Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Web sitesi türleri

web siteleri onlar mı bir kişinin erişmek için arama motoruna bir adres girerek internet üzerinden erişebileceği sanal alanlar. Bunun için söz konusu sayfanın bir domain ve hosting içerisinde barındırılması ve örneğin wordpress gibi bir program aracılığıyla ihtiyaç duyulan içeriği barındırabilmesi gerekmektedir. Normalde html dosyaları, bir tür programlama dili olan bu tür sitelere eklenir. Metinler, resimler, […]

21 Aralık 2020 - 5:41 'de eklendi ve 27 kez görüntülendi. A+A-

Web sitesi türleriweb siteleri onlar mı bir kişinin erişmek için arama motoruna bir adres girerek internet üzerinden erişebileceği sanal alanlar. Bunun için söz konusu sayfanın bir domain ve hosting içerisinde barındırılması ve örneğin wordpress gibi bir program aracılığıyla ihtiyaç duyulan içeriği barındırabilmesi gerekmektedir.

Normalde html dosyaları, bir tür programlama dili olan bu tür sitelere eklenir. Metinler, resimler, video, ses gibi başka dosya türleri de eklenir; diğerleri arasında. Hepsi, belirli ilgi alanlarına göre belirli kullanıcıların söz konusu sayfaya erişebilecekleri veya olmayacakları içerik olarak çevrimiçi olarak paylaşılır.

Web sitesi türleri

Blog benzeri web siteleri

Bu tür bir blogun doğası, içeriğin sağlanmasında çok dinamik olması ve blogun yaratıcısı ile potansiyel okuyucuları arasında yüksek bir etkileşim olması bekleniyor olmasıdır. Genellikle bu tür sitedeki içerik, çoğunlukla, sayfanın biçimine göre, diğer kişilerden gerçek zamanlı olarak yorum yapılabilen metin türünde işlenir.E-ticaret için web siteleri

Sayfa bu amaç için tasarlandığı için bir tür forum olarak çalışırlar. İçinde, belirli bir şirketin bu tür bir web sitesi aracılığıyla sunduğu bir ürün veya hizmet hakkında belirli bilgilerden ziyaretçinin ilgisini çekmesi beklenir. Bu sayfada, kullanıcının gerekli ürün veya hizmeti satın almasına ve ödemesine izin veren düğmeler vardır.

Sanal topluluk siteleri

Belirli bir konu veya ilgi alanına göre çeşitli kullanıcıların birbirleriyle konuşabilmek için kayıt oldukları web sitesi tipi bir sohbet ve / veya forumdur. Bu sayfa, örneğin araba yarışı gibi belirli bir konuyu ele almalıdır. O sitede, sohbet üyeleri arasında bu konu üzerinde tartışılacağı anlaşılmaktadır.
Dizüstü bilgisayar

Geliştirme siteleri

Bu tür site, bir programcının belirli bir web sitesini tasarlama görevinde ilerlemek için bir programlama diline özgü bazı algoritmaları sunabileceği merkezi bir işleve sahiptir. Bu bir bilgisayar alanına yerleştirilir. Web sitesi geliştiricileri bu tür araçları işlerinde çok sık kullanır.
Web sitelerini programlamak için bileşenler

Web Sitelerini İndirin

Pdf dosyaları, ses dosyaları, videolar, resimler gibi potansiyel kullanıcıların yasal olarak indirebilecekleri dosyaların deposu olarak bilinen web siteleridir; diğer dosya türleri arasında. Bunun için, söz konusu içeriğin kullanımında, söz konusu içeriğin telif hakkına ve mülkiyetine saygı gösteren açıkça bir yasallık olmalıdır.
Bilgisayardaki fotoğraf dosyaları

Dinamik web siteleri

Bu sitelerin özelliği, söz konusu web sayfasına eklenen içeriğin hem içeriğin kendisinde hem de sayfanın kendi yapısı içindeki biçimlerde ve / veya boşluklarda sık sık değişme eğiliminde olmasıdır. Bu sitelere erişimi olan çeşitli kullanıcılar arasında gerçek zamanlı olarak bağlantı sorunu da var, sosyal ağlardan bahsediyoruz.
Çeşitli web sitelerinin düzeni

Dizin Web Siteleri

Bu tür bir dizinin ana işlevi, ziyaretçiye farklı temalar halinde gruplandırılmış bir dizi bağlantı sunmaktır, böylece ilgilendiklerini tıklamak onları belirli alt sayfaya götürür ve temel bilgi ihtiyaçlarını karşılayabilir. Bunun bir örneği, halihazırda sayısallaştırılmış, iyi bilinen sarı bölüm olabilir.
Önerilen yerler web sitesi

