Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Uzayan Bir Saç Çizgisiyle Mücadele Etmenin En İyi Yolları

Bir erkek için ‘odun’u kaybetmenin yanı sıra hiçbir şey saçını kaybetmek kadar korkunç değildir. Kalın bir saz, hatalı olsa da uzun süredir hem erkeklik hem de erkeklik ile ilişkilendirilmiştir. Elbette tam bir saç başı hiçbiriyle ilgili değildir, ancak bu, erkeklerin folikülleri hakkında endişelenmesini engellemez. Öyle ki, yakın zamanda yapılan bir anket, erkeklerin yüzde 70’inden fazlasının […]

12 Kasım 2020 - 5:39 'de eklendi ve 41 kez görüntülendi. A+A-

Uzayan Bir Saç Çizgisiyle Mücadele Etmenin En İyi Yolları

Bir erkek için ‘odun’u kaybetmenin yanı sıra hiçbir şey saçını kaybetmek kadar korkunç değildir. Kalın bir saz, hatalı olsa da uzun süredir hem erkeklik hem de erkeklik ile ilişkilendirilmiştir. Elbette tam bir saç başı hiçbiriyle ilgili değildir, ancak bu, erkeklerin folikülleri hakkında endişelenmesini engellemez. Öyle ki, yakın zamanda yapılan bir anket, erkeklerin yüzde 70’inden fazlasının saç dökülmesinden endişe duyduğunu ortaya koydu.

Günün sonunda, çoğumuz sahip olduğumuz saçları korumayı tercih ederiz – eğer sadece bir saç stiline sahip olmak eğlenceli ve kışın kemiklerinizi sıcak tutacak bir şeye sahip olmak için güven verici olduğu için.

Saç Dökülmesi: Gerçekler

Sorun şu ki, birçok şey kafa derinizi en değerli varlığından çalmak için komplo kuruyor. Erkeklerde saç dökülmesinin yüzde 95’inden sorumlu olan kalıtsal durum olan erkek tipi kellik, 50 yaşına geldiğimizde yarımızı etkileyecek ve erkeklerin neredeyse yüzde 40’ı 35 yaşına kadar bir miktar saç dökülmesi yaşamış olacak.

Bazı erkeklerin saçları taçta kaybolmaya başlayacak; diğerleri ön taraftaki tüylerin azaldığını fark etmeye başlayacak; bazı talihsizler ise her iki bölgenin de aynı anda etkilendiğini görecektir. The Cotswold Trichology Center ve Theradome GB’den trikolog Sally-Ann Tarver, “Model, hangi saç foliküllerinin genetik olarak reseptörlerle DHT’ye (dihidrotestosteron) – saç dökülmesini tetikleyen hormona programlandığına bağlıdır,” diye açıklıyor.

“Saçınızı kaybetmeye başladığınız yer, ebeveynlerinizden miras aldığınız genlere bağlıdır ve hem annenin hem de babanın genleri, erkek tipi kellikte kalıtsaldır,” diyor ve kelliğin yalnızca annenizin mirasından geçtiği efsanesini yatıştırarak yan.

Stres, kaba kullanım ve diyet gibi diğer faktörler de sazınızın kalınlığını etkileyebilir. “Erkek tipi kelliğin yanı sıra, erkekler genellikle yaşam tarzı ve sağlık sorunlarından kaynaklanan Telogen Effluvium’dan veya ‘yaygın saç dökülmesinden’ muzdarip olabilir.” Bu, stres ve hastalıktan kötü beslenme ve besin eksikliğine kadar her şeyden kaynaklanabilir.

Bir adam Yapabilmek elbette saçmalamadan yaşayın ve saç eksikliği Patrick Stewart veya Jason Statham gibileri asla geride tutmadı. Dahası, kadınlar bunu erkeklerin de düşündüğünü düşünmüyorlar: WatchMyWallet.co.uk tarafından yapılan yakın tarihli bir ankette kadınların yüzde 84’ü saç dökülmesinin partnerlerine ne kadar çekici geldiklerini etkilemeyeceğini iddia etti. Ancak henüz pate’i kucaklamaya hazır değilseniz, inceltme saçlarını kalınlaştırmak, gizlemek ve şekillendirmek için yapabileceğiniz her şey burada.

