Windows PC’yi Başlatırken ‘Dmi Havuz Verilerini Doğrulama’ Hatası Nasıl Onarılır – Kolay ve Hızlı

Aşağıdaki rehber aracılığıyla size öğreteceğiz Windows PC’yi Başlatırken ‘Dmi Havuz Verilerini Doğruluyor’ Hatası Nasıl Onarılır – Kolay ve Hızlı. Windows’un başlamasını engelleyen karmaşık bir sorun.

‘Dmi Havuzu Verilerini Doğrulamak’ hatası nedir?

Windows istisnai bir işletim sistemidir, her durumda hatalardan muaf değildir, bazıları diğerlerinden daha ağırdır. Beri mavi ekran görüntüleri‘Dmi Havuzu Verilerini Doğrulamak’ hatası gibi sistemin başlamasına izin vermeyen sorunlar bile Windows’ta yaygındır.

‘Dmi Havuzu Verilerini Doğrulamak’ hatası özellikle şunlarla ilgilidir: Windows önyükleme ve işletim sistemi dosyaları bulunamadığında görünür. Açıktır ki, bu, depolamadaki bir hatadan dosya bozulmasına kadar çeşitli nedenlere sahip olabilir. Tüm bunları aşağıda ele alacağız ve bu hatanın olası çözümlerine de işaret edeceğiz.

Windows PC’yi Başlatırken ‘Dmi Havuz Verilerini Doğruluyor’ Hatası Nasıl Onarılır – Kolay ve Hızlı

Bunun çeşitli nedenleri vardır. ‘Dmi Havuzu Verilerini Doğrulama’ hatasıBu nedenle, aşağıda sorunun nedenlerinden bazılarına ve olası çözümlerine değineceğiz.

Sabit sürücü hatası

‘Dmi Havuzu Verilerini Doğrulamak’ hatasının olası bir nedeni, sabit sürücünün zaten düzgün çalışmıyor. Bu hata Windows başlangıç ​​dosyalarının bulunamadığına işaret ettiği için bunu bir olasılık olarak belirtiyoruz.

mavi ekranlı pencereler

Birçok durumda bir algılama sorunu veya sabit sürücüde çalıştırmak rahatsızlığa neden olmayı başarır. Bu göz önüne alındığında, sabit sürücüyü başka bir bilgisayara takmanızı ve dosyaların görülüp görülmediğini kontrol etmenizi öneririz. Düzgün çalışıyorsa, sorun yanlış BIOS ayarları olabilir.

Çoğu durumda bu tam bir çözüm değildir, ancak Windows’un tanımadığı risk altındaki hasarlı bir sabit diski onarmak için kılavuzumuzu okuyabilirsiniz. Şüphesiz bu, hatayı çözmenize yardımcı olabilir ‘DMI havuzu verilerini doğrulama’.

Buna karşılık, Windows başlangıcını iyileştirmek için bilgisayarın BIOS’unun nasıl yapılandırılacağını öğrenmenizi öneririz. Bugün uğraştığımız sorun için faydalı olabilecek bir şey. Varsayılan BIOS ayarlarını yapmak ve sabit diskin bir önyükleme öğesi olarak seçildiğini fark etmek de zarar vermez.

İşletim sistemini onarın

Sahip olduğunuz Windows sürümüne bağlı olarak, bu süreç değişebilir, ancak biz en güncel versiyon işletim sistemi. Bu durumda, önceki kılavuzu okuyabileceğiniz Windows 10 kurtarma ortamı WinRE’yi etkinleştirmeniz gerekecektir.

Windows kurtarma seçenekleriyle önyükleme yaptıktan sonra, ‘Sistemin sembolü’. Bu göründüğünde, tek yapmanız gereken aşağıdaki ‘BOOTREC.EXE / FIXBOOT’ yazıp ‘Enter’ tuşuna basmaktır.

dmi havuzu verilerini doğrularken ordenador hatası

Prosedür bitene kadar bekleyin, tüm pencereleri kapatın ve bilgisayarı yeniden başlatmaya devam edin. Her şeyin doğru gitmesi durumunda, bilgisayar doğru şekilde çalışmalı ve ‘Dmi Havuzu Verilerini Doğrulamak’ hatası ortadan kalkacaktır.

Windows’ta bozuk dosyalar

Virüsler, genel hatalar veya kullanıcı tarafından yanlış kullanım gibi farklı nedenlerle birçok durumda işletim sistemi bozulabilir veya hasar görebilir. Bu göz önüne alındığında, “‘Dmi Havuzu Verileri Doğrulanıyor” hatasının görünmesi çok yaygındır ve bu, Windows dosyalarına erişilemez. Bunun nedeni ne olursa olsun, belirli önlemler almanız gerekir.

Bu hatanın doğasını anlamak, genellikle işletim sistemini yeniden yüklemek gerekir. Bu göz önüne alındığında, çok önemlidir yedekleme yapmak bilgilerin güvenli bir yerde yedeklenmesi. Bu nedenle, sabit sürücüyü başka bir bilgisayara takmanız gerekecektir.

Sabit sürücünüzdeki önemli bilgileri yedekledikten sonra, Windows 10’u sıfırdan yükleme işlemine devam edebilirsiniz. Windows dosyalarınızda bir çökme veya bozulma yaşadıysanız bu kesinlikle önerilir.