Windows 10, 8 ve 7’de ‘Motor BlueStacks Başlatılamıyor’ Hatası Nasıl Onarılır

Bu kılavuz aracılığıyla size hatayı nasıl çözeceğinizi öğreteceğiz Windows 10, 8 ve 7’de ‘BlueStacks motoru başlatılamıyor’, bu programın yaygın bir hatası.

‘Engine BlueStacks başlatılamıyor’ hatası nedir?

BlueStacks, Android işletim sistemi uygulamalarının bilgisayarlarımızda yürütülmesine izin veren harika bir uygulamadır. Her iki durumda da, diğer herhangi bir programda olduğu gibi, sorunlar ortaya çıkabilecek bir şeydir.

Mesaj göründüğünde bu dezavantajlardan biri ortaya çıkıyor “Engine BlueStacks başlatılamıyor”. Aslında bu, genellikle bu programı çalıştırırken ortaya çıkan en yaygın sorunlardan biridir.

bluestacks uygulaması

Kısacası, bu hata ortaya çıktığında, program bize bir arıza olduğunu söyler. başlamasına izin vermiyor yazılım dosyalarını kullanarak. Bu sorunun ayrıntısı, birçok şeye bağlı olabileceğidir, bu nedenle çoğu kullanıcı için genellikle ciddi şüpheler yaratır. Her durumda, aşağıda, bu can sıkıcı hatanın ortaya çıkması durumunda olası çözümlerden bazılarını tartışacağız.

Windows 10, 8 ve 7’de ‘BlueStacks motoru başlatılamıyor’ hatası nasıl düzeltilir

Daha önce de belirttiğimiz gibi, “Engine BlueStacks başlatılamıyor” hatasının belirli bir nedeni yoktur, bunun için birkaç çözüm vardır. Bu göz önüne alındığında, bazılarını derledik daha basit çözümler ve bu sorunu çözmek için verimli.

Kullanımdaki API’yi değiştirin

Zaten bildiğiniz gibi, her birinin kendi avantajları ve dezavantajları olan birkaç video API’si vardır. Genellikle çok önemli olan üç taneden bahsediyoruz: Directx, OpenGl ve Vulkan. BlueStacks söz konusu olduğunda, istisnai olarak Directx ve OpenGL’ye sahibiz ve bazılarının belirli bilgisayarlarda sorunlara neden olması yaygındır.

Bu göz önüne alındığında, BlueStacks’ın çalıştığı API’yi değiştirmeyi denemek en iyisidir. İşlem basit, sadece BlueStacks’ı açın, yukarıda ve sağda bulunan menüye gidin ve ardından “Ayarlar” seçeneğini arayın.

Bu bölümde “Motor” u bulacaksınız, bu noktada arasında geçiş yapmanız gerekir OpenGL y Directx. Bunu yaptıktan sonra, programı yeniden başlatın ve düzgün çalışıp çalışmadığını görün.

Benzer şekilde, Directx’i genellikle daha kararlı olan ve belirli hataların ortaya çıkmasını önleyen en son sürümüne güncellemeye değer.

Sistem sanallaştırmayı etkinleştirin

Sanallaştırma, belirli bir teknolojinin sanal bir temsilini oluşturmaya çalışan bir kaynağı ifade eder. Sanallaştırma, birçok emülasyon sisteminde olduğu gibi android öykünmesi.

Çoğu zaman bu seçeneğin devre dışı bırakılması “Motor BlueStacks başlatılamıyor” gibi hatalar oluşturabilir. Etkinleştirme süreci bilgisayardan bilgisayara değişir, ancak genellikle BIOS’a gitmeyi içerir. Windows’ta sanallaştırmayı etkinleştirmek için bu kılavuzu okuyarak bu işlem hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

bluestacks emülatörü

Sanallaştırma aktivasyon işlemini tamamladıktan sonra, BlueStacks uygulamasına tekrar girmeyi deneyin. Çoğu durumda bu problemi çöz.

Programı tekrar kurun

Genellikle bu noktaya ulaşmaktan kaçınmaya çalışır, ancak çoğu zaman uygulama dosyalarında bozulma olur. Bu BlueStacks’te de olur, bu yüzden canınızı yakmaz BlueStacks’ı yeniden yükleyin. Bunun için BlueStacks emülatörünün en son sürümünü indirmenizi öneririz, çünkü çoğu zaman sorunu çözmeye de yardımcı olur.

BlueStacks’ı yeniden yüklemek, “Engine BlueStacks başlatılamıyor” hatasıyla yardımcı olmayı başarır. Bu nedenle, yukarıdaki çözümlerden hiçbiri yardımcı olmadıysa, bu basit ama genellikle etkili çözümü deneyebilirsiniz.

Başka bir bilgisayar kullan

Ne yazık ki, bu hata çoğu zaman kullandığımız bilgisayar yeterli güce sahip değil. Nitekim, çok eski bir bilgisayarınız varsa, “Engine BlueStacks başlatılamıyor” hatasını alabilirsiniz.

Maalesef sorunun nedeni buysa başka bir bilgisayar kullanmak zorunda kalacak bu popüler Android öykünücüsünü kullanabilmek. Her durumda, size diğer emülatör seçeneklerini gösterdiğimiz ücretsiz Android uygulamalarını çalıştırma kılavuzumuzu da deneyebilirsiniz.