Windows Not Defteri Kullanarak Bir Bilgisayar Nasıl Kapatılır – Hızlı ve Kolay

Şu anda bir bilgisayarı kapatmak, yeniden başlatmak ve hatta hazırda bekletme modunu etkinleştirmek için birçok seçenek vardır, bunun nedeni daha hızlı kapanma sağlaması veya bilgisayarın bilgisayarın donmasına neden olan uygulamalara sahip olmasıdır. Kısayollar oluşturulursa bu mümkündür.

Bir bilgisayarı hızlı ve otomatik olarak kapatmak için mevcut olan farklı yöntemler kullanıcının Windows bilgisayarının tam kontrolüne sahip olmasını kolaylaştırır.

Size izin veren erişimler bile var Windows’u daha hızlı başlatın. Bu erişim püf noktalarını keşfetmenize biraz yardımcı olmak için, bu makaleyi sizin için hazırladık, burada size nasıl yapacağınızı göstereceğiz. Bilgisayarınızı not defterinden kapatabileceğinizi düşünür müsünüz? Mümkünse ve burada size nasıl yapılacağını öğreteceğiz.

Kısayollar oluşturarak bilgisayarınızı zorla kapatın

Kısayollar özelliği, bilgisayarınızdaki kapat düğmesiyle ilgili olmayan bir alternatiftir. Kapatma erişimlerinin amacı Windows’u tüm açık sekmeleri ve hizmetleri kapatmaya zorlayın ve hemen kapanmaya devam eder.

pencerelerde

Unutmayın, Windows sisteminiz kısa bir süre kurulursa, bu işlem kolayca kapanacağı için gerekli olmayacaktır, ancak sistemi kullanmak için zaten birkaç ayınız varsa, bu erişimlerin bir rahatlama olacağını ve bu kadar uzun süre beklemenize gerek kalmayacağını unutmayın.

Hepsinden iyisi, kısayol seçeneklerinin bilgisayarınızı kapatmasıdır. bilgisayarı veya Windows sisteminin performansını etkilemezler.

Nasıl yapılır?

Yaratmak bilgisayarınızı kapatmak için kısayollar Sadece basit adımları izlemelisiniz ve sonra bunları nasıl oluşturacağınızı size göstereceğiz:

 1. Bilgisayarınızı kapatmak için bir kısayol oluşturmak için yapmanız gereken ilk şey, farenizi kullanarak sağ tıklamaktır.
 2. Kısayol seçeneğini seçin.
 3. “Öğenin konumunu girin” seçeneğinin göründüğü penceredecmd.exe / c shutdown.exe -S -F -T 04 -C»« 4 saniye içinde kapatılıyor ».
 4. Sonraki pencerede erişimin adını yazın, sadece OFF yazın.
 5. Son olarak, “Bitir” seçeneğini seçin.

Bu kısayol, bilgisayarınızdaki tüm uygulamaları 4 saniye içinde kapanmaya zorlayan Kapat komutunu başlatmanıza izin verir, işlemin daha az hızlı olmasını ve sistemi çok fazla zorlamamasını istiyorsanız, sadece belirtilen adımları izlemeniz yeterlidir.

Ancak, yerleştirilen komutu kopyalarken şunu yazacaksınız: cmd.exe / c shutdown.exe -S -F -T 08 -C «8 Saniyede Kapatılıyor»

Kısayol simgesini değiştirin

Size yardımcı olacak bir seçenek yeni oluşturduğunuz erişimi bulun bilgisayarınızı kapatmak için simgeyi değiştirerek, bunu yapmak için şu adımları izleyin:

 1. Oluşturulan erişime sağ tıklayın.
 2. Görünen menüde “Özellikler” / “Simge Değiştir” seçeneğini seçin.
 3. Küçük bir sekme açılacak aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda simge göreceksinizsize uygun olanı seçin.
 4. Ardından, hem pencerede hem de işte “Tamam” a basın, oluşturulan erişimde yeni bir simge var.

Bilgisayarınızı not defteri kullanarak kapatın

Evet, bilgisayarı not defteri kullanarak kapatmak inanılmaz derecede mümkün, ama bu nasıl mümkün olabilir? Bu seçenek çoğunlukla .bat dosyaları olarak bilinirBu dosyalar, Windows’ta yalnızca belge satırları kullanılarak oluşturulan basit uygulamalardır, hatta bilgisayardaki farklı görevleri gerçekleştirmek için bile kullanılırlar.

not defteri pencereleri

Bu dosyayı yaratabilmek için sadece not defterinde bir dizi kodun kopyalanması gerekir (oluşturulan her erişim için boş belgeler). bilgisayarı kapatmak için bir not defteri belgesine kopyalamanız yeterlidir:

 • @Eko kapalı
 • shutdown.exe -S -F -T 04 -C «4 Saniyede Kapatılıyor»

Bu yöntemi kullanarak bilgisayarınızı yeniden başlatmak istiyorsanız, aynı adımları gerçekleştirmelisiniz, ancak not defterinde belgeye kopyalamanız gereken kod:

 • @Eko kapalı
 • cmd.exe / c shutdown.exe -R -F -T 04 -C «4 saniye içinde yeniden başlatılıyor»

Basit .bat dosyalarıyla yapabilmeniz inanılmaz bu işlevleri bilgisayarınızda uygulayınUmarız bu gönderiyi beğenmişsinizdir ve bilgisayarınızı hızlı ve kolay bir şekilde kapatmanıza veya yeniden başlatmanıza yardımcı olmuştur.