Vücuttaki fazla kılları temizlemek için doğal karışımlar


önceki
Sonraki

 • Birçok kadın yüzünde ve vücudunda fazla kıllanma sorunu yaşar. Bu çok fazla rahatsızlığa neden olur ve fazla kıllardan kurtulmanın ve görünümünü yeniden azaltmanın en hızlı yollarını aramaya başlar.

  Menstrüasyon, hamilelik veya bazı ilaçların alınmasının bazı yan etkileri nedeniyle bazı hormonal değişiklikler sonucunda vücuttaki saç sayısı artar. Bazı kadınlar lazere başvurur, bu da bunu başarmaya yardımcı olur, ancak maliyeti onlar için çok fazladır, bu da bizi ondan kalıcı olarak kurtulmanıza yardımcı olacak bazı doğal maddeler sağlamaya istekli hale getirdi, ancak en iyi sonucu almak için bu tarifleri yapmaya devam ettiğinizden emin olun.

  Sola gidin ve fazla vücut kıllarından kurtulmak için en önemli doğal tarifleri keşfedin.

 • 1- Bal ve limon

  Bal ve limon karışımı, fazla kıllardan kalıcı olarak kurtulma ve tekrar uzamasını engelleme konusunda sihirli etkisi olan en iyi tariflerden biridir.

  Tek yapmanız gereken iki yemek kaşığı beyaz balı yarım yemek kaşığı limon suyuyla karıştırıp iyice karışana kadar ateşe atmak. Soğumaya bırakın ve tüylerin uzama yönünde cilde uygulayın, 15 dakika cilde masaj yapın, ardından vücudunuzu ılık suyla yıkayın. Bu karışımı bir ay boyunca haftada iki kez tekrarlamak, ardından cilt bakım rutini olarak sürdürmek ve eğer saç çok fazlaysa karışım miktarını iki katına çıkarmak tercih edilir.

 • 2- Acı bakla

  Acı bakla ıslatılmış, tüy almada tatlılık kullandıktan sonra tüyleri vücuttan kalıcı olarak çıkarmada etkili olduğu kanıtlanmıştır.
  Tek yapmanız gereken termosu sekiz saat suda bekletmek ve saçı kalıcı olarak aldığınız bölgedeki termos suyunu bilinen yöntemlerden herhangi birini kullanarak silmek. Bunu 3 hafta boyunca her gün yapın, saç uzamasını yavaşlatmak ve devam etmekte mükemmel bir sonuç elde edeceksiniz, saç uzaması kalıcı olarak duracaktır.

 • 3- Limon ve un maskesi

  Un ve limon maskesi, özellikle yüz kılları olmak üzere kalıcı epilasyon için güvenilen ve herhangi bir maliyet gerektirmeyen en kolay tariflerden biridir.
  İhtiyacınız olan tek şey az miktarda limon suyu ve bir miktar normal beyaz undur. Bu doğal karışımı yapmak için limonları bir bardak suda sıkın, ardından unu ekleyin ve hamura benzeyen homojen bir karışım elde etmek için iyice karıştırın ve sararma eğiliminde olduğunu göreceksiniz. Yüzünüze çeyrek saat uygulayın, ardından istenmeyen tüylerden kurtulmak için yüzünüzü tüylerin uzama yönünde ovun, ardından ılık suyla durulayın.

 • 4- Esmer şeker maskesi ve limon suyu

  Esmer şeker bu fazla kıldan kalıcı olarak kurtulmaya yardımcı olurken limon da cildin rengini açmaya ve gözenekleri azaltmaya gerçekten yardımcı olur.

  Tek yapmanız gereken bir kasede üç yemek kaşığı esmer şekeri karıştırmak. Homojen bir karışım elde etmek için üç yemek kaşığı suya ek olarak bir çay kaşığı limon suyu koyun. Karışımı saçın çok uzadığı bölgelere sürün ve 15 dakika kurumaya bırakın. Dairesel bir şekilde ovun ve cildin renginin açılmasını ve üzerindeki kirlerin giderilmesini sağlayan ılık suyla yıkayın, bu tarife haftalık olarak devam etmelisiniz ve etkileyici sonuçlar elde edeceksiniz.

 • 5- Epilasyon için zerdeçal tarifi

  Zerdeçal, anti-bakteriyel ve anti-enflamatuar yapan ayırt edici özelliklerinden dolayı Hindistan’da sağlıklı ve taze cildin temeli olarak bilinir.

  Tüm vücuttaki aşırı kıllanmayı büyük ölçüde azaltmaya yardımcı olur ve su veya süt ile karıştırılabilir. Cildin temizlenmesine ve tüylerin tamamen alınmasına yardımcı olan bir macun alacaksınız. 2 yemek kaşığı zerdeçal ve homojen bir hamur elde etmenizi sağlayacak bir miktar süt koyun, ardından hamuru 15-20 dakika yüzünüze sürün. Yüzü ılık suyla yıkayın, etkileyici bir sonuç alacaksınız. Bu tarif kalın değil ince saçları olan kişiler için uygundur, ancak kalınsa yulafı sütle karıştırabilirsiniz.