. Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Ancak bazen TV hatalı çalışmaya […]

26 Şubat 2022 - 13:09 'de eklendi ve 87 kez görüntülendi. A+A-

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım

TV’de sinyal yok – ne yapmalı?

 • buzdolapları
 • Çamaşır makineleri
 • TV’ler
 • mikrodalga fırınlar
 • gaz sobaları
 • elektrikli sobalar
 • kahve makineleri
 • Dikiş makineleri
 • bilgisayarlar
 • Akıllı telefonlar
 • tabletler
 • Oyun konsolu

Her şehirde sağlayıcılar, kullanıcılara her zevke uygun yüzlerce kanal sunar. Genellikle bağlantıda sorun olmaz, tüm programlar olması gerektiği gibi çalışır. Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Ancak bazen TV hatalı çalışmaya başlar ve TV kanallarını yakalamayı bırakır. En sevdiğiniz programı kaçırmak istemiyorsanız ne yaparsınız? Televizyon ve diğer ekipmanlarla ilgili sorun olması durumunda şirketimizle iletişime geçmenizi öneririz. Biz sadece, herhangi bir karmaşıklıktaki arızaları olan ekipmanı hayata döndürebilecek deneyimli profesyonellere sahibiz. Servis merkezi ustaları, profesyonel ekipman kullanarak teşhis yapacak, ayarları yapacak ve yanmış parçaları değiştirecektir. TV görünmüyorsa numaralı telefonu aramanız veya sitede numaranızı belirtmeniz gerekir, ardından operatör sizi geri arayacaktır. Servis merkezi, tatil günleri ve aralar olmaksızın 7:00 – 23:00 saatleri arasında açıktır, bu nedenle usta herhangi bir uygun zamanda aranabilir.

Birincil tanı

Sihirbazı çağırmadan önce, ekipmanı bağımsız olarak kontrol edebilir ve sorunun nedenini yaklaşık olarak belirleyebilirsiniz. Bunu yapmak için adım adım yapmanız gerekir:

 1. Alıcının açık olup olmadığına ve antenden gelen sinyalin ona ulaşıp ulaşmadığına bakın. Evet ise, konsolda ilgili göstergeler yanacaktır.
 2. TV’yi açın ve şu anda hangi modun bağlı olduğunu kontrol edin. “Kaynak” düğmesini kullanarak modlar arasında geçiş yapabilirsiniz, AV’yi seçmeniz gerekir.
 3. Kablo bağlantı noktalarını kontrol edin, gerekirse fişi prize daha sıkı bir şekilde itin.
 4. Antenden TV’ye giden kablolarda hasar olup olmadığını kontrol edin.

Bazı durumlarda TV’de sinyal olmamasının nedeni çok düşük voltaj olabilir. 220V’nin altına düşmemesi için bir stabilizatör satın almaya değer. LG ve Samsung gibi modern plazma ve LCD TV’lerin çoğu sağlam prizlerle gelir. Ancak nadir durumlarda, fişi gevşetebilir ve kötü bir şekilde tutabilirler. Sorun basit bir değiştirme ile çözülür. Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım

Sinyal olmamasının yaygın nedenleri

Çoğu durumda, TV’nin “sinyal yok” yazmasının nedenleri şunlardır:

 • ekipmanın kendisi bozuldu;
 • önleyici çalışmalar yapılır;
 • dış faktörlerin etkisi: yüksek veya düşük sıcaklıklar, yağış, toz vb.

Bu sorunları çözmek oldukça kolaydır, ancak meydana gelen arızayı kendi başınıza gidermeye çalışmak istenmeyen bir durumdur. En iyi çıkış yolu uzmanlarla iletişime geçmektir.

Ekipman arızası

TV’de sinyal yoksa, diyagnostik yapmadan önce master’a ne tür bir bağlantı kullanıldığını söylemek gerekir. Kullanılan ekipmana bağlı olarak, “Sinyal yok” mesajının görünmesinin aşağıdaki nedenleri olabilir:

 • bağlantı kablosunda kopmalar;
 • kırık anten veya uydu çanağı;
 • başarısız uydu dönüştürücü

Bazen kabloda bir boşluk oluştuğunu görsel inceleme ile belirlemek mümkündür. Ancak çoğu durumda özel teşhis araçları gereklidir. Tel hem herhangi bir uzunlukta hem de fişin yakınında kırılabilir. Düşük kaliteli bir kablo takılmışsa, görüntü kalitesi ve dijital TV sinyalinin iletimi bir süre sonra bozulabilir. Durumdan çıkmanın en iyi yolu, kabloyu yeni ve pahalı olanla değiştirmektir. Sorun içindeyse, sinyal alımı geri yüklenecektir.