Uzayan Bir Saç Çizgisi Nasıl Durdurulur

Neyse ki, bir erkeğin en azından saç dökülme sürecini yavaşlatmak için yapabileceği şeyler var. Tarver, “Anahtar, saç dökülmesini mümkün olan en kısa sürede tedavi etmektir” diyor. “Saçı tutmak veya tedaviyle ilerlemeyi yavaşlatmak, saç döküldüğünde eski haline getirmekten çok daha kolay.”

Öyleyse, ister uzaklaşan bir saç çizginiz, ister büyüyen kel bir noktanız, işte saç dökülmesinden bir adım önde kalmanın yolu.

Kafanı besle

Tarver’a göre, sağlıklı bir saç başının anahtarı bol miktarda protein almaktır. “Saçın yapıldığı kükürt içeren protein keratin, bileşimi için diyet proteinine dayanır” diyor. “Bu nedenle, düşük proteinli bir diyet daha ince ve zayıf saçlara neden olur.” Erkekler ihtiyaç duydukları proteini elde etmede oldukça iyidir, ancak günde beşini almaya gelince düşerler. Mac ve peyniri bir garnitür olarak görüyorsanız, saçı güçlü ve sağlıklı tutan diğer tüm temel besinleri alamayabilirsiniz.

B vitamini, çinko ve demir (kahvaltılık gevrekler, karaciğer ve kayısı gibi) ve silika (muz ve – bira – bira) bakımından zengin besinler saç sağlığı için özellikle iyidir. Tarver, “Erkek tipi kellik dışındaki sorunların neden olduğu saç dökülmesi olan kişiler, genellikle B12 vitaminlerinden yoksundur,” diyor ve diyetsel B12 sadece hayvansal kaynaklardan elde edilebildiği için bir takviyenin vejetaryenler için özellikle önemli olabileceğine dikkat çekiyor.

Diyetinizin ortalamanın altında olduğundan endişeleniyorsanız, Wellman’s Hairfollic Man gibi saç sağlığını geliştirmeyi amaçlayan günlük bir takviye almayı düşünün.

erkekler için en iyi saç dökülmesi takviyeleri

Biotin Hair Growth Supplement - Click to buy Vitabiotics Hairfollic Man - Click to buy myprotein VITAMIN B SUPER COMPLEX - Click to buy myprotein ZINC - Click to buy

Şekillendirici Silahlarınızı Seçin

Saçlarınız inceliyorsa doğru şekillendirme ürünlerini seçmek çok önemlidir. Redken’in Full Effect Mousse’ı kullanmak için Londra’daki The Wild Hare berberinden Georgie Wynes-Devlin, “Killer, jeller ve pomatlar gibi ağır ürünlerden kaçınmaya ve bunun yerine ıslak saçta köpük ve kuru saçta tekstüre pudraları tercih etmeye değer” diyor. çok ince saçları şekillendirmek için saçları ve aynı markanın Powder Grip’ini dolgunlaştırın.

“İstediğiniz miktarda ürünü nazikçe biriktirebileceğiniz için sprey cilalar da saçları inceltmek için iyidir.”

saç seyrelmesi olan erkekler için en iyi saç şekillendirme ürünleri

Redken Full Effect 04 All-Over Nourishing Mousse - Click to buy Redken Powder Grip 03 Mattifying Hair Powder - Click to buy L'OREAL TNA SUPER DUST - Click to buy Fish Original Flexyfish Pliable Spray Wax - Click to buy

Kepekle Mücadele

Kepek temsilciniz için sadece bir tehlike değildir – Tarver’a göre saç dökülmesini de şiddetlendirebilir. “Kepek genellikle erkek tipi kellikle birlikte görülür ve sağlıklı saçlar, sağlıksız bir saç derisinden büyüyemez. Bu nedenle, saç dökülmesinden endişeleniyorsanız, saç derinizin mümkün olduğunca kireçsiz kalmasını sağlamak iyi bir fikir ”diyor Tarver.

