WiFi Ağ Kartımın İzleme Modunu ve Paket Enjeksiyonunu Destekleyip Desteklemediğini Kontrol Etme

Teknoloji endüstrisinde, hem monitör moduna hem de paket enjeksiyonuna direnen çok çeşitli Wi-Fi ağ kartı modelleri vardır. İstersek bu son seçenek gerekli ve elzemdir Wi-Fi incelemesi gerçekleştirin favori dağıtımımız veya tedarikimizle. Bu yazıda, Wi-Fi ağ kartımın izleme modunu ve paket enjeksiyonu destekleyip desteklemediğini nasıl kontrol edeceğinizi anlatacağız.

Kartın monitör modunu destekleyip desteklemediğini bilmek, eğer paketleri yakalamak istiyoruzBu yazıyı okurken, ağ kartının yonga setini tanımak için gerekli anahtarları bulacaksınız.

Bilgisayarda yüklü Wi-Fi ağ kartını kontrol edin

Bir Wi-Fi ağ kartı satın aldıysanız ve bunun izleme modunu ve paket enjeksiyonu destekleyip desteklemediğini kontrol etmek istiyorsanız. Bu yüzden yapabileceğiniz en kolay adım, ilgili yonga seti için çevrimiçi arama yapın bizim kart tipimize. Bu şekilde yonga seti hakkında kesin bilgilere sahip olacak ve monitör modunu destekleyip desteklemediğini keşfedeceksiniz, bu adım en basit ve uygulanması en kolay adımdır.

Wi-Fi kartının donanım revizyonunu kontrol edin

İlginç bir yön, içerik oluşturucuların farklı donanım versiyonları aynı tip kart için, yani kartınızın birkaç versiyonu olabilir. Ayrıca, ilk donanım sürümünün yonga seti nedeniyle monitör modunu desteklemesi ve diğer modüllerin desteklememesi muhtemeldir.

Öte yandan, cihazın donanım sürümünü aklınızda tutmanız ve ayrıca 5 GHz ağ kartını destekleyip desteklemediğini veya uyumlu olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir.

Cihazınızın donanım sürümünü nerede tanımlayabilirsiniz?

 • Genellikle bu bilgileri yapabiliriz ürün ambalajında ​​veya kutusunda bultasarıma göre arkada veya yanda.

etiketteki ağ kartı modelini doğrulama

 • Eğer kutuda bulamazsan Wi-Fi kartının kendisini kontrol edin Donanım modeli ve sürümüyle ilgili bilgileri kartın arkasındaki küçük bir etikette bulabilirsiniz.

Windows ve Linux işletim sisteminde bir Wi-Fi ağ kartının yonga setini nasıl öğrenebilirim?

Endüstri veya ağ kartı üreticileri yonga seti hakkında bilgi vermeyin belirli bir cihazı kullanarak. Çoğu Wi-Fi ağ kartı, üretici Realtek’in yonga setini kullanır, örneğin bu markanın monitör modunu destekleyen bazı modelleri vardır ve diğerleri desteklememektedir.

Windows işletim sistemini kullanan bir Wi-Fi ağ kartının yonga setini bilmenize yardımcı olacağız, böylece kartın hızını bile bileceksiniz.

 • Windows İşletim Sistemi.
 1. Windows arama motoruna girin ve “Denetim Masası” yazın.
 2. Ardından bölümü bulun “Cihaz yöneticisi”.
 3. Şimdi «Ağ Adaptörleri» üzerine tıklayın ve bilgisayarınıza kurduğunuz ağ kartına sağ tıklayın ve «Özellikler» seçeneğine tıklayın.
 4. Şimdi bu pencerede, pencerenin sağ arka kısmında beliren “Detaylar” seçeneğine tıklayacaksınız.
 5. Ardından, “Özellikler” yazan kutuda düğmesine basın ve seçeneği arayın «Kimlik donanımı» ve bu size wifi ağ kartı yonga seti hakkında bilgi verecektir.

Donanım kimliğini öğrendikten sonra yapmanız gereken tam model için web’de arama yapın kartın, sadece modeli arama motoruna yazmanız gerekiyor ve bu kadar. Ayrıca etkili bir yöntem, DriverIdentifier veya AIDA64 gibi bir program kurmaktır, bunlar aradığımız bilgileri sağlayacaktır.

 • Linux tabanlı işletim sistemi (Debian)
 1. Terminali girin de Linux.
 2. İçeriye girdikten sonra, PCI’ye bağlı aygıtları kontrol etmek için aşağıdaki “Ispci” komutunu yazın.
 3. Ayrıca USB bağlantılı cihazları kontrol etmek için “Isusb” komutunu da kullanabilirsiniz.

Kartın monitör modunu destekleyip desteklemediğini anlamanın bir yolu dağıtımda aircrack-ng kurulumuveya Wi-Fi denetimleri için hedeflenmiş dağıtımları kullanın. İzleme modunu destekleyip desteklemediğini görmek için programı yükledikten sonra, «komutunu uygulayın.airmon-ng » Linux dağıtımında.

Linux sisteminde ağ kartını kontrol etme

Açığa çıkan veya açıklanan yöntemler tamamen basit ve uygulaması kolaydır, eğer yeniyseniz, bu yazı bilgisayar bilginizi genişletmenize yardımcı olacaktır. İşletim sistemleri veya akıllı cihazlar hakkında daha fazla içerik veya bilgi istiyorsanız bu makalenin size yardımcı olacağını umuyoruz. miracomosehace.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.