Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Web sayfası türleri

Bir internet sayfası bir tür r anlamına gelirÇeşitli dosyaların, resimlerdeki içeriğin, videoların veya metinlerin kurulu olduğu sanal havuz; bazı sunucular üzerinden kurulan ve aynı zamanda barındırma adı verilen yerlerde barındırılan. Daha çok İnternet sayfaları olarak anılırlar. Bunlara erişmenin yolu, web sitesi adresinize karşılık gelen bağlantılardan geçer. Bu, genellikle bulut olarak adlandırılan yere kurulur; internette. Bu […]

12 Aralık 2020 - 15:50 'de eklendi ve 35 kez görüntülendi. A+A-

Web sayfası türleriBir internet sayfası bir tür r anlamına gelirÇeşitli dosyaların, resimlerdeki içeriğin, videoların veya metinlerin kurulu olduğu sanal havuz; bazı sunucular üzerinden kurulan ve aynı zamanda barındırma adı verilen yerlerde barındırılan. Daha çok İnternet sayfaları olarak anılırlar.

Bunlara erişmenin yolu, web sitesi adresinize karşılık gelen bağlantılardan geçer. Bu, genellikle bulut olarak adlandırılan yere kurulur; internette. Bu siteler programcılar tarafından geliştirilmiştir. dil Olarak HTML, söz konusu web sitesinin özelliklerini, içeriği istendiği gibi görüntüleyecek şekilde yapılandırın.

Bir İnternet sitesi Bu şekilde değerlendirilebilmesi için en azından aşağıdaki bölümlerin kontrol edilmesi gerekir. Her şeyden önce, şu adla bilinen şeye sahip olmanız gerekir: “Ev”, bir kullanıcının kendisine karşılık gelen adres üzerinden siteye bağlantı olarak eriştiğinde gördüğü ana kısımdır. Bir şekilde Ev, iletilecek fikrin sunumu olarak düşünülebilir.Ayrıca bulunacaklar. “Bölümler”her birinin söz konusu bölümün belirli bilgilerinin bir uzantısına belirli bir yolla erişmek için kendi köprüsüne sahip olacağı. Her bölüm, dijital pazarlama terimlerinde bilindiği şekliyle kullanıcı için belirli bir amaca veya harekete geçirme ifadesine karşılık gelir.

Ayrıca, kullanıcının sunabilecekleri hizmet için köprüler, satın alma düğmeleri gibi belirli bir eylemi gösteren bir dizi düğmeye sahiptir. Uygun olduğu durumlarda, kullanıcının sayfaları kendi profillerinde paylaşması için reklam çubukları ve sosyal medya düğmeleri. Bu, gerekli bilgileri sağlamanın yanı sıra bir web sitesinde gezinmenin kolay olmasıyla ilgilidir.

Web sayfası türleri

Yapılış şekliyle web siteleri

Dinamik web sayfaları

dinamik web sayfaları Sadece belirli bilgi türlerini göstermenin ötesine geçerler. Bu sayfalarda bir tür geliştirmek için aranır. söz konusu sayfa ile ziyaretçi arasındaki etkileşim, bu nedenle bir harekete geçirici mesaj bulmak yaygındır. Bu nedenle, kullanıcı bu verileri bıraktıktan sonra elde edilen e-postalarınki gibi bir veritabanına sahip olmak mümkündür. En çok kullanılan sayfa türüdür.

İnternet portalı

Statik web sayfaları

statik web sayfaları, adından da anlaşılacağı gibi, bir içeriğinizin sunumuyla ilgili statik format. Yalnızca yöneticinin gerekli gördüğü içerik, bir dizi bağlantıyla birlikte somut bir şekilde gösterilir ve sunulur. Genellikle gelişimi için HTML olarak bilinen programlama diliyle ilgilenir. Geliştirme açısından genellikle çok ekonomiktirler.

Finans web sitesi

Detaylandırma için kullanılan teknolojinin web sayfaları

Flash web sayfaları

Flash’ta yapılan web sayfaları Tasarım yeniliklerine rağmen kullanıcı için bazı dezavantajlar oluşturabilecek bir sayfa türü idi. Ağır olabilir, bu nedenle kullanıcıya gösterilmesi zaman alır. Ek olarak, sözde eklentilere sahip değilseniz, sitenin kendisini doğru bir şekilde görüntülemeniz mümkün olmayacaktır. Sayfanın kendisi ve temsil ettiği kişi için doğal olarak ters etki yapan durum.

