Yaklaşan OnePlus Watch, dairesel bir akıllı saat tasarımına sahip olabilir

Bu yılın ilerleyen saatlerinde, OnePlus’ın fikirle yıllarca oynadıktan sonra bir akıllı saat tanıtacağı bildirildi. Cihazın beklenen lansmanının öncesinde, yeni bir sızıntı, tasarımı için neler bekleyeceği hakkında bazı ayrıntılar sağlıyor.

Göre Max J Twitter’daOnePlus Watch, Apple Watch tarafından popüler hale getirilen ve mükemmelleştirilen kare görünüm yerine dairesel bir tasarıma sahip olacak. Dairesel akıllı saat tasarımı aslında Android dünyasında oldukça yaygındır ve en çok birkaç yıl önce Motorola’nın Moto 360 tarafından ünlenmiştir.

OnePlus Watch hakkında potansiyel dairesel tasarımının dışında çok az ayrıntı bilinmektedir. Büyük olasılıkla, Google Wear işletim sistemini çalıştıracak ve potansiyel olarak Qualcomm’dan yakın zamanda duyurulan Snapdragon Wear 4100 SoC’yi içerecek. Çoğu akıllı saatin yapmayacağı gibi, birçok sağlık odaklı özellik sunmasını da bekliyoruz.

OnePlus, portföyünü son birkaç yılda agresif bir şekilde çeşitlendirdi, OnePlus TV’yi, kablosuz kulaklıkları ve OnePlus Nord adlı mükemmel bir orta sınıf akıllı telefonu piyasaya sürdü. Gerçekten, bir akıllı saat aşağı yukarı kaçınılmazdı. OnePlus, CEO Pete Lau’nun şirketin bir akıllı saat konsepti tasarladığını ve daha sonra bir akıllı saat konseptini hurdaya çıkardığını açıkladığı 2016’dan beri aslında bir akıllı saat fikri ile oynuyor. Şimdi, dört yıl sonra ve şirket nihayet geliştirdiği şeyin tasarımından ve performansından memnun görünüyor.

OnePlus’ın kardeş şirketi OPPO, geçtiğimiz günlerde pek çok kişinin OnePlus Watch için plan olarak hizmet edeceğini düşündüğü yeni bir akıllı saati tanıttı. Ancak bu saat kare ve Max J’nin Tweet’i dairesel olacak bir şey aldığımızı iddia ediyor. Bu, iki akıllı saatin birbirinden tamamen farklı olacağı anlamına gelmez, ancak OnePlus’ın teklifinin en azından farklı bir tasarıma sahip olması gerektiği anlamına gelir. Max J. bu ayrıntıda yanılıyor olabilir, ancak başarılı OnePlus ürün sızıntılarıyla ilgili geçmişine bakıldığında, iddiasından şüphe etmek için hiçbir nedenimiz yok.

OnePlus’ın bu sonbaharda bir ara OnePlus 8T serisini tanıtması bekleniyor, bu durumda OnePlus Watch’un ortaya çıktığını da görebiliriz. Şirketin akıllı saatinin yıllardır kuluçkaya yattığını görünce, dairesel olsun ya da olmasın son halini görmekten heyecan duyuyoruz.