Windows 10 ve 8’de Mavi Ekran Hata Kodu ‘0xC00021A’ Nasıl Onarılır

‘0xC00021A’ hatasını almanız durumunda, öğreneceğiniz bu kılavuzu okumanızı öneririz. Windows 10 ve 8’de mavi ekran hata kodu ‘0xC00021A’ nasıl düzeltilir. Öte yandan, bu tür bir sorun için ‘Dmi Havuzu Verilerini doğrulama’ hatası ve daha fazlası gibi birkaç kılavuzumuz var.

‘0xC00021A’ hatası nedir

Birçok durumda, hatası ‘0xC00021A’ Sistem dosyaları Winlogon.exe ve Csrss.exe başarısız olduğunda görüntülenir. Yukarıdakiler, Windows’un düzgün çalışması için çok önemli dosyalardır, bu nedenle bunların arızalanması, bilgisayarı kullanmaya devam etmeyi imkansız kılar.

Winlogon.exe

Winlogon.exe dosyası Windows için çok önemli görevleri yerine getirir, aslında bilgisayarda birkaç kullanıcı varsa ve değişiklik yapılırsa yazılım doğrudan müdahale eder. Etkili bir şekilde, Winlogon.exe ilgilenir profillerin her birinin dosyalarını yükle sistemimizin yanı sıra diğer ilgili görevler

Csrss.exe

Csrss.exe dosyası, Windows’ta ilk sürümlerinden itibaren görünür, şu anda dosyanın kontrol ettiği söylenmektedir. Windows konsolu özellikleri ve kapatma işlemi. Sistemin düzgün çalışması için kesinlikle işlevleri çok önemlidir.

Windows bilgisayar sorunu 0xc00021a

‘0xC00021A’ hatasının nedenleri

Bu can sıkıcı rahatsızlığın ana nedenlerinden biri, kötü amaçlı programlar. Virüsler genellikle, daha önce bahsettiğimiz gibi bilgisayarın düzgün çalışması için gerekli olan Winlogon.exe ve Csrss.exe yürütülebilir dosyalarını etkilemek için özel olarak oluşturulur.

Kısacası, ‘0xC00021A’ hatasının ortaya çıkmasının en olası nedeni, bir virüsün varlığıdır. Her iki durumda da diğerleri de sebep olabilir kesinti, sabit sürücüdeki belirli dosyaları bozabilir, daha önce bahsedilenler gibi.

Bu hatanın ortaya çıkmasının birkaç nedeni vardır, ancak hangisinin sizi etkilediğine bakılmaksızın, bu sorun için bazı olası çözümleri göstereceğiz. Ancak önce bilgisayarınızı Advanced SystemCare ile temizlemeniz ve hızlandırmanız önerilir.

Windows 10 ve 8’de mavi ekran hatası ‘0xC00021A’ nasıl düzeltilir

İşte bazıları daha basit çözümler bununla ‘0xC00021A’ hatasını çözmenin mümkün olduğu. Çözümü bulmak ve bu can sıkıcı mavi ekranın görünmesini engellemek için dikkatlice okuyun.

Güvenli moda geçin

Bu sorunun genellikle sisteme girmeyi engellediğini anladığımızda, güvenli modda önyükleme yapmak gerekli olacaktır. Bu moda önyükleme işlemi basittir; bilgisayarı doğrudan kabindeki düğmeden kapatın. Bu işlemi birkaç kez gerçekleştirin.

0xc00021a Windows hatası

Yukarıdakileri yaptıktan sonra, tipik mavi arka plan ekranı olarak tanıyacağınız Windows başlat menüsü görünmelidir. Burada “Sorun Giderme” yi seçmeli ve ardından seçeneğe gitmelisiniz “Başlangıç ​​Ayarları”. Bundan sonra, “Yeniden Başlat” düğmesine tıklayın.

Yukarıdakilerden sonra, sistem burada güvenli modda açılacaktır. Şüpheli yazılımları kaldırmanızı öneririz soruna neden olabileceğini düşündüğünüz.

Otomatik onarımı etkinleştir

Bunun için Windows ile Önyüklenebilir bir USB sürücü oluşturmak, bu işlemi gerçekleştirdikten sonra doğrudan USB’den önyüklemek gerekecektir. Başka bir deyişle, bu işlem Windows’u sıfırdan yüklemeye benzer, ancak bu sefer bilgisayarı onarmaya çalışıyoruz.

Yükleyici başlayana kadar bekleyin ve ardından yapmanız gereken tek şey “Bilgisayarınızı onarın” a gitmek. Bu bölümde, “Gelişmiş seçenekler” e gidin ve seçeneği bulun “Otomatik tamir”. Bu işlemden sonra Windows, işletim sistemini oluşturan dosyaların her birini analiz edecek ve zarar görebilecekleri onarmaya çalışacaktır.