Windows 10’da ‘ACCELEROMETERST.EXE’ Sistem Hatası Nasıl Düzeltilir

Windows 10 işletim sistemi şu anda en çok kullanılan sistemdir, ancak sistemde de bir hata olabileceği açıktır. Ancak birçok kullanıcı, bunları düzeltmek için ne yapacağını bilmediği için kapalıdır. bu sorunları çözmenin her zaman bir yolu vardır. Bu makale, Windows 10’da ‘ACCELEROMETERST.EXE’ sistem hatasını çok kolay bir şekilde nasıl düzelteceğinize odaklanacaktır, sadece verilen önerileri izlemeniz gerekir.

Windows 10’da ‘ACCELEROMETERST.EXE’ hatası nedir?

Bu hata genellikle güncellenmiş işletim sistemi Bilgisayarınızdaki Windows, Creators Update sürümüne. Genel olarak, Windows 10’daki bu tür bir başarısızlık, hataların bulaşmasından kaynaklanmaktadır ve sonuç olarak kullanıcı açısından can sıkıcıdır.

Her zaman bilgisayarı başlat ve oturum olacak Bu hata görünebilir, mesajı kaldırmanın yolu (X) ve «OK» düğmesine basmaktır. Ana sorun, VCRUNTIME140.dll dosyasının eksik veya bozuk olması veya HP 3D DriveGuard olarak bilinen bir sorundur.

Ardından, Windows sisteminizde sunulan hatadan kurtulmanız için size çözümleri gösteriyoruz, size vereceğimiz yardım tamamen güvenlidir.

Çözüm 1- PowerShell’i Kullanma

Sistem yöneticilerinden gelen talimatlar aracılığıyla komut yazma ve bağlama yeteneğine sahip PowerShell konsol arayüzü. Şimdi size nasıl kullanılacağını gösteriyoruz, böylece bilgisayarı başlatırken sorunu veya hatayı çözebilirsiniz. ‘ACCELEROMETERST.EXE’ Windows 10’da.

pencerelerdeki hatanın çözümü

 1. Windows Finder’a gidin ve PowerShell yazın ve üzerine sağ tıklayın.
 2. Şimdi sağ tarafta dört seçenekli bir kutu var, yazan kutucuğa tıklayın “Yönetici olarak çalıştır”.
 3. Bu mavi bir arka plan ekranı açar, orada aşağıdaki komutu yazacaksınız «Sfc / scannow» ve enter tuşuna basın.
 4. Tarama başladığında sonuçlar üretilir, sistem bir sorun bulursa otomatik olarak onarır ve çözmezse bir rapor oluşturur.

Çözüm 2- HP 3D DriveGuard’ı kaldırın

Windows 10’da ‘ACCELEROMETERST.EXE’ sorununu çözmek için var olan başka bir çözüm, bu hatayı çözmek için takip etmeniz gereken aşağıdaki adımları gösteriyoruz.

 1. Aynı anda Windows + I tuşlarına ve «Ayarlar» uygulaması “Uygulamalar” seçeneğine tıklayın. Panelin sağ tarafında tüm uygulamaların görünmesini bekleyin.
 2. Listede HP 3D DriveGuard’ı bulun ve üzerine tıklayın, ardından kaldırma seçeneğine tıklayın.
 3. Kaldırma sihirbazında, kaldırma işleminden eminseniz “Tamam” vereceğinizi belirten bir mesaj gösterecektir.
 4. Son olarak, hatanın çözülüp çözülmediğini kontrol etmek için bilgisayarı yeniden başlatın.

Çözüm 3- Microsoft Visual C ++ Yeniden Dağıtılabilir Paket Güncellemesi 3’ü indirin ve yükleyin

Önceki hataların hatayı çözmemesi durumunda işe yarayabilecek bir yöntem Microsoft Visual C ++ ‘ı indirin Yeniden Dağıtılabilir Paket Güncellemesi 3.

 1. Descargue Microsoft Visual C ++ yeniden dağıtılabilir Paket Güncellemesi 3.
 2. Açtığınızda, “Kur” seçeneğini seçin.
 3. Kurulum tamamlandıktan ve bilgisayarla yapılandırıldıktan sonra, her şeyin düzeltildiğini doğrulamak için sistemi yeniden başlatın.

Çözüm 4- Microsoft Visual C ++ ‘ı Geri Yükleyin

Microsoft Visual C ++ ‘ı geri yüklemek, Windows’ta oturum açtığınızda sorununuzu çözebilir, aşağıdaki adımları izlemeniz gerekecektir.

microsoft visual restoration

 1. Windows + I tuşlarına aynı anda basarak “Ayarlar” a girin ve “Uygulamalar” ı seçin.
 2. Sonra bul Microsoft Visual C ++ 2015 Yeniden Dağıtılabilir uygulaması, ve seçenekleri açmak için üzerine tıklayın ve «Kaldır» seçeneğine basın.
 3. Windows yardımcısı açılacak ve “Değiştir” kutusuna basacak, ardından sistemin onarım ve geri yükleme işlemini tamamlamanız için size rehberlik etmesine izin verecektir.
 4. Son olarak, Microsoft Visual C ++ 2015 Yeniden Dağıtılabilir’i yeniden başlatın ve bu işlemi, başarısız olana kadar her biriyle ayrı ayrı tekrarlayın. sistemaFix Accelerometers.exe.

Hazır, tamamladık, dört öneri ve sizden bahsedilen adımlar ile yapabilirsiniz ‘ACCELEROMETERST.EXE’ hatasını düzeltme Windows 10’da kolayca.