Uzun ve dar daire planları

Şu anda, nüfus artışıyla birlikte konut talebi büyük ölçüde artmıştır. Bu, mevcut alanlardan en iyi şekilde yararlanan tasarımların yaratılmasına yol açtı. İnsanları set içinde barındırma kapasitesini büyük ölçüde maksimize ediyor. Bunun net bir örneği, uzun ve dar bölümler planlarını aşağıda gösteriyoruz.

Boyutları barındırın

Daha az yer kaplamanın en iyi yollarından biri boyutları küçültmektir. Bu sayede uzun ve dar olan bir daire kullanılabilir alanı çoğaltabilir. Örneğin, her katta dört kare daire oluşturulmasının amaçlandığı bir sette. Bu tip tasarıma göre her katta 8 hatta 10 daire bulunmaktadır.

Tabii ki, sınırlı alana sahip bu tür daireler tek kişiliktir. Çift olarak yaşayan en fazla iki kişi bu tür konutları paylaşabilir. Geniş aileler için, daha fazla alana sahip diğer kompakt tasarım türlerini tercih etmek en iyisidir. Üç ortalama oda barındırabilen dikdörtgen apartmanlarda olduğu gibi.

Tasarım sorunu

Tüm bu boyut düzenlemeleri iyi yapılmış bir tasarıma dayanmaktadır. Bir ev için gerekli tüm alanlar organize bir şekilde var olabilir. Oldukça büyük olmamalarına rağmen, asgari sayıda sakinleri için işlevlerini mükemmel bir şekilde yerine getiriyorlar. Başka bir perspektiften bakıldığında, mimarlar bu tür planları bir araya getirmek için Tetris oynuyor.

Bununla birlikte, sonuç oldukça iyidir ve kompakt ancak kullanışlı bir alan sunar. Bu, dairelerin temel özelliklerle donatıldığını gördüğümüz planlarda görülebilir.. Küçük bir mutfak, küçük bir salon, yemek odası, banyo ve bazı durumlarda balkon. Alanın birlikte çok iyi çalıştığı durumlarda optimal bir sonuç verir.

Maliyetlerin azaltılması

Öte yandan, bu tür kompakt tasarımların uygulanması ekonomide etkinlik bulmaktadır. Kullanışlı hale getirmek için toplam alandan yararlanmak, bitmiş evin maliyetini düşürür. Ortalama insanlara, çok az parayla ihtiyaçlarına göre uyarlanmış bir ev edinme imkanı vermek. Örneğin, bu tür bir tasarım Çin veya Japonya gibi yüksek nüfuslu ülkelerde yaygındır.

Bu Asya kültürlerinin aşırı organizasyonu, bu tür tasarımları mükemmel bir şekilde işlevsel kılar. Ek olarak, bu etnik grubun boy standardı ortalama olarak 1.65 cm boyundadır. Böylelikle sadece evin genişliği ve uzunluğu değil, yüksekliğinin kendisi de azalmış olur. Bu, normal bir konut kompleksinin aynı anda iki kat fazla insanı barındırabileceği anlamına gelir.

https://www.youtube.com/watch?v=5JLgt8LWQ98

Son olarak, bu bağımsız olmak isteyenler için harika bir konut alternatifidir. Planlarda görüldüğü gibi, bu tür konutların bu grup için sunabileceği çok şey var. Dünyada yaşanan konut sorunlarına gerçek bir çözüm olmak. Nüfus artışı ve kimsenin muaf olmadığı dünya ekonomisindeki dalgalanmanın bir sonucu olarak.

uzun daire kat planı, dar apartman kat planı