Flaş kullanan bilgisayar

HTML web sayfaları

İçindeki web sayfaları HTML programlama dilinden geliştirilmiştir. Yani, bir köprü metni biçimlendirme dili aracılığıyla. Bugüne kadar geliştirmesi basit ve ucuz olan bir dil türüdür. İçerik genellikle site tasarımıyla birlikte statik olarak görüntülenir.
HTML programlama

Web sayfaları Sunucu dili

Genellikle geliştirilmesi için, programcının ihtiyaçlarına göre PHP, JSP veya ASP olarak bilinen bir dil türü kullanılır. Bu sayfaların sonucu, harekete geçirici mesajların uygulanabilmesi ve büyük miktarda veriyi işleyebilmesi gerçeğinin yanı sıra, kaliteli olması gereken çok fazla bilgi sağladığından kullanıcı için dinamik hale gelmesidir.

Web Sitesi Kodu

Hedefe göre web sayfaları

Blog benzeri web sayfaları

blog sayfaları her ikisinden bir dizi makale yayınlamak için idealdir kişisel karakter gibi eğitici Ö profesyoneller. Amaç, ziyaretçiye söz konusu siteyi sık sık ziyaret etmeleri ve en iyi durumda blogun kendisi tarafından sunulan bazı hizmetleri talep etmeleri için içerik açısından değer sağlamaktır. Bu web sitesi formatının ana işlevi budur.

İnternette gezinen kullanıcı

Kurumsal web sayfaları

kurumsal web sayfaları Karşılaşan kullanıcıya, söz konusu sayfanın tasarlandığı şirketin kurumsal bilgilerinin türü ile gösterilenlerdir. Diğer verilerin yanı sıra, misyon, görünüm, Genel nesneler Y özel. Uygun olduğu durumlarda, genel merkez ve şubelerin adresleri ve bunlarla iletişim kurma yolları.

Bir şirketin kurumsal imajı

Dizin web sayfaları

Oğul bir dizi bağlantı gösteren sayfalar söz konusu dizinin karşılık geldiği bir pazar nişiyle ilgili diğer sitelerden. Bu, kullanıcının özellikle aradıklarını bulmak için ziyaret edebilecekleri bir sitede birden çok sayfa almasına olanak tanır. Yani dizinler bir katalog türü olarak işlev görür diğer ilgili sayfalardan.

Resim Galerisi

Forum türü web sayfaları

forum tipi web siteleri İnternetteki belirli bir nişle ilgili olarak fikir, bilgi ve strateji alışverişi için tasarlanmıştır. Yani, hem forum üyelerinin hem de bu sayfaları ziyaret edenlerin yararına belirli bir konuda bir topluluk oluşturulur. Fikir, içeriğin değerli katkılarla iyileştirilmesidir.

Bir site için makale yazan kişi

Portföy web sayfaları

portföy web sayfaları o de Müfredat Mesleklerine göre, çeşitli müşteriler için yaptıkları işlerin bir portföyünü göstermeye ihtiyacı olan kişiler tarafından tasarlanmıştır. Bir şekilde, kullanıcının ve olası ilgili tarafın ziyaret ettikleri web sitesindeki kişinin çalışmalarını bildiği genişletilmiş bir kapak mektubu.

Fotoğraf sitesi

Web Siteleri Çevrimiçi Mağaza

çevrimiçi mağazalar Bu tür sayfaların ana fikri, dijital pazarlamada bir iş modeli olarak adlandırılan şeyin içine eklenen bir tür satış mektubu işlevi görmektir. Bir şekilde, fiziksel bir mağazaya benzer şekilde çalışır, ancak açıkçası tüm satış işlemi sanal olarak gerçekleştirilir. Onlar için ürünlerin ve ödeme düğmelerinin bir fotoğraf galerisi var.APA formatında alıntı yapın: (A. 2018, 05. Web sayfası türleri. Türler. Şuradan alındı https://10tipos.com/tipos-de-paginas-web/.)

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Siemens çamaşır makinesi hata kodları Siemens çamaşır makinesi hata kodları...

Siemens çamaşır makinesi hata kodları Çamaşır ve bulaşık makinelerinin hata kodları ve giderilmesi.  Siemens çamaşır makinesi hata kodl...

Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi lc hatası

Samsung bulaşık makinesinde hata kodu LC nasıl düzeltilir? AÇIKLAYIN: Bu mesaj bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir, yani bağlant...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım

TV’de sinyal yok – ne yapmalı? buzdolapları Çamaşır makineleri TV’ler mikrodalga fırınlar gaz sobaları elektrikli sob...

İnstagram reklam hesabı değiştirme İnstagram reklam hesabı değiştirme

Instagram’ımızın reklam hesabı nasıl değiştirilir? Instagram hesabımızı Hayran Sayfamıza doğru bir şekilde bağlamış olmamızın&nbs...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/