Xiaomi Mi Home, Android 11 güç menüsünde akıllı ev cihazlarını gösteriyor

Xiaomi’nin Mi Home uygulamasının kullanıcıları yakın zamanda uygulamanın Android 11’in Kontroller özelliğini desteklediğini keşfettiler. Bu özellik, kullanıcıların güç menüsüne akıllı ev cihazları için geçişler eklemelerine olanak tanıyarak bunları doğrudan akıllı telefonunuzdan kontrol etmeyi her zamankinden daha kolay hale getirir.

Özelliğin ne kadar yakın zamanda kullanıma sunulduğuyla ilgili bir tartışma oldu. Biz yalnizca keşfetti Mi Home uygulamasını 5.8.33’e güncelledikten sonra güç menüsüne akıllı cihazlar ekleyebiliriz. Ancak, bazı kullanıcılar desteğin eski sürümlerde eklendiğini belirtiyor ve 5.8.16 sürümüne kadar çalıştığını doğrulayabiliriz. Xiaomi’nin bu özelliği, uygulamada ayarlanan bölgeye göre dalgalar halinde sunması mümkündür, ancak kim bilir? Her durumda, burada ve çalışıyor.

Android 11’in güç menüsü, akıllı ev ile akıllı telefon arasındaki boşluğu kapatır. Controls API ile geliştiriciler, güç menüsüne ev otomasyonu kısayollarını ekleyerek akıllı ev cihazlarınızı her zamankinden daha kolay kontrol edebilir. Aynı menü aynı zamanda biniş kartları ve ödeme yöntemleri gibi şeylere hızlı erişim sağlar.

Son zamanlarda, popüler Tasker otomasyon uygulaması Android 11’in Kontroller özelliği için destek ekledi ve menüyü temelde istediğiniz şeyle özelleştirmeyi mümkün kıldı. Google Home uygulaması ayrıca son güncellemede tüm Nest ve Chromecast medya cihazlarını göstermeye başladı. Mi Home uygulamasından akıllı ev cihazlarını görmek, Android 11 Kontrolleri özelliğini kullanmayı daha keyifli hale getiriyor.

İster şimdi sadece destek görüyor olun, ister daha önce bir değişiklik fark ettiyseniz, herkesin yeni özelliğin keyfini çıkarabilmesi için haberi duyurmanız önemlidir. Akıllı evinizi kontrol etmeyi daha da kolaylaştıracak güzel bir yaşam kalitesi değişikliği.

Bir cevap yazın