Saç derinizi pulsuz bir bölge tutmak için, çinko pirition veya ketokonazol gibi kepek önleyici maddeler içeren bir şampuan kullanın ve bunları düzenli olarak kullanmaktan korkmayın. Çoğu erkek, sık şampuanlamanın saç dökülmesini hızlandıracağından endişe ediyor çünkü duşta başıboş tüyleri görüyorlar, ancak doğal olarak günde 40-100 saç döküyoruz ve şampuanlama, foliküle müdahale edebilecek yağ, kir ve ölü hücreleri temizleyerek saç dökülmesini en aza indirmeye yardımcı olabilir. işlevi.

erkekler için en iyi kepek önleyici saç ürünleri

Nizoral Anti Dandruff Shampoo - Click to buy Neutrogena T/Gel 2 in 1 Dandruff Shampoo - Click to buy Alpecin Dandruff Killer Shampoo - Click to buy KORRES MEN ANTI HAIR LOSS SHAMPOO - Click to buy

Cigs Paketi

Ulusal Tayvan Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırma, kül tablası nefesi, kanser ve korna kıyafetleri sigaralara sığınmak için yeterince iyi nedenler değilmiş gibi, sigara içmenin erkeklerde saç dökülmesini hızlandırdığını ortaya koydu. Araştırmacılar, günde 20’den fazla sigara içen erkeklerin, hiç sigara içmemiş veya bırakmamış erkeklerden iki kat daha fazla orta veya şiddetli saç dökülmesine sahip olduğunu keşfettiler.

Çalışmayı yürüten boffinler, sigaranın saç köklerinin tabanındaki kan damarlarına zarar verebileceğinden ve saçınızı besleyici maddelerden etkin bir şekilde aç bırakabileceğinden şüpheleniyor.

Gururunuzu Yeniden Kazanın

Piyasada saç dökülmesi için çok sayıda yılan yağı türü tedavi vardır, ancak Regaine, kalıtsal saç dökülmesi için klinik olarak kanıtlanmış reçetesiz satılan tek tedavidir. Saç köklerinin etrafındaki kan akışını artıran ve saç büyümesini uyararak ve uzatarak minoksidil adı verilen aktif bileşen sayesinde çalışır.

Herkes için işe yaramaz (Ekstra Kuvvet Köpüğünü 16 hafta kullandıktan sonra herhangi bir sonuç görmediyseniz, Regaine’in kendisi tedaviden vazgeçmenizi önerir) ve saçların inceldiğini fark ettiğiniz anda tedaviye başlamak en iyisidir, ancak hala piyasadaki en iyi günlük seçenek. Kötü tarafı ise pahalı olmasıdır (bir yıllık köpük kaynağı size 172 sterlin civarında geri döner) ve onu ömür boyu kullanacaksınız çünkü durduğunuz anda saç dökülmeniz normale dönecektir.

Diğer seçenek Propecia’dır: vücudun testosteronu dihidrotestosterona dönüştürme yeteneğini engelleyen, finasterid içeren bir tablet şeklinde sadece reçeteli bir tedavi. Regaine’den bile daha pahalıdır (bir yıllık tedarik size 350 sterlinden fazlaya mal olur), saç istediğiniz kadar almanız gerekir ve bilinen yan etkiler arasında libido azalması bulunur – bu da güveninizi daha da fazla etkileyebilir. saç dökülmesi.

erkek tipi kellik için tezgah üstü tedaviler

Bir Nakli Deneyin

Wayne Rooney tweet attığında, “Sadece tüm takipçilerime saç ekimi yaptırdığımı doğrulamak için”, 2011’de erkeklerin saç ekimini sonsuza dek nasıl gördüğünü değiştirdi. Folikül cephesinde gururla gezerek, dişlerinizi beyazlatmaktan daha tuhaf olmayan bir nakil yaptırdı. Asda Eczanesi tarafından yapılan bir ankete göre, 35 yaşın altındaki erkeklerin yüzde 31’i aktif olarak nakil yapmayı düşünüyor.

