Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Üç harfli çocuk isimleri (Arapça, Türkçe ve Farsça)

Tanrı’nın bir çocukla kutsadığı herkes, adının derin, değerli ve lüks bir anlamı olması koşuluyla, onu diğer akranlarından ayıran ayırt edici bir ad vermeye çalışır, bu nedenle bu makalede üç harfli çocukların adlarını sunuyoruz, böylece farklı yaşlardaki tüm konuşmacılar için kolaylık sağlasınlar. Her ismin kökenini netleştirmenin yanı sıra zarafetini ve farklılığını koruyor. Bu konu içerir … […]

28 Aralık 2020 - 13:31 'de eklendi ve 185 kez görüntülendi. A+A-

Üç harfli çocuk isimleri (Arapça, Türkçe ve Farsça)

Tanrı’nın bir çocukla kutsadığı herkes, adının derin, değerli ve lüks bir anlamı olması koşuluyla, onu diğer akranlarından ayıran ayırt edici bir ad vermeye çalışır, bu nedenle bu makalede üç harfli çocukların adlarını sunuyoruz, böylece farklı yaşlardaki tüm konuşmacılar için kolaylık sağlasınlar. Her ismin kökenini netleştirmenin yanı sıra zarafetini ve farklılığını koruyor.

Bu konu içerir …

Üç harfli çocuk isimleri

Üç harfli çocuk isimleri

Şu anki çağımızdaki tüm anneler günümüze ve geleceğe uygun çağdaş isimler arıyor ve ismin yeni olması şart değil, farklılıkları ve yüce anlamları nedeniyle günümüz çağımızda yeniden dolaşan birçok eski isim var, bunlar arasında aşağıda gösterdiğimiz isimler:

Anas

Erkeğe verilen, büyük bir aşinalık anlamına gelen Arapça kökenli bir isim ve isim, sıcaklık ve katılımı ima ediyor.

avantaj

Arap kökenli, erkeklere verilen bir isim ve iyi huylu, güzel görünümlü, parlak yüzlü anlamına geliyor.

yakalama

Erkek olarak adlandırılan Arap kökenli isim, günümüzde çok yayılmış, güzelliği ve cömertliği ile başkalarını cezbeden biri anlamına gelir ve güzel, kendine özgü ve yaygın isimlerden biridir.

Aws

Adı Arap kökenlidir, erkek olarak adlandırılır ve kurt anlamına gelir ve geçmişte çok ünlü olan otantik Arap isimlerinden biridir.

muhteşem

Erkeklere verilen Arap kökenli bir isim ve anlamı iyi görünümlü, iyi görünümlü, iyi huyludur.

Bedir

Hem erkeklere hem de kadınlara verilen Arapça kökenli bir isim ve on dördüncü gecesinde dolunay anlamına geliyor ve toplayıp dişileştiriyor, bu nedenle bazı dişiler rol diyor.

insan

Erkeklere verilen Arap kökenli bir isim, anlamı gevşek, parlak, neşe ve neşeden alınmış ve müjdeyi, yani iyiye işaret edenleri ifade edebilir.

Takım

Arap kökenli, erkek denilen ve günümüzde yaygın olan isimlerden biri olan, köle, aklın kölesi anlamına gelen ve araç denilen, yani Taim Allah anlamına gelen Abdullah anlamına gelen eski Arapça isimlerden biridir.

Ciddi varlık

Erkeklere Yahud diye verilen Arap kökenli isimler erkek ve kadınlara çağrılır ve cömertlik anlamına gelir ve Jad al-Haqq denilir, yani hakikati anlamak ve onu arkadaşlarına vermek anlamına gelir.

Diğer isimler

Övdü

Erkeklere verilen Arapça kökenli bir isim ve Tanrı’nın lütfunu öven ve onun lütfu için teşekkür eden, çok övgü alan bir kişi anlamına gelir.

Akıllı

Erkeğe verilen, zeki, zeki, parlak zekalı, keskin zekalı bir kişi anlamına gelen, erkeğe verilen Arapça kökenli bir isim.

