Windows 10’da Renk Ölçer olmadan Ekran veya İzleme Renkleri Nasıl Kalibre Edilir (Örnek)

Teknolojinin size sağladığı tüm araçlarla ilgilenmek son derece önemlidir. Bu cihazlar periyodik bakım gerektirir maksimum kapasitede çalışmak için.

Şu anda bir bilgisayar veya mobil cihaz çalışmıyor gerçek bir baş ağrısını temsil eder. Bunu yapmak için, burada bir renk ölçer olmadan Windows 10’da ekranın veya monitörün renklerini nasıl kalibre edeceğinizi öğreneceksiniz.

Bu, dünyanın en ünlü işletim sisteminin pek çok kullanıcısının bilmediği bir eylemdir. Neden yapılması gerektiğine dair sebepler, bunları okuma boyunca düşüneceksiniz. Başlama zamanı!

Zaman parasını alıyor

Windows, diğer işletim sistemlerine kıyasla çekici bir şeye sahipse, temayı ve duvar kağıdını özelleştirin. Kullanıcılar, bilgisayarlarında kendi yollarını yakalamak için gerekli işlevlere ve araçlara sahiptir.

ekranlar ofis masası

Ne yazık ki bilgisayarlar, diğer pek çok aygıt gibi sonsuza kadar dayanmaz. Daha fazla tat, daha fazla aşınma. Masaüstü veya dizüstü bilgisayarlar periyodik kontroller ve önleyici bakım gerektirir.

Bu konuda ne yapabilirim?

Bir yazılım veya donanım arızası, bilgisayarın çalışmasında büyük sorunlara neden olabilir. Ve tabii ki, kimse bu tür bir gerileme istemez. İş yazılım söz konusu olduğunda, Windows’un güncellenmesinden sürücü ve sürücülerin güncellenmesine kadar bu eylemler gereklidir.

Ekran veya monitör söz konusu olduğunda, işler tamamen farklı değildir. İçin video çözünürlüğünü ve diğer özellikleri iyileştirin, tüm yazılım öğelerini güncel tutmalısınız. Ancak, çoğu kullanıcı tarafından fark edilmeyen bir sorun vardır.

Ekran kalibrasyonu

Farkında olmadan ekranınız veya monitörünüz zamanla kalitesini kaybeder. Süre, monitörün modeline ve özelliklerine göre değişebilir, ancak bu şüphesiz herkesin yaşadığı bir şeydir.

Şimdi, bu bir ölüm kalım meselesi değil … çok şükür. Monitörünüzdeki renk kalitesindeki düşüş, ciddi bir arızanın yaklaşmakta olduğunu varsaymak için bir neden değildir. Ama nasıl olduğunu bilmek isteyen tüm bu insanlar gerçek ekran kalitesini yeniden yaşayın, bunu okumalısın.

Kolorimetre kullanmalı mıyım?

En etkili yollardan biri ekran renklerini kalibre et veya Windows 10’daki monitör bir renk ölçerden geçer. Ancak bu, bilgisayarınızda yerleşik bir özellik veya araç değildir. Aslında, ayrıca satın alınması gereken ve cebinizi etkileyebilecek bir cihazdır.

ver videos youtube pantalla windows youtube

Kolorimetre, monitörünüzün renk kalitesi açısından mümkün olan en yüksek aslına uygunluğun kurtarılmasına katkıda bulunur. Nasıl? Renk paleti ile analiz yaparken ekranınızın fotoğraflarını çekerek basit.

Şüphesiz profesyonel bir alternatiftir. Ve monitör kalitesinin% 100 olmasını isteyenler için şiddetle tavsiye edilir.

Gerçekten bu kadar gerekli mi?

Şimdi, Windows 10’da ekranın veya monitörün renklerini kalibre etmek için kolorimetrenin kullanılması zorunlu değildir. Bunun yerine, Windows 10’un temel yapılandırmasının sağladığı bazı yazılımların veya araçların avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Günah rengi

Zaten gerekli olan her şeyi yerine getirdin mi Windows 10’u kalıcı olarak etkinleştir? Yani kaybedecek zaman yok. Windows 10’da ekran veya monitör renklerini nasıl kalibre edeceğinizi öğrenmenin zamanı geldi.

Sadece aşağıda gösterilecek talimatlara çok dikkat etmelisiniz. Sadece bu yüzden, kalibrasyon süreci mutlak başarı ile sonuçlanacaktır.

  • Windows 10 başlat menüsüne tıklayın.
  • “Kalibre Et” kelimesini yazın.
  • “Ekran rengini kalibre et” seçeneğine girin.
  • “İleri” düğmesine tıklayın.
  • Ekranın gama, parlaklık, kontrast ve renk dengesini ayarlamak için Windows araçlarını kullanın.

Her şey hazır!

Prosedürün sonunda, önceki kalibrasyon ile yeni oluşturduğunuz kalibrasyon arasında karşılaştırma yapma olanağına sahip olacaksınız. Yapılan değişikliklerden memnunsanız, “Bitir” düğmesini tıklayın.

Bu şekilde, tadını çıkarmaya başlayacaksınız. monitörünüzün renklerinde daha yüksek kalite ve aslına uygunluk. Onu test etmek için ne bekliyorsunuz?