En yaygın tedavi (ve Rooney tarafından tercih edilen) Foliküler Ünite Ekstraksiyonudur: Lokal anestezi ile yapılan minimal invaziv bir prosedür olup, başın yanlarından ve arkasından (veya gerekirse göğüsten) saç telleri alınır. mevcut, boş saç köklerine nakledilir.

Prosedürün kendisi tamamlanması dört ila 16 saat arasında bir zaman alır (her halükarda binlerce saçın yeniden yerleştirilmesi gerekir), gerekli greft sayısına bağlı olarak size 3.000 – 10.000 £ + arasında bir yere mal olur ve bazen tekrarlanan nakiller almayan saçlar için gereklidir.

Uzayan Bir Saç Çizgisi İçin En İyi Saç Modelleri

Koyu renklerde ve mat kumaşlarda giyinmenin biraz fazla kiloyu gizleyebilmesi gibi, doğru saç modeli folik olarak zorlanmış bir sazı gizlemek için uzun bir yol kat edebilir.

Saç dökülmesi bir sorunsa, ilk durağınız berberiniz olmalıdır. Berber zinciri Ruffians’ın Shoreditch şubesinden Tyler Peters, “Yetenekli bir berber, mevcut saç stilinizden en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizi anlamanıza yardımcı olmak için kapsamlı bir danışmanlık yapacak veya bu küçülme saç çizgisine kesinlikle sahip olan bir stil önerecek,” diyor.

İşte uzaklaşan bir saç çizgisi için evrensel olarak önerilen dört saç modeli.

Fransız Mahsulü

Son yıllarda popülaritesinde yeniden canlanan bir stil, buna ‘ihtiyaç duymayan’ erkeklerde bile, Fransız mahsulü, başınızın ön tarafında uzaklaşan bir saç çizgisinin yarattığı ‘M’ şekli ile savaşmak için mükemmel bir stil.

Photo by Em M. on Unsplash

Peters, “Berberiniz, en yüksek ağırlığı karıştırmadan önce arka ve yanları aşağıya doğru solacak, ancak bu tarzın özü, bir çizgi halinde kesilip doku vermek için katmanlaştırılabilen saçaklardır,” diyor. “Berberiniz bunu daha önce önermediyse, dağınık ama stilize bir yüzey oluşturan hafif bir ürünle stil verin.”

Kısayol

Peters, “Bu, durgunluk çizgisi çok fazla sürünmeyenler için bir fikir ve biraz daha üstte olmak üzere yanlarda biraz uzunluk sağlayarak size biraz daha çok yönlülük sağlıyor,” diyor.

Fotoğraf: Jakob Owens, Unsplash’ta

“Üstte biraz daha fazla uzunluğa izin vermek, ağırlığı merkeze doğru konumlandıran ve saçın daha dolgun görünmesini sağlayan neredeyse ters üçgen bir görünüm yaratıyor. Saç derinizi daha fazla açığa çıkarma eğiliminde olduklarından ıslak görünümlü ürünlerle arkaya kaymak yerine sert ve kil ile hazırlayın. “

Buzz Cut

Wynes-Devlin, “Eğer ciddi şekilde geri çekiliyorsanız, kısa gitmekten korkmayın” diyor. “Çok fazla uzunluk bırakmak bazen saçın gerçekte olduğundan daha ince görünmesine neden olabilir.”

Fotoğraf Guillaume de Germain, Unsplash’ta

Çok kısa bir vızıltı kesiminden kaçınmak istiyorsanız, berberinizden bunun yerine saçınızı makasla kesmesini istemenizi önerir. “Clippers bazen çok sert kesimler üretebilir, bu yüzden bunları kademeli olarak yapmak her zaman en iyisidir.” Boyunu enseye doğru düşürmek daha yumuşak, daha doğal bir görünüm sağlayacaktır.

Yakın Tıraş

Bazen zirvede zayıflamakla baş etmenin tek yolu yenilgiyi kabul etmek ve kel olmayı kucaklamaktır. Peters, “Kafa tıraşı yapacaksanız, saçınızı kafa derisine götürmek için acımasız bir tıraş bıçağına güvenen yetenekli bir berberle randevu alın” diyor.

Photo by Zoran Borojevic on Unsplash

“İdeal olarak, kuaförünüz gözenekleri açmak ve daha yakın bir tıraş sağlamak için bir peeling peelingi ve yatıştırıcı sıcak havlular uygulamadan önce mevcut saçı en aza indirmelidir.

Uzayan Bir Saç Çizgisi İle Başa Çıkmak İçin İpuçları

Aynaya bakıp saçınızın eskisi kadar kalın olmadığını fark ettiyseniz, işte biraz daha dolgun görünmesini sağlamanın bazı hızlı yolları.

Sesi Arttırın

Fön ile saçın anında daha dolgun ve kalın görünmesini sağlar. Yine de saçınızı barbekü yapmayın – orta ısı ayarı, saçın yapısal proteinlerine zarar vermeden şekillendirmenize izin verir.

Şimdi Satın Al: £ 12,80

Remington D3010 2000W Power Dry Saç Kurutma Makinesi

Biraz Kalın Şampuan

Kalınlaştırıcı şampuanlar, saçı daha kalın ve dolgun gösteren özel hacim veren polimerlerle kaplayarak çalışır. Etkiler geçicidir ama her küçük yardımcı olur, değil mi?

Şimdi Satın Al: 7,95 £

Nanojen Yoğunlaştırıcı Bakım Şampuanı ve Saç Kremi Paketi

Sorununuzu Gizleyin

Küçük bir kel yama bir sorunsa, gözle görülür boşlukları doldurmak için gerçek saçınızla birbirine geçen elektrostatik olarak yüklenmiş renkli liflerin yardımıyla onu gizlemeyi deneyin.

Şimdi Satın Al: £ 6,95

TOPPIK Saç Yapılandıran Lifler

Parmaklarınızı Kullanın

İnce saçları tekrar tekrar taramak, gevşek ve düz görünmesine neden olabilirken, parmaklarınızla şekillendirmek hacim ve doku kazandırır.

Sakal bırakmak

Yüz kılı, dikkati başın üstünden aşağıya ve yüze doğru çekmede harikadır. Bu biraz gökyüzünü işaret edip “Bu nedir?” Diye sormak gibidir. Sineklerinizi sıkıştıracak kadar uzun bir süre birisinin dikkatini dağıtmak istediğinizde. Sakal bırakmayı dene. Sakallar baş belasıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
En iyi 10 erkek şampuanı sıralaması En iyi 10 erkek şampuanı sıralaması

Erkekler için en ucuz bakım şampuanları Orta fiyat kategorisindeki en iyi erkek şampuanları Kepek önleme için en iyi erkek şampuanları ...

En iyi erkek şampuan markaları En iyi erkek şampuan markaları

Harika saç isteyen erkekler için en iyi 15 şampuan Beyler, göz alıcı saçlar sadece bayanlar için değil, bu yüzden erkeklerin öne çıkma ...

Klasik Erkek Saç Modeli Klasik Erkek Saç Modeli

Çok Yönlü Bir Klasik Daha azının daha çok olduğunu söylüyorlar – ve en az çabayla güzel görünen saçlara gelince, Fransız mahsulün...

Şapka  Kelliğe Neden Olabilir Şapka Kelliğe Neden Olabilir

Bunu okuyarak şok olabilirsiniz. Ama bu gerçek. Araştırmacılar şapka takmanın kelliğe yol açabileceğini belirtiyorlar. Gerçek şu ki, ay...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/