Anten ve çanak anten kullanıcıları için zayıf bağlantının oldukça yaygın bir nedeni, ekipman arızasıdır. Bu, örneğin kışın veya ilkbaharın başlarında çok miktarda kar yağdığında olabilir. Uzman, arızanın karmaşıklığını ve onarım olasılığını belirleyecek ve ardından arızalı parçaları veya tüm cihazı değiştirecektir.

Bazen uydu çanağından gelen sinyal, yanlış kurulduğundan dolayı gelmeyi durdurur. Mükemmel sinyal alımı için çanağın doğru konumlandırılması çok önemlidir. Sağlayıcının web sitesinde (örneğin, Tricolor) bir açı hesaplayıcı bulmanız ve ardından uydu koordinatlarını ve mevcut konumunuzu belirtmeniz gerekir. Bundan sonra, alınan verilere göre anten doğru yöne yönlendirilir. Anten yükseltici ile sinyal kalitesini iyileştirebilirsiniz.

Çoğu zaman sorun, uydu dönüştürücünün arızasında yatmaktadır. Bu cihaz bir çanak üzerine monte edilir ve uydu tarafından iletilen sinyalin frekansını düşürmek için kullanılır. Dönüştürücüyü tamir etmenin genellikle bir anlamı yoktur; tamamen yenisiyle değiştirilir. Cihazı kurma işlemi oldukça karmaşıktır, bu nedenle ustanın ellerine emanet edilmelidir.

önleyici çalışma

Tipik olarak, sağlayıcı şirketler müşterilerini yaklaşan planlı onarımlar hakkında bilgilendirir. Ancak bazen aniden bir arıza meydana gelir ve kullanıcıları uyarmak mümkün olmaz. Ekranda “Bağlantıyı kontrol et” veya “Sinyal yok” mesajı görüntülendiğinden, işin gerçekten devam edip etmediğini kolayca belirleyebilirsiniz. Alıcıdan uzaktan kumandadaki Menü düğmesine basmalısınız. Sebep sağlayıcıdaysa, ana menüde ilgili bilgi yazısı görünecektir. Bu doğrulama yöntemi yalnızca uydu TV kullanıcıları için uygundur.

Maalesef bu konuda bir şey yapılamaz, teknik çalışmaların bitmesini beklemeniz gerekecek. Genellikle sağlayıcılar, onları gün içinde uzatmamaya ve bitirmeye çalışırlar.

Her şeyin sorumlusunun teknik iş değil, apartman dışında bir kablo kopması olduğu şüphesi varsa, teknik desteği aramalı ve teknisyenin ayrılması için bir talep bırakmalısınız. Rostelecom ve MTS gibi firmalar sorunu bir gün içerisinde çözmeye çalışıyor.

Dış faktörler

Anten periyodik olarak bakılması gereken bir cihazdır. Sahibi, cihazda sokak tozunun biriktiğini veya buzun donduğunu fark ederse, yüzeyi kirlenmeden iyice temizlemek gerekir. İlkbaharda büyük kar ve buz kütleleri düştüğünde, anten hafifçe hareket edebilir ve normal olarak sinyali almayı durdurabilir. Bu durumda, sağlayıcıdan alınabilecek en uygun koordinatlardaki verilere göre sürekli olarak düzeltmeniz gerekir. Şiddetli yağmur veya dolu da çanağı hareket ettirebilir veya zarar verebilir.

Genellikle antenin hemen önünde bulunan dallar veya diğer yabancı nesneler sinyalin geçişini engeller. Mümkünse, onları çıkarmaya çalışmanız ve dalları kesmeniz gerekir. Engellerden kurtulmak imkansızsa, plakayı daha uygun başka bir yere taşımanız gerekecektir.

Yabancı cisimlerin içeri girip girmediğini kontrol etmek için anten çanağı periyodik olarak kontrol edilmelidir. Normal sinyal alımına müdahale ederler ve TV ekranında dalgalanmalara neden olabilirler. Bu özellikle metal nesneler için geçerlidir. Bazen kasenin kapsamlı bir şekilde temizlenmesi, TV alımının iyileştirilmesine yardımcı olur.