Zine

Erkeklere verilen, dişileştirilebilen ve kadınlara isimlendirilebilen Arapça kökenli bir isim, yüce, niteliklerin güzelliği, yakışıklı yüz ve parlak görünüm anlamına gelir, Zain isminin sahibinin karakteristik sevgili kişiliği ve zarif dili ile ayırt edilmesi gerekiyordu.

Zaid

Erkeğe verilen, özel bir isim olan ve anlamı büyümüş ve çoğalmış olan Arapça kökenli isim, artışı ima eden bir isimdir.

Kılıç

Erkeğe verilen, tanınmış beyaz silah anlamına gelen ve birçok başka anlamı olan ve geçmişte Araplar için gücü simgeleyen Arapça kökenli bir isim.

Kolay

Erkeklere verilen Arap kökenli bir isim ve erkek bilimsel bir isimdir ve anlamı basittir, karmaşık değildir.

Saad

Geçmişte Araplar arasında çok popüler olan ve iyilik, neşe, neşe, zevk ve eğlence anlamına gelen, erkek denilen Arap kökenli bir isim.

Onur

Erkeklere verilen, namuslu halk anlamına gelen Arap kökenli bir isim ve buna İslami bir karakter kazandırmak için “din” terimi de eklenebilir, böylece dinin şerefi olur.

Omar

Erkeklere verilen ve yaştan, yani hayattan türetilen Arapça kökenli bir isim, çocuğa bu isimle uzun ve uzun yaşamı için iyimserlik ve iyimserlik, Omar ise uzun ömürlülüğün sahibi.

üzerine

Erkeklere verilen Arapça kökenli bir isimdir ve yüksek statü ve büyük boy olduğunu gösterir.

Üç farklı ve yaygın harfin çocuklarının isimleri

Geçmişte Arapların dedikleri gibi, kökeni eski Arap kökenli olan, ancak kısa sürede geri dönüp yayıldıkları, bugün ünleri ve şöhretleri duyurulan birçok isim var ve bu isimler arasında şunlar yer alıyor:

عدي

Eril bilimsel bir isim olan Arapça kökenli isim, düşmanın herhangi bir rakibe indirgenmesi anlamına gelir.

Gaith

Günümüzde yaygın isimlerden biri haline gelen, yağmur anlamına gelen ve aynı zamanda çim anlamına gelen erkek denilen Arapça kökenli bir isim, yağmurun genellikle yeryüzünü ve canlıları kuraklık ve yıkımdan kurtarmak için düştüğü için rahatlama ve rahatlamadan alınmıştır.

Leopar

Erkeklere verilen ve rengi siyah, boyutu kaplandan küçük olan yırtıcı bir hayvana verilen Arapça kökenli isim, güç ve hafifliği çağrıştırıyor.

Tercihli

Erkeklere verilen Arapça kökenli bir isim, artış ve dinlenme, iyilikseverlik, cömertliğe karşı zafer anlamına gelir ve isim bir bileşik olarak adlandırılabilir, bu yüzden Tanrı’nın erdemi denir.

Qusai

Erkeklere verilen Arapça kökenli bir isim, ya Qusai’nin kısaltması, yani uzak olanı ya da uzak bir soy olan bir hikayeden ve günümüzde Arap ülkelerinde yeniden yaygınlaşan isimlerden biridir.

Ölçü

Arap kökeninden gelen, erkeğe verilen, zorluk ve ciddiyet anlamına gelen bir isim ve analojiden alınmış ya da kasıtlı.

üzüm bağı

Erkeklere verilen ve cömertlik, cömertlik ve erdem anlamına gelen Arap kökenli bir isim ve Karam isminin sahibinin etrafındakiler için iyiliği seven cömert ve cömert bir kişiliğe sahip olması gerekiyor.

Aslan

Erkeğe verilen, aslan anlamına gelen ve gücü, yoğunluğu ve cesareti ifade eden Arapça kökenli bir isim.

Loai

Erkeğe verilen ve yavaşlamak, korumak ve dinlenmek anlamına gelen la’dan alınan Arapça kökenli bir isim.

