WhatsApp, en son beta sürümünde yeniden tasarlanan Depolama Kullanımı bölümünü test ediyor

Facebook’un sahip olduğu popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, son birkaç aydır bir dizi yeni özelliği test ediyor. Uygulamanın önceki beta sürümleri, çoklu cihaz erişimi, tarihe göre arama, daha iyi depolama kullanım araçları, süresi dolan mesajlar, sohbetler için “Her Zaman Sessiz” seçeneği ve daha fazlası dahil olmak üzere bu özelliklerin bazılarına ışık tuttu. Kısa bir süre önce, kullanıcıların platformda kendi kendini imha eden görüntüler, videolar ve GIF’ler göndermesine olanak tanıyan “Süresi Dolan Medya” adlı yeni bir özellikten bahsettik. Bu özelliklerin çoğu henüz kararlı kanala ulaşamamış olsa da, WhatsApp şimdi en son beta sürümünde yeniden tasarlanmış bir Depolama Kullanımı bölümünü test etmeye başladı.

Yakın tarihli bir rapora göre WABetaInfoWhatsApp, beta kanalında uygulamanın v2.20.201.9 sürümünü kullanıma sunmaya başladı. Güncelleme, uygulamanın Depolama Kullanımı bölümü için, önceki bir sürümde tespit edilen değişikliklere dayanan yeniden tasarlanmış bir kullanıcı arabirimi sunar. Ekteki ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi, yeni kullanıcı arayüzünde mevcut depolama kullanımını göstermek için üstte bir çubuk bulunur.

WhatsApp beta Depolama Kullanımı UI güncellemesiWhatsApp beta Depolama Kullanımı UI güncellemesi

Çubuğun hemen altında, biraz yer kazanmak için kaldırılabilecek iletilen dosyaları ve büyük dosyaları gösteren bir ‘Önerilen temizleme’ bölümü vardır. Ve bunun altında, bölüm cihazınızda en fazla depolama alanını kaplayan tüm sohbetlerin bir listesini gösterir. Bu bölümde ayrıca silmek istediğiniz sohbetleri hızlı bir şekilde aramak için kullanabileceğiniz bir arama düğmesi vardır.

WhatsApp’ta yeniden tasarlanan Depolama Kullanımı bölümü, mevcut tasarıma göre önemli bir gelişmedir ve yalnızca her sohbetin kapladığı depolama alanıyla birlikte tüm sohbetlerinizin bir listesini gösterir. Daha önce de belirtildiği gibi, yeni Depolama Kullanımı Kullanıcı Arayüzü, beta kanalında WhatsApp v2.20.201.9 ile kullanıma sunuluyor. Ancak şu anda tüm kullanıcılar için mevcut değildir. Bu, yeniden tasarlanan kullanıcı arayüzünün kullanıma hazır olmadığına ve WhatsApp’ın kararlı kanala yayılmasından önce biraz zaman geçebileceğine inanmamıza neden oluyor.


Kaynak: WABetaInfo

Bir cevap yazın