TV’de sinyal yok – nedenleri, onarımı Modern TV’ler güvenilir ev aletleridir, ancak çalışmaları sırasında bile çeşitli sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Örneğin, TV alıcısının ekranında sinyal yokluğu hakkında bir yazı görünebilir. Neyle bağlantılı? Anlamaya çalışalım.

TV’de sinyal neden kayboluyor, ne yapmalıyım?

TV’de sinyal yok mu? İstenilen sonuca götürebilecek basit adımları takip etmeye çalışın. Ancak hiçbir şey yardımcı olmazsa, geriye tek bir şey kalır – servis merkeziyle iletişime geçin . Hasarı kendiniz onarmaya çalışmayın – bu, ekipmanı kalıcı olarak devre dışı bırakabilir. Servis uzmanları, kapsamlı bir ekipman teşhisi yapacak, arızanın niteliğini belirleyecek ve sorunu kısa sürede ortadan kaldıracaktır.

TV “Sinyal yok” yazıyor – harici nedenler

TV ekranında “Sinyal Yok” mesajı görünüyorsa, donanım arızaları veya yazılım arızaları olabilir. Ayrıca, sinyal eksikliği, örneğin harici nedenlerden dolayı olabilir:

 • kırışıklıklar, bükülmeler ve diğer mekanik kusurlar gibi bağlantı kablosunda hasar olan;
 • sinyali ileten antenin bozulması ile;
 • alıcı arızası ile.

Bağlantı kablosunda hasar

Bir sinyalin olmaması, genellikle kablodaki mekanik kusurlarla ilişkilidir. Hasarın varlığını belirlemek zor değil: kabloyu çıkarmanız, üzerinde herhangi bir kırışıklık veya bükülme olup olmadığına bakmanız gerekir. Bu arada, TV ekranına iletilen sinyalin kalitesi de büyük ölçüde bağlantı kablosuna bağlıdır, bu nedenle bu öğeden tasarruf etmemelisiniz. Uzun süre arızasız çalışabilecek güvenilir ve dayanıklı kablolar satın almanız gerekiyor.

Anten arızası

Ayrıca sinyal eksikliğinin oldukça yaygın bir nedeni. Anten veya uydu çanağı kırılabilir. TV bir uydu çanağına bağlıysa, bağlantı olup olmadığını ve ekipmanın doğru yönü gösterdiğini kontrol edin. Anten toz ve kir birikintileri açısından kontrol edilmelidir. Kirlilik nedeniyle, sinyal gücü büyük ölçüde azalır. Kışın, metal anten üzerinde sinyal kalitesinin de bozulduğu bir buz tabakası oluşabilir.

Ayrıca anten veya uydu çanağı kırılabilir. Bu genellikle yağış, rüzgar ve yoğun kar etkisi nedeniyle soğuk mevsimde meydana gelir. Sinyal kaynaklarını yenileriyle değiştirmemiz gerekecek. Sorunu çözmenin diğer yolları işe yaramaz. Aşağıdaki sinyal eksikliğinin nedenleri hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz .

Soruna tam olarak neyin neden olduğunu belirlemek için sihirbazı aramanız gerekir. Ekipmanı teşhis edecek ve sorunları evde veya serviste giderecektir. Teşhisten sonra işin kesin maliyeti açıklanır. Müşteri daha fazla onarım yapmayı kabul ederse, ekipman ücretsiz olarak kontrol edilir .

Uzman yalnızca TV’yi tamir etmekle kalmayacak, aynı zamanda TV alıcısının çalışması hakkında önerilerde bulunacaktır. İşin tamamlanmasının ardından, müşteri 2 yıl garanti alacaktır .

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Siemens çamaşır makinesi hata kodları Siemens çamaşır makinesi hata kodları...

Siemens çamaşır makinesi hata kodları Çamaşır ve bulaşık makinelerinin hata kodları ve giderilmesi.  Siemens çamaşır makinesi hata kodl...

Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi lc hatası

Samsung bulaşık makinesinde hata kodu LC nasıl düzeltilir? AÇIKLAYIN: Bu mesaj bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir, yani bağlant...

İnstagram reklam hesabı değiştirme İnstagram reklam hesabı değiştirme

Instagram’ımızın reklam hesabı nasıl değiştirilir? Instagram hesabımızı Hayran Sayfamıza doğru bir şekilde bağlamış olmamızın&nbs...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/