Sil

İslam şeriatının restoratörü anlamına gelen Muhyiddin adı verilen ve dinin öğretilerini yaymaya hevesli bir bileşik eril bilimsel isim olan Arapça kökenli bir isim.

Diğer isimler

Zafer

İsmin kökeni Arapçadır, hem kadın hem erkek olarak adlandırılır, namus ve yükseliş anlamına gelir ve aynı zamanda yayla gibi yüksek yerler anlamına gelir.

ışık

Hem erkek hem de kadın olarak adlandırılan Arap kökenli bir isim ve kendi içinde görünüm, başkalarının görünümü anlamına gelir ve açıklık ve şeffaflığı ifade eder.

Star

Erkeklere verilen, geceleri gökte parlayan anlamına gelen ve Kuran’da geçen Arapça kökenli bir isim de Necm Suresi olan bu isimde tam bir sure vardır.

Tartılır

Erkeklere verilen, dengeden alınan, yargı ve bütünlükte adalet ve eşitlik anlamına gelen Arapça kökenli bir isim, aynı zamanda çölde yetişen ve sert şartlara tahammül eden bir bitkinin adıdır ve Yemen’deki bir bölgenin adıdır.

kama

Erkeklere verilen, gücü ve sağlamlığı ifade eden Arapça kökenli bir isim ve kazık, çadırı yere sabitleyen ve ahşap veya demirden yapılan şeydir.

WNS

Hem erkeklere hem de kadınlara verilen Arap kökenli bir isim ve samimiyet, arkadaşlık ve nezaket anlamına geliyor.

Neden

Erkeklere verilen Arap kökenli bir isim, bileşik “din koruyucusu” veya bileşik olmayan olarak adlandırılır ve sorumlu, müteahhit, sponsor anlamına gelir.

Peygamberlerin isimleri üzerine 3 harfli çocukların isimleri

Pek çok insan, iyimserlik ve doğruluk konusunda iyimserlik ve peygamberlerin özellikleri, güzel ahlak ve doğruluk ve peygamberlerin üç harften oluşan isimleriyle karakterize edilmek üzere çocuklarına peygamber adlarını vermeyi tercih eder:

insan

Bin ve en uygun anlamına gelen erkeğe verilen Arapça kökenli isim ve peygamberlerin babası Adem’in adıdır.

Noah

Arap kökenli, erkeğe teselli anlamına gelen bir isim, 950 yıl boyunca yorulmadan, çaresizce halkını çağıran Allah’ın Peygamberinin ismidir.

Çok

Erkeklere verilen İbrani kökenli bir isim, Musevilik ve Hristiyanlıktaki kutsal figürlerden biri ve İslam hukukunda Kuran-ı Kerim’de adı geçen Allah’ın peygamberlerinden birinin adıdır ve birçok anlamı olan bir isimdir, yani Satt, çamurlu havza anlamına gelen çamur anlamına gelir Ya da havzaya falan koydu, yani çamur püskürttü ve dokundu, böylece ona tutunuyor, yani ona yapışıyor.

Başlık

İsim Arap kökenlidir, erkeklere verilir ve bazılarının inandığı gibi Yahudilerle hiçbir ilgisi olmayan bir isimdir, çünkü bu isim Hood’un efendisi olan Nuh’un torunu olan halkın bir peygamberinin isminden sonra gelmektedir.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Yeni ve tatlı erkek isimleri – İslami, Arap ve Türk çocukların isimleri ve anlamları

Üç Türk harfli çocuk isimleri

Arapların Türk kültürüne, Türklerin günlük yaşamına son zamanlarda ilgisi, isimleri ve gelenekleri üzerindeki etkileri nedeniyle, Türk tiyatrosunun yayılmasından sonra, aşağıdakiler dahil üç Türk harfinden bazı çocuk isimleri vardır:

Öyleydi

Erkeklere verilen Türk kökenli bir isim ve Türkiye’de ünlü, Kralların Kralı anlamına gelen en lüks üç harfli erkek isimlerinden biridir.

John

Yabancı kökenli, Türkiye’de çok tanınan ve çokça adlandırılan ve En Cömert Tanrı, Latince’de tanrılar, Fars dilinde ise ruh anlamına gelen bir isim.