Eğitim Web Siteleri

Bu tür bir web sitesi yalnızca eğitim içeriği sağlamaya odaklanmaz, aynı zamanda öğrenmek ve / veya sertifika almak isteyenler için sanal modda kurslar da sunar. Başka bir deyişle, eğitim içeriği deposu olarak işlev gören ve bir erişim anahtarı aracılığıyla erişerek önceden kaydedilmiş veya canlı olan sanal sınıflara katılmanın bir yolu olarak işlev gören sitelerdir.
Bilgisayarın önünde komik bebekler

Statik Web Siteleri

Yapısında, sunumunda ve / veya içeriğinde statik bir formatta gösterilen sitelerle karşı karşıyayız. Şu anda, bu tür sitelerin kullanımı, gerçek zamanlı bağlantıya büyük bir şekilde daldığımız için nadirdir, bu nedenle bu tür web portalları pek çekici değildir.
Web sitesi şablonu

Bilgi Web Siteleri

Bu tür sitelerin temel amacı, İnternet kullanıcısının belirli bir konuda ihtiyaç duyduğu veri ve bilgileri sağlamaktır. Bunlar kurumsal, eğitimsel veya ticari olabilir. Bu tür bilgilerin işlenmesiyle ilgili niteliği, herhangi bir parasal işlemden ayrılmıştır, yani ziyaretçi tarafından aksi belirtilmedikçe ve kabul edilmedikçe satılmaz.
Eğitim web sitesi

Kurumsal Web Siteleri

Çoğu durumda bu tür bir web sitesi, bunlara erişimi olan kişilerin belirli kurumlardaki iletişim ve / veya iletişim verilerini bilmeleri ve fırsatlara sahip olmaları için tasarlanır ve ağa yüklenir. diğer şeylerin yanı sıra söz konusu kurumun misyonu, vizyonu ve hedeflerini bilmek.
Üniversite web sitesi

Kişisel Web Siteleri

Kurumsal web siteleriyle aynı amacı belirli bir şekilde yerine getirirler, yani kişi hakkında önemli veriler ve iletişim bilgileri sunmaya çalışırlar. Aynı zamanda markalaşmayı veya kişisel markalaşma çalışmalarını desteklemeyi amaçlar. Genellikle etki alanları kişinin adıyla yapılandırılır. Aynı web sitesinde, aynı kişinin blogu olduğu ortaya çıkan bir alt alan adı eklenir.
Sanatçı Resmi Sitesi

Genel Web Siteleri

Adından da anlaşılacağı gibi, bunlar, sitenin kendisinin dönüşüne karşılık gelen ve belirli bir kurumu veya bilgi ihtiyacını temsil eden bilgileri sunan herkese açık web siteleridir; örneğin, bir kişinin bir kişinin kimlik verilerine başvurması gereken siteler kişi. Veya bir ülkenin demografik verilerini inceleyin.
Hükümet web sitesi

Müzayede Web Siteleri

Bu tür sitenin ticari bir amacı vardır ve ziyaretçilerin söz konusu malı elde etmek için açık artırmaya istekli olduğu farklı ürün ve / veya hizmetlerin bulunduğu bir depo türü olacaktır. En iyi bilinen sitelerden biri Ebay’dir. Çok daha fazlası var, ancak bu en popüler olduğu ortaya çıkıyor. Nesnelerde uzmanlaşmak için her gün yeni siteler geliştiriliyor.APA formatında alıntı yapın: (A. 2017, 12. Web sitesi türleri. Türler. Şuradan alınmıştır https://10tipos.com/tipos-de-sitios-web/.)

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Siemens çamaşır makinesi hata kodları Siemens çamaşır makinesi hata kodları...

Siemens çamaşır makinesi hata kodları Çamaşır ve bulaşık makinelerinin hata kodları ve giderilmesi.  Siemens çamaşır makinesi hata kodl...

Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi lc hatası

Samsung bulaşık makinesinde hata kodu LC nasıl düzeltilir? AÇIKLAYIN: Bu mesaj bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir, yani bağlant...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım

TV’de sinyal yok – ne yapmalı? buzdolapları Çamaşır makineleri TV’ler mikrodalga fırınlar gaz sobaları elektrikli sob...

İnstagram reklam hesabı değiştirme İnstagram reklam hesabı değiştirme

Instagram’ımızın reklam hesabı nasıl değiştirilir? Instagram hesabımızı Hayran Sayfamıza doğru bir şekilde bağlamış olmamızın&nbs...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/