Virüs koruma ipuçları düşmek

Yaz mevsiminin bitmesi ve sonbaharın gelmesi ile birlikte birçok mevsimsel virüs de gelebilir.

Virüsler, bu bölümde mevcut olan hava, iklim ve tozdaki birçok değişiklikle vücuda bulaşır. Yaz tatilinin tamamlanmasının ardından insanların işlerine dönmesi ve öğrencilerin ve öğrencilerin okullara ve okula dönmelerinin ardından, meslektaşlar arasında çok fazla sürtüşme meydana gelir ve ulaşım araçları çok kalabalık hale gelir, bu da virüsleri elle veya havayı soluyarak bulaştırmayı kolaylaştırır. Bu hastalıklar arasında solunum sistemini enfekte eden ve göğüste ciddi hassasiyete neden olan soğuk algınlığı, grip ve sinüs virüsü bulunmaktadır. Göz enfeksiyonları virüsü, göze zarar veren, şişlik ve şişkinliğe neden olan kir ve tozun bir sonucu olarak ortaya çıkar.

Sonbaharda herhangi bir mevsimsel virüsle enfeksiyona karşı korunmak için izleyebileceğiniz bir dizi ipucu vereceğiz.

1- El yıkama ve hava sterilizasyonu

Sonbahar mevsiminde vücudu virüslerle enfeksiyondan koruyan en önemli şeylerden biri de virüsün ana taşıyıcısı olduğu için ellere dokunarak enfeksiyonun bulaşmasını önlemek için elleri sık sık sabun ve su ile yıkamaktır. Ellerin, ellerin ve tırnakların avuç içi iyice yıkanmalıdır. Bir şeylere dokunduktan sonra veya insanlarla el sıkıştıktan sonra steril mendil kullanın. Sonbahar mevsiminde önümüzdeki dönemde herhangi bir virüs bulaşmış kişilerin ellerini öpmeye, ellerine dokunmaya veya genel olarak öpüşmeyi önlemeye özen gösterilmelidir. Hanım ayrıca yaz aylarında evin fazla tozla dolmaması için pencereleri kapalı yerlerde sadece on dakika açarak evi iyi havalandırarak havayı sterilize etmeyi de sağlar.

2- Diüretik içecekler için

Vücudun soğuk algınlığı, karın gribi ve alerjilere yakalanmaması için mide ve bağırsakları yumuşatmaya yardımcı olan bitkisel içecekler ve idrar söktürücü meyve suları içmek ve sonbahar mevsiminde herhangi bir mevsimsel virüs ile bağışıklık sisteminin enfeksiyona direnmesine yardımcı olmak gerekir. Bu süre zarfında günde üç kez bitkisel içecekler içtiğinizden emin olun ve bu içecekler arasında boğaz ağrısını önleyen ve vücudu grip ve soğuktan koruyan zencefil otları, nane yaprakları ve karanfil bulunur. Siyah çay ve yeşil çay yemek, “theanine” amino asitini içerdiğinden vücudun enfeksiyondan korunmasını da engeller. Limon suyu, portakal suyu ve elma, mide, bağırsak ve sindirim sistemi için önemli idrar söktürücü ve temizleyici içecekler olduğu için düzenli olarak tüketebilirsiniz.

3- Egzersiz

Soğuk algınlığı ve grip virüsü ile enfeksiyonun nedenlerinden biri olduğu için uyuşuk olmamak, uyuşuk ve hareketsiz hissetmemek gerekir ve hareketsizlik de bağışıklık sisteminin performansını zayıflatır ve mantar bakterileri, viral mikroplar ve parazitlerle kolayca bulaşır. Vücudun içindeki kan dolaşımını hızlandırmak ve vücut kısımlarına kan akışını hızlandırmak için kolay ve hafif egzersizler yaptığınızdan emin olun. Bu sporlardan en önemlilerinden biri, bağışıklık sistemine büyük zarar veren kaygı ve gerginlik hissini azaltarak vücudun üşütmesini kolaylaştırdığı için yoga yapmaktır. Yüzme, yürüme, koşma, zıplama ve merdiven çıkma ile uyku saatlerini daha sakin ve rahat hissettirebilir.

4- Anti-virüs içeren yiyecekler yiyin

Sarımsak, sonbaharda mevsimlik olarak kabul edilen en popüler gıdalardan biridir. Soğuk algınlığı ve gribe dirençli bağışıklık sistemini güçlendirme konusundaki mükemmel yeteneği nedeniyle bir antibiyotik ile aynı işlevi görür. Vücudu mide gribi ile enfeksiyondan ve enfeksiyonun mide ve bağırsakları enfekte eden bulaşıcı bakterilere bulaşmasından korumak için koruyucu gıdalardan biri olduğu için yoğurt da yiyebilirsiniz. Yoğurt, sindirimi kolaylaştırır ve vücudun bağışıklık sisteminin aktivitesini artırır. Meyan kökü, sekiz anti-viral ve bulaşıcı bakteri bileşiği içerir. Mevsim karşıtı doğal hileler olduğundan daha fazla meyve ve sebze yediğinizden emin olun.

5- Hastanın kişisel araçlarını kullanmamak

Başka bir kişiden bulaşma nedenlerinden biri, çocuklar için kişisel araçların kullanılmasıdır, çünkü enfeksiyon, oyuncaklara ağız ve el ile dokunarak bulaşabilir, bu nedenle hasta çocuğun oyunlarından uzak durmalısınız. Öğrencilere ve öğrencilere gelince, soğuk algınlığı olan öğrenciler için okul araç gereçlerinden kaçınılması tercih edilir ve hasta kişi için yemek aracı, eller için havlu ve diş fırçası kullanmaktan tamamen kaçınılması gerekir.