صرب

Erkeklere verilen, Türkiye’de çokça yayılan ve adı verilen Arap kökenli bir isim, ekşi süt anlamına geliyor.

Gen

Erkeğe verilen, hayat anlamına gelen Türk kökenli bir isim.

ئآو

Erkeğe verilen, su anlamına gelen Türk kökenli bir isim.

Ayrıca ilginizi çekebilir: En güzel İslami erkek isimleri ve beklenen çocuğunuz için anlamları

Farsça kökenli üç harfin erkek isimleri

Bu yazıda, Arap dünyasında Fars kökenli birçok yaygın ve ünlü isim olduğu için, Fars kökenli çocukların üç harfli isimlerini anlamlarıyla birlikte sunuyoruz:

Taç

Farsça kökenli bir isim, erkeklere verilen bilimsel bir isim olan ve kral, prens veya gelinin başına yerleştirilen, mücevherler ve değerli taşlarla yerelleştirilen taç anlamına gelir ve adı Taj al-Din gibi bir bileşik olarak adlandırılır.

تّقِيّ

Fars kökenli bir isim, erkeklere önceki oluşumuyla, dişiler ise formasyonu değiştirerek “dindar” olarak adlandırılıyor, yani dindar, dindar adam, doğruluğu ile ateşin azabına acı çekiyor, buna din terimi eklenerek İslami bir karakter “dindar din” haline geliyor.

آزر

İsmi Fars kökenlidir, adı ateş anlamına gelen Nader Sami olan erkeğe verilir ve Kur’an-ı Kerim’de Anam Suresi’nde zikredilmiştir.

Yüce Allah’ın “Ve İbrahim’in babası Azar’a söylediği gibi …” dediği yerde Azar isminin sahibinin, işini seven ve ustalaşan hevesli bir kişi olmanın yanı sıra, teslim olmayı bilmeyen, hakikati savunan güçlü ve savaşçı bir karaktere sahip olduğu varsayılır.

شاه

Kral anlamına gelen ve aynı zamanda satranç taşı olarak da anılan Şah Al-Shaar, Chestna ağacı anlamına gelen Shah Oak ve kralların kralı anlamına gelen Shahan Shah anlamına gelen Farsça kökenli bir isimdir.

Nye

Fars kökenli bir isim olan, hem erkek hem de kadın olarak adlandırılan, yumuşak ve hüzünlü sesiyle bilinen nay sazından alınmış olup, sesi üfleyerek üreten oryantal enstrümanlardan biridir ve Nai isminin sahibinin sakin ve büyük ölçüde duyarlı olduğu, ona benzer olanlarla arkadaş olmayı tercih ettiği varsayılır. İnsanlar, her türlü sanatın aşığı.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Seine harfli en iyi çocuk isimleri (Arapça – Kuran-ı Kerim’den – nadir)

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Arapça kedi isimleri yeni Arapça kedi isimleri yeni

Birçoğu , insan adı da dahil olmak üzere yüzlerce hatta binlerce kedi adı olduğundan, kedi veya kedi için benzersiz ve uygun bir isim s...

R harfli çocukların isimlerinin ansiklopedisi (Arapça – İslami – nadir – Kürtçe) R harfli çocukların isimlerinin ansiklop...

Doktor ona fetüsün türünü söyler söylemez anne, beklenen bebeği için güzel bir isim düşünmeye başlar ve bazı anneler bebeğine R harfiyl...

Beklediğiniz çocuğunuz için bin harfli çocukların isimleri (İslami – Arapça – Türkçe) Beklediğiniz çocuğunuz için bin harfli ç...

Çocuklar, babaların ve annelerin hayatlarında en önemli şeyi temsil eder ve Allah onları süs olarak tanımlamıştır ve bu nedenle her bab...

Bebeğiniz için orijinal ve nadir Arapça çocuk isimleri Bebeğiniz için orijinal ve nadir Arapça ...

Yüce Tanrı’yı ​​bu dünyevi yaşamın süsü olarak tanımlıyoruz. Bu nedenle, ebeveynler Tanrı’nın onlara bir çocuk vereceğini a...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/