Web Seminerleri Seçeneğiyle Webinarı Nasıl Yakınlaştırılır – Adım Adım

Birkaç yıl öncesine göre çok daha fazla olasılığa sahip oldukları için bugünün medyasının bize sunduğu birçok fayda var. Aslında, birçok şeyi düşündüğümüzden daha fazla öğrenmemize izin veren kurslar almak veya dersleri izlemek bile mümkün. Bilginizi aktarmak istiyorsanız, ancak nasıl yapılacağını bilmiyorsanız, bugün size öğretiyoruz Webinar seçeneğiyle Yakınlaştırma Web Semineri nasıl yapılır.

Bir seminer öncesinde, yapmak veya bir seminerin parçası olmak için, evinizden çıkmanız veya yüz yüze dersler almanız tamamen gerekliydi. Ancak artık Zoom gibi araçlar sayesinde bu tamamen mümkün bir web seminerinin tadını çıkarın evinizin rahatlığından. Bu nedenle, bu makalede, bu ünlü görüntülü arama uygulamasının yardımıyla bir Webinar yapabilmek için izlemeniz gereken adımları size gösteriyoruz.

Zoom’da bir Web Semineri nasıl yapılır?

İletişim kurmak için kullandığımız araçlara ayak uydurmak artık her zamankinden daha gerekli. Tüm dünyanın geçirdiği tüm değişikliklerle karşı karşıya olduğumuzda, en azından temel bir fikre sahip olmamız gerekir. Zoom gibi araçların nasıl kullanılacağı. Ve bunun yardımıyla dersler bile alabildiğimiz için bu büyük fayda sağlıyor.

Aslında, Zoom, yüz yüze eğitime mükemmel bir alternatif olarak kullanıldı ve görüntülü görüşmeler yaparken gerçekten benzersiz ve kullanışlı seçenekler sunuyor. Ve çevrimiçi seminerler veya Web seminerleri söz konusu olduğunda, bu şirket bunları uygulamadan gerçekleştirmemize izin veren yeni bir araç uyguladığı için bir istisna yoktur.

görüntülü görüşme ve mavi arka planda insanlarla dizüstü bilgisayar

Kullanmakla ilgileniyorsanız ve başlayın Zoom’dan bir Web Semineri yapınOkumaya devam edin, çünkü aşağıda size hedefinize ulaşmak için izlemeniz gereken basit adımları gösteriyoruz.

Zoom’un web semineri seçeneği nasıl çalışır?

Kullanmaya başlamadan önce, bu yeni seçeneğin nasıl çalıştığı hakkında bir fikrinizin olması gerekir. Her şeyden önce, seminer sırasında yalnızca ne yapıldığını görselleştiren 100 ila 10.000 katılımcının dahil edilmesinin mümkün olduğu veya Semineri yürütmenize yardımcı olması için 100’e kadar panelist ekleyin. Ek olarak, ev sahibi ile etkileşim kurmak için sohbet yoluyla veya soru ve cevap seçeneği aracılığıyla yorum yapabilirler.

Panel katılımcısı veya toplantı sahibi şunları yapabilir: video, ses, ekranınızı veya başka bir içeriği paylaşın semineri daha ilginç hale getirmek için. Ev sahibi bunu ayarladıysa, bu Web Seminerlerinin elbette önceden bir kayıt yaptırması gerekebilir; ancak bu seçenek devre dışı bırakılabilir ve katılımcıların, örneğin Zoom ile bir toplantıya katılırken yalnızca bağlantıya tıklayıp girmesi gerekir.

Web semineri seçeneğiyle Yakınlaştırma Web Semineri yapma adımları

Artık bu harika seçeneğin nasıl çalıştığını bildiğinize göre, sorunsuz bir şekilde uygulamaya başlamak için izlemeniz gereken adımları gösteriyoruz. İhtiyacınız olan tek şey şudur:

  • Edin bir Zoom seminer planı satın alın resmi sayfadan. Ücret, katılımcı sayısına bağlı olarak değişecektir.
  • Bir seminere ev sahipliği yapma lisansına sahip olmak.
  • Web seminerleri veya web seminerleri için eklentiyi zaten atadınız.
  • Bilgisayar veya mobil cihazda Zoom 3.0 veya üzeri sürümüne sahip olun.

video görüşmeleri olan bilgisayarların çizimi

Bu kadar! Göreceğiniz gibi, Zoom’u nasıl kullanacağınızı bilmek çok basit. Semineri başlatmak için Zoom uygulamasına girmeli ve «Web seminerleri» bölümüne gidin. Oraya vardığınızda, “Başlat” seçeneğini tıklamanız veya hatta uygulamanın takviminde bir Web semineri planlamanız yeterlidir. Çok basit!

Şimdi seminerin katılımcılar için bir kaydının olmasını istiyorsanız, kayıtları kendi başınıza onaylayabilirsinizveya otomatik olarak yapılmasına izin verin. Bu seçenek, katılımcının hesabına, zamanı geldiğinde seminere nasıl girileceğini açıklayan bir e-posta gönderecektir.

Zoom ile web seminerine bu kısa girişin sizin için çok yararlı olacağını ve uygulamanın bize sunduğu bu mükemmel araçtan en iyi şekilde yararlanabileceğinizi umuyoruz. Görüntülü görüşmeler için harika Zoom uygulamasının bize sunduğu her şeyi keşfetmeye devam etmenizi öneririz.