Utanç verici mide seslerinden basit ve ucuz yollarla nasıl kurtulurum

Pek çok insan karından gelen seslerin bazılarının kendilerinden dolayı utanç duymasına neden olduğunu düşünür, ancak bu doğru değildir, çünkü bu sesler ince ve kalın bağırsağın çıkmasından sorumludur ve birçok kişi bu seslerden utandığı için de her zaman nasıl kurtulacağını sorarlar. Utanç verici mide seslerinden.

Bu konu içerir …

Abdominal utanç verici seslerden nasıl kurtulurum

Doktorlar, sindirim işlemi sırasında karın seslerinin üretildiğini ve bu sesin genellikle bağırsakta yiyeceğe eklenen havanın varlığından kaynaklandığını, dolayısıyla bağırsak havadan kurtulup yiyeceği parçalayabildiğinde bu sesi çıkardığını söylüyor.

Karından üretilen bazı sesler vardır, ancak bunları yalnızca kişinin kendisi duyabilir ve bu sesler şu yollarla önlenebilir:

 1. Filtrelenmiş su, filtrelenmiş su içmek, kişinin karın bölgesinden çıkan seslerden kurtulmasının en doğal yollarından biridir ve filtrelenmemiş su florür bileşeni içerdiğinden bu seslerin oluşumuna katkıda bulunduğu için suyun filtrelenmesi tercih edilir.
 2. Ayrıca, bir kişinin mide seslerinden kurtulmasının yollarından biri, midenin tüm yiyecekleri sindirebilmesi için tek seferde çok fazla yemek yememektir, bu nedenle yiyecekleri aralıklarla bölmek ve günde çok sayıda öğün yemek daha az miktarda yemek tercih edilir.
 3. Uyku aynı zamanda bağırsağı da etkiler. Bir kişi günde 8 saatten az uyuduğunda, daha fazla yemek yer ve bu da daha fazla karın sesine maruz kalmasına neden olur.
 4. Sigara içmenin yanı sıra doktorlar, sigara içenlerin mide sesine sahip olma ihtimalinin diğerlerine göre daha yüksek olduğunu, çünkü içilen malzemelerin mide enfeksiyonlarına veya tahrişe neden olan bazı kimyasallar içermesinin yanı sıra, içilen malzemelerin koruyucu mide mukus üretimini azaltan maddeler de içerdiğini söyledi. Mide seslerinin oluşmasına neden olur.

Abdominal utanç verici seslerden nasıl kurtulurum

Otlarla utanç verici göbek seslerinden nasıl kurtulurum

Bazen midede biriken gazlardan dolayı mide seslerinin oluştuğu ve bu gazların bazı şifalı bitkilerle yok edilebileceği söylendi:

 • İrritabl Bağırsak Sendromundan muzdarip olan ve midesinde gaz birikimini ve mide seslerinin oluştuğunu hissediyorsa, o zaman bu kişinin gaz ve mide seslerinden kurtulmak için alabileceği en iyi bitki nane olup, yemekten önce bir bardak nane yemenin mide seslerinin olmamasına katkıda bulunduğu söylenir ancak hayır Demir içeren yiyecekler yemeden önce nane tüketilmelidir.
 • Ancak bir kişi hazımsızlık çekiyorsa, bu kişinin içebileceği en iyi şifalı bitkiler papatyadır, çünkü papatya hazımsızlığı gidermede ve dolayısıyla mide seslerinin görülme sıklığını azaltmada etkili bir role sahiptir, bu nedenle günlük olarak en az bir bardak içilmesi tercih edilir.
 • Rezene ise mide kaslarının gevşemesine yardımcı olan en çok şifalı bitkilerden biridir Rezene kaynatılarak yemeklerden önce bir bardak tüketilebilir.Mideyi şişkinlik, kramplar ve mide sesine neden olabilecek her şeyi giderir.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Karın bölgesinde sık görülen gazların nedenleri ve tedavisi nelerdir?

Stresli olduğunda karın sesleri

Pek çok insan kaygı, korku, gerginlik veya gergin hissederken mide seslerinden muzdarip olabilir, çünkü mide ve kolon kişinin ruhundan büyük ölçüde etkilenir, bu nedenle birisi sinirlendiğinde veya gerginleştiğinde mide duvarında birçok kasılma olur ve bu da mide içindeki gazların ve sıvıların hareketine neden olur. .

Bunun nedeni, gerginlik yaşandığında midenin içinde sindirim sıvılarının artması ve midede yiyecek bulunmadığından, midenin içindeki havayı hareket ettirmeye başlaması ve böylece korku veya gerginlik hissettiğinizde mide sesleri ortaya çıkmasıdır.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Ramazanda şişkinlik nedenleri ve doğal ilaçlar

Karında su sesi

Kişi midesinin içinden akan su sesi gibi bir ses hissedebilir ve bu sesin şu nedenlerden kaynaklanabileceği söylenmiştir:

 1. Yemek yeme, yemek yerken olduğu gibi, mide kasılmaları meydana gelir ve mide duvarı küçülür ve bu kasılma, sindirilecek yiyecekler üzerindeki mide basıncına bağlı olarak meydana gelir ve bu süreçte mide sesleri bulmamız mümkündür.
 2. Ayrıca bu ses bazen bir kişiyi yemediği konusunda uyarmak için oluşur, kişi acıktığında midesinde su sesi geliyormuş gibi hisseder, beyin bu sesi çıkarmak ve kişiyi yemek için mide ve bağırsaklara sinyaller gönderir.
 3. Bu ses, yavaş bağırsak hareketinin ve hareket eksikliğinin bir sonucu olarak ishali de gösterebilir.
 4. Bir kişinin yediği yiyeceğe alerjisi nedeniyle karın sesleri de olabilir veya sindirim sisteminde kanama, iltihaplı bağırsak hastalığı, kanayan ülserler veya ishale yol açabilecek bir enfeksiyon olabilir.
 5. Kişinin mide seslerinden kurtulabilmesi için sigara içmenin yanı sıra meşrubat ve sakızdan uzak durması tercih edilir çünkü bunlar mideye hava girmesine izin verir.

Ayrıca ilginizi çekebilir: İrritabl Bağırsak Sendromu semptomlarını ayrıntılı olarak bizimle öğrenin

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin