Xiaomi, Google Asistan destekli Mi Smart Hoparlörünü Avrupa’ya getirecek

Çinli üretici Xiaomi, geçtiğimiz ay Hindistan’daki lansmanından kısa bir süre sonra Mi Smart Speaker’ı Avrupa’ya getiriyor. WinFuture. Google Asistan destekli akıllı hoparlör, daha cep dostu bir fiyat noktasında birinci sınıf bir deneyim sunmanın olağan Xiaomi ahlakını takip ediyor.

Çift bantlı bir WiFi bağlantısı, Texas Instruments ses işlemcisi tarafından desteklenen 2,5 inç, 12 watt önden ateşlemeli bir hoparlör sunan Mi Smart Hoparlör, dört çekirdekli ARM Cortex-A53 işlemcilerle çalışan bir AmLogic A113 SoC’ye sahiptir ve Odanın her yerinden ses kontrolü için iki uzun menzilli mikrofon. Hatta iki Mi Akıllı Hoparlör, bir stereo dizisi oluşturmak için eşleştirilebilir.

Yaklaşık 15 cm yüksekliğinde ve 850 g ağırlığında olan siyah hoparlör ızgaralı beyaz kasa, klasik Xiaomi stilinde, tam medya kontrollü dokunmatik düğmeler ve bir LED şerit ışığı da içeriyor ve bunun sonunda projeksiyon yapabilecek. DTS ses ayarını da etkinleştirecek, gelecekteki bir aygıt yazılımı güncellemesinden sonra 16 milyon renk.

Şu anda yalnızca Çin ve Hindistan’da mevcut olan cihaz, lansmanından bu yana sıcak eleştiriler aldı ve bu, çoğu üçüncü taraf Google Asistan akıllı hoparlöründen daha fazla paranın karşılığını verdiğini ve hatta Google Nest Mini’ye parasının karşılığını verdiğini gösteriyor çok – en iyi ses değil, ancak bu fiyat noktasında etkileyici (bazıları çok güçlü diyebilir!) bir bas ve sadakat.

Bir Google Assistant akıllı hoparlöründen beklediğiniz gibi, Mi Smart Hoparlör, bir Chromecast alıcısı olarak iki katına çıkar ve tüm Google Home bağlantılı cihazlarınızı kontrol edebilir.

Hindistan’da, Mi Akıllı Hoparlör sizi ₹ 3.499’a geri koyacak, bu yüzden 50-55 Euro veya 55-60 £ civarında olmasını bekleriz. WinFuture İspanyol bir perakendecide cihazın fiyatının 52,99 €, Portekizli bir perakendecide ise 59,95 € olarak belirlendiğini iddia ediyor. Daha fazla harcayın ve daha fazlasını elde edin, ancak giriş düzeyinde bir akıllı konuşmacıya bakıyorsanız, bu, beklentilerinizi bir Google Nest Mini veya Amazon Echo Dot’un yapamayacağı şekilde aşabilir.

Xiaomi Mi Smart Hoparlör, bölgenizde kullanıma sunulduğunda Mi.com adresinden edinilebilir.

Bir cevap yazın