Web üzerindeki Google Takvim, hızlı erişim için bir Google Haritalar paneli ekler

Google Görevler entegrasyonunun Google Takvim’de son kullanıma sunulmasının ardından, Google Takvim’in web sürümü artık yan panelde Google Haritalar için bir eklenti aldı. Yakın tarihli bir rapora göre 9to5GoogleGoogle Takvim yan paneli artık Keep ve Görevler simgelerinin hemen altında yeni bir Haritalar simgesi barındırıyor. Simgeye tıklandığında bir arama alanı, harita görünümü ve “Son Aramalar” ve “Kaydedildi” için iki sekme açılır.

Google Takvim yan panelindeki Google Haritalar simgesiGoogle Takvim yan panelindeki Google Haritalar simgesi

Google Haritalar yan panelindeki Son Çağrılar sekmesi, oturum açtığınız tüm cihazlarınızdan gelen sorguları listelerken, Kaydedilenler sekmeleri koleksiyonlarınıza / listelerinize göz atmanıza olanak tanır. Yan paneldeki Arama çubuğuna tıklamak önerilen üç kategoriyi getirir: Yiyecek, Paket Yemek ve Otel, bunları Google Takvim arayüzünden ayrılmadan Haritalar’da kolayca aramanıza olanak tanır.

Google Takvim yan panelinde harita arayüzü

Google Takvim’deki Google Haritalar yan panelindeki Arama özelliği, uygulamanın tam sürümü gibi çalışır ve bir konum seçmek, hemen altında küçük bir harita önizlemesi açar. Yan panelin alt yarısında, aranan konum için bir resim karuseli ve Yol Tarifleri, Kaydet, Telefonunuza Gönder ve bağlantıyı kopyala gibi çeşitli kısayollar gösterilir. Ayrıca sonucun altında saatleri, telefon numarasını, incelemeleri ve “Kullanıcılar da arar” bilgilerini görmek için tam listeyi açabilirsiniz.

Google Takvim yan panelindeki yol tarifleri özelliği, tüm olası rotaları ve alternatif seyahat modlarını gösteren eksiksiz bir Haritalar deneyimi sunar. Ayrıca, daha büyük bir görünüm için Google Haritalar’ın web sürümünde mevcut ekranı açma seçeneği de sunar. Rapor ayrıca, yeni Haritalar yan panelinin birkaç kullanıcı için kişisel Google Hesaplarında göründüğünü, ancak şu anda Google Workspace hesaplarında kullanılamadığını da ekliyor. Şu an itibariyle Google, özellikle ilgili herhangi bir bilgi yayınlamadı veya Google Workspace kullanıcıları için er ya da geç yayınlanacak.


Yoluyla: 9to5Google

Bir cevap yazın