W10privacy ile Windows Gizliliği Nasıl Yapılandırılır ve Geliştirilir – Hızlı ve Kolay

Windows işletim sistemini kullanıyorsanız, verilerinizi bu şekilde korumak için bilgisayarınızda daha fazla güvenlik ve gizliliğe sahip olmak ilginizi çekebilir. Peki, bu makale tam size göre, çünkü nasıl olduğunu açıklayacağız W10Privacy ile Windows gizliliğini yapılandırın ve iyileştirin.

İnternette gezinirken verilerinizin korunmasını ve dolayısıyla bir bilgisayar saldırısından kaçınmak istiyorsanız bu faktör önemlidir. Ve bu yönü düşünürsek, bilgisayarlar için işletim sistemleri burada çalışıyor. Size W10Privacy hakkında bilgi vereceğiz çok kullanışlı bir araç.

W10Gizlilik nedir?

W10Privacy, tamamen ücretsiz bir programdır. Windows 10’un gizliliğinde temel hedef tüm güvenlik unsurlarını bir arada toplayarak. Bu, gizliliğinize zarar verebilecek farklı kriterleri yapılandırmanıza olanak tanır, bunun nedeni şu anda en çok kullanılan Windows 10 işletim sistemi olmasıdır.

Öte yandan, içerir kullanımı oldukça kolay bir arayüz, sistem için kullanıcıya tavsiyelerde bulunan sekmelerle farklılaştırılmış kategorilerden oluşur. Ve çok olumlu bir yönü, programın size hangi uygulamaların veya sayfaların bilgisayarınızın sistemine zararlı olabileceğini söylemesidir.

W10Privacy nasıl kullanılır?

Bu programı kullanmak için resmi sayfaya girmeniz gerekecek ve uygulamayı ücretsiz olarak ve çok fazla gereksinim olmadan indirin. İki ana dilde sunulur: İngilizce ve Almanca, ancak hem yapılandırma hem de işlevleri basit ve sezgiseldir.

verilerinizi w10privacy ile koruyun

Seçeneklerinizin çoğu arasında Microsoft tanılama verilerinin kullanımını engelleme, uygulamalarda tam kontrole sahip olmak. Ayrıca bu programla yapabileceğiniz bir şey, Windows 10’un bize öneri veya fikir vermek için bilgileri toplamaması veya kullanmamasıdır.

Diğer programların gizliliğini yapılandırın

W10Privacy’nin yalnızca işletim sisteminin güvenliğini değil, diğer programların da güvenliğini yapılandırmanıza izin verdiğini belirtmek isteriz. Programlar arasında OneDrive, Explorer, Microsoft Edge bulunur ve bize hangi faktörler yapılandırılabilir ve hangi tavsiyelere uymamamız gerektiğini.

Bahsedilen bu programlar için mevcut olan konfigürasyonlar arasında Güvenlik Duvarı, ağ, sistem uygulamaları ve bilgisayarınızda bulunan diğerler bulunur.

Bu programı kullanırken verdiğimiz bir öneri, bir sistem geri yükleme noktası oluşturmak ve bunu sık sık çalıştırmaktır. yazılıma zarar gelmesini önlemek. Bu faktör önemlidir, çünkü bir kötü amaçlı yazılım sorunu ortaya çıkarsa, hem veriler hem de ayarlar geri yüklenebilir.

Bir geri yükleme noktası oluşturarak, bilgisayar sistemi arızalanırsa Windows’u herhangi bir rahatsızlık vermeden sıfırdan geri yükleyebileceğinizden emin olursunuz. Ayrıca şunları da yapabilirsiniz ayrı ayarlara sahip bir dosya oluşturyani diğer ekipmanlarda kullanılabilir ve aynı şekilde hazırlanabilir.

Windows’ta gizlilik için diğer seçenekler

Daha önce W10Privacy’nin nasıl kullanılacağından ve hangi işlevleri yerine getireceğinden bahsetmiştik, şimdi işletim sisteminizin güvenliğini korumak için diğer seçenekleri açıklayacağız.

 • Cortana asistanını devre dışı bırakın.
 1. Başlata basınız”.
 2. “Yapılandırma” seçeneğini seçin ve yapılandırma penceresinin görünmesini bekleyin.
 3. Arama motoruna “Cortana” yazın ve sizi doğrudan bu seçeneğe gönderecektir.
 4. Şimdi tıklayacaksın “Cortana ve Arama Ayarları”.
 5. “Windows logo tuşu + C’ye bastığımda Cortana’nın komutlarımı dinlemesine izin ver” seçeneğini devre dışı bırakacak.
 6. Ardından “Cihaz kilitli olsa bile Cortana’yı kullan.”
 • Teşhis verilerini kontrol edin.
 1. “Başlat” a gidin ve “Bilgisayar Yapılandırması” nı seçin.
 2. “Yönetim Şablonları” na tıklayın.
 3. «Seçeneğini seçinWindows bileşenleri ».
 4. Şimdi “Veri toplama ve önizlemeler” i seçin.
 5. Ardından “Telemetriye izin ver” i seçin.
 6. Son olarak 2 numaralı seçeneğe tıklayın.

Kişisel verilerinizi ihlal etmeyen güvenli bir tarayıcı kullanmak veya sisteme erişmek için mevcut seçenekler arasında şunlar yer almaktadır:

güvenli tarayıcı bilgisayarı kullan

 1. Google Chrome: Güncellendiğinde, kullanıcı için kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma oluşturur.
 2. Opera: Bu, farklı web sitelerinde güvenlik sağlayan bir VPN içerir.
 3. Tarayıcı Epic Gizliliği: Bu, açık kaynaklı bir Chromium tabanlı olarak gelir, böylece özel modda göz atarsınız.
 4. Firefox de Mozilla: Bir sayfanın taranmasına, bileşenlerinin engellenmesine karşı koruyan güvenli bir tarayıcıdır.

Nihayet bu makaleyi bitirdik, bu eğitici ve sezgisel gönderide burada verilen önerilerle Windows’daki gizliliğinizi iyileştirebileceğinizi umuyoruz.