Windows 10, 8 ve 7’de SmartScreen Filtresi Nasıl Etkinleştirilir, Devre Dışı Bırakılır ve Yapılandırılır

Windows 10, 8 ve 7’de SmartScreen filtresini nasıl etkinleştireceğinizi, devre dışı bırakacağınızı ve yapılandıracağınızı hiç merak ettiniz mi? Cevap “Evet” ise, doğru makaledesiniz!

Ve onun ne olduğunu bilmiyorsan Windows SmartScreen filtresi… Ayrıca! Bu zengin metin, Windows’un kaydettiği güçlü işlevlerden biri hakkında önemli bilgileri ortaya çıkaracaktır.

SmartScreen nedir?

Bilgisayarınızın güvenliğinin ve içinde sakladığınız tüm bilgilerin çok önemli olduğunu kesinlikle bileceksiniz. Internet Explorer tam da bu nedenle SmartScreen filtresini uygulamıştır.

Adanmış bir işlevdir kimlik avına ayrılmış web sayfalarının tespiti. Hala bunun ne hakkında olduğunu bilmiyorsanız endişelenmeyin! Kısacası, basit bir açıklama.

Kimlik avı, aranılan uygulamadır. bir kullanıcıyı taklit etmek. Tabii ki, bu dolandırıcılık uygulamasının amacı, internette esas olarak adınızı kullanarak yasa dışı eylemlerde bulunmaktır. Ancak, kendinizi kimlik avından korumanın birçok yolu vardır.

Onu iş başında görme zamanı

Internet Explorer ve Microsoft Edge’in son yıllarda çok fazla arkadaşı olmadı. Ancak, SmartScreen filtresinin üzerinde çalıştığı tarayıcılar budur.

ventana akıllı ekran pencereleri

Nasıl? Basit, bir sayfaya her eriştiğinizde veya bazı kötü amaçlı yazılımları indirdiğinizde, ekranınızda bir kutu belirecektir. “Windows SmartScreen, bilinmeyen bir uygulamanın başlamasını engelledi.” Sistemi kötü amaçlı yazılımlardan korumak için görüntülenen mesajdır.

Devre dışı bırakmak ne kadar tavsiye edilir?

Gördüğünüz gibi SmartScreen filtresini etkinleştirmek, devre dışı bırakmak ve yapılandırmak yüzde yüz tavsiye edilen bir şey değil. Windows 7, 8 ve 10’un bir parçası olan bu özellik, sizi potansiyel olarak tehlikeli platformlardan korumak.

Ancak, bu karar birçok kişi tarafından gerekli bir kötülük olarak kabul edilir. Sebep? İş veya eğitim amaçlı sık ziyaret edebileceğiniz sayfalardan bazıları, SmartScreen onları tehlikeli olarak algılar. Ve sistemin ısrarlı veya yinelenen ısrarına rağmen, girmekten başka çare yok. Bu, SmartScreen filtresini en azından geçici olarak etkinleştirmeyi, devre dışı bırakmayı ve yapılandırmayı düşünenlerin sayısıdır.

Ne yapmalısın

SmartScreen filtresini devre dışı bırakmak, uygulama çökme hatasını 0xc0000005 düzeltmek için verimli olabilir. Bu yüzden birçok Windows kullanıcısı bu işlevi geçici olarak devre dışı bırakmaya karar verin.

Prosedür oldukça kolaydır. Ancak, Windows bu tür güçlü araçları biraz gizli tutma eğilimindedir. Yani, girebileceğiniz kolaylıktan kesinlikle etkileneceksiniz.

Windows 10’da

Filtreyi etkinleştirin, devre dışı bırakın ve yapılandırın SmartScreen ve Windows 10 bu bir parça kek. Talimatları harfiyen yerine getirdiğin sürece seni bir dakikadan fazla sürmez.

 1. Başlat menüsüne tıklayın.
 2. “SmartScreen” yazın.
 3. Ardından, “Uygulama ve tarayıcı kontrolü” seçeneği görünecektir. Bu seçeneğe tıklayın.
 4. Yeni bir pencere açılacaktır. Şimdi, “İtibar tabanlı koruma ayarları” seçeneğine tıklamalısınız.
 5. Artık “Microsoft Edge için SmartScreen” seçeneğinin nasıl etkinleştirildiğini görebilirsiniz.
 6. Devre dışı bırakmak için bu seçeneğe tıklayın.
 7. Hazır!

Windows güvenlik yapılandırması

Menünün geri kalanını keşfetmeye gidebilirsiniz. Bu şekilde SmartScreen’i beğeninize göre yapılandıracaksınızWindows’un tehlikeli olduğunu düşündüğü uygulamaları veya indirmeleri engelleme. Pencereyi kapatmayın. Çünkü SmartScreen’i tekrar etkinleştirmek isterseniz, “Miscrosoft Edge için SmartScreen” e tekrar tıklamanız yeterlidir.

Windows 7 ve 8’de

Windows’u hala en son sürüme güncelleyemediyseniz, içiniz rahat olabilir. Windows 7 ve 8 için prosedürler, farklı olmakla birlikte, büyük zorluklar sunmamaktadır.

 1. Giriş Kontrol Paneli Pencereler.
 2. “Sistem ve güvenlik” bölümüne erişin.
 3. Solunuzda “Windows SmartScreen ayarlarını değiştir” seçeneğini göreceksiniz.
 4. “Hiçbir şey yapma (Windows SmartScreen’i Devre Dışı Bırak” ı seçeceğiniz bir kutu açılacaktır.
 5. “Tamam” ı tıklayın.

SmartScreen, bir patlama!

Bu araç tek kelimeyle olağanüstü. Diğer tarayıcılar da yerleşik işlevlere sahiptir. potansiyel olarak tehlikeli platformlara erişimi kısıtlayın. Ancak, Windows güvenlik önlemlerinden daha iyi bir antivirüs yoktur. Denemek için ne bekliyorsunuz?