Üç yatak odalı evlerin 10 planı

Bu yazıda, üç yatak odalı ev planlarının sahip olabileceği farklı oda düzenlerini analiz ederek ev seçimini çok daha kolay hale getireceğiz ve evimize nasıl sahip olmak istediğimize dair net bir fikir edineceğiz.

4 Sulu Ev

4 suyu olan bir evden bahsederken, Piramidal bir şekle sahip olduğu için çatısından bahsediyoruz, ama biraz daha ezilmiş ve genellikle bir noktada bitmiş kalarak.

Bu evin dağıtımı tamamen rahat ve ferah, oturma, yemek odası ve mutfak açısından açık bir konsepte sahip, bir duvarla izole edildiğinden odalara yeterince mahremiyet tanıyor ve bir koridordan geçerek içeri girilebiliyor.

Aynı şekilde, toplantılar için mükemmel bir açık alana ve yeterince büyük bir garaja sahiptir.

Basit 2 katlı evler

Eğer saklamayı seviyorsan biraz daha kişiselleştirilmiş dağıtım, iki katlı bir ev ideal olabilir.

İki katlı olduğu için zemin katta misafir banyosu, oturma odası, yemek odası, mutfak bulunacak ve sadece üst kata girildiğinde odalara rastlayacağız.

65 m evler2

Üç odalı bir ev almak için büyük bir arsaya ihtiyacınız yok, tek ihtiyacınız olan her oda için alanları nasıl dağıtacağınızı bilmektir.

Bu tasarımda tam arsanın etrafındaki odaların geri kalanına girdiğimizde oturma odasına sahip oluyoruz, yani mutfak ve yemek odası gibi en ortak odaların her biri birbirinden ayrılıyor.

2 katlı modern ev

Bu tasarımda rustik ama modern bir cephenin yanı sıra, Birinci kattaki açık konsept, içeri girenlere özgürlük hissi ve büyük rahatlık veriyor.

İkinci kata girdikten sonra, banyo dahil tüm odaların, herkesin rahatça hareket edebilmesi için yeterince geniş bir alana sahip olduğunu görüyoruz.

2 katlı lüks evler

Bu durumda cephe, pencereler ve beyaz duvarlar gibi onu lüks yapan tüm bu özellikleri korumaya çalışır.

Birinci katta mutfağın yanında açık bir konseptte, ancak küçük bir dinlenme odasına girme seçeneğiyle geniş bir oturma odası buluyoruz. oturma odası ortamını taklit eder ancak daha azdır.

İkinci kata girildiğinde odaların daha rahat ve kolay bir şekilde dağıldığını görüyoruz. Misafir banyosuna ve kendi banyosuna sahip ana yatak odası dahil yatak odalarına giden sadece küçük bir koridor alanı vardır.

L Evleri

Adından da anlaşılacağı gibi, bu evlerin yapısı L ​​şeklindedir, bu nedenle eve girerken iki koridor bulacağız; Biri bizi yatak odalarına ve banyolara, diğeri ise oturma odası, mutfak ve yemek odasına götürecek.

10 × 20 evler

Bu ev durumunda, yanlarda kapı bulunan odalara açılan bir koridor olduğu için dağıtım genellikle çok basit ve basittir.

Girdikten sonra, odaların geri kalanına açılan kapıların bulunduğu koridora giden oturma odasına koşacağız.

Üç yatak odası ve iki banyo

Gerçek şu ki, bir eve iki banyosu dahil ederken sonsuz sayıda seçenek bulabiliriz, ancak bu durumda, model çok basittir, diğer odalara bir kanaldan ulaşmamızı sağlayacak oturma odasından girmek zorunda kalınır. ev boyunca uzanan uzun bir koridor.

Bu durumda, ana banyo evin arkasında, iki odanın tam ortasında, misafir banyosu ise oturma odasının yanında yer almaktadır.

Üç tek kişilik yatak odası

Bu tasarımda mutfak, oturma odası ve yemek odası arasında açık bir konsept sürdürülmüştür, ama mutfak oturma odasından bir ocakla ayrılıyor gastronomik görevlerin gerçekleştirildiği yer.

Evin geri kalanı, iki yatak odası ve kendi banyosu olan ana odaya açılan geniş bir koridor ile dağılmıştır.

14 × 9 iki katlı evler

İki katlı olamayacak kadar çok metrekarelik bir eve sahip olmak gerekli değildir, bu nedenle bu tasarımda birinci katta salonun oturma odasına nasıl gittiğini takdir etmek mümkündür. tamamen farklı ama konforlu iki toplantı ortamı sunuyor.

Aynı şekilde mutfakta da misafir banyosunun yanında ve garaja açılan kapının yanında kendisine özel bir oda vardır.

İkinci katta evin üç odası ve ana banyoya giden çok geniş bir koridor buluyoruz. Evin tasarımının yüksekliğe göre küçültülmesi nedeniyle ikinci katın birinciye göre biraz daha küçük olduğu dikkate alınmalıdır.

Bir ev tasarlamak ve odaların dağıtımını yapmak söz konusu olduğunda binlerce seçenek vardır, sadece biraz hayal gücüne sahip olmanız ve yaşam tarzımızın nasıl olduğunu anlamanız gerekir.

3 odalı ikinci kat planları, üç yatak odalı ucuz evlerin planları ve cepheleri, L şeklinde evler, giyinme odası, yemek odası planları Oturma odası planları