Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Yarışma türleri

Tanımlar Latince’ye göre yeterlilik: “Competentia”herhangi bir tür veya nitelikte çeşitli seviyelerde yüzleşmeyi içeren eylem, iki veya daha fazla üye arasındaki kişilerin veya durumların dahil olduğu. Ortaya çıkan çatışma, ilgili taraflar arasında ortak bir hedefi takip etmektir, hepsi aynı sonucu veya faydayı elde etmek ister. Aynı zamanda başka anlamları ve çağrışımları da vardır; örneğin, bu kavram, […]

02 Ocak 2021 - 11:05 'de eklendi ve 26 kez görüntülendi. A+A-

Yarışma türleriTanımlar Latince’ye göre yeterlilik: “Competentia”herhangi bir tür veya nitelikte çeşitli seviyelerde yüzleşmeyi içeren eylem, iki veya daha fazla üye arasındaki kişilerin veya durumların dahil olduğu. Ortaya çıkan çatışma, ilgili taraflar arasında ortak bir hedefi takip etmektir, hepsi aynı sonucu veya faydayı elde etmek ister.

Aynı zamanda başka anlamları ve çağrışımları da vardır; örneğin, bu kavram, aynı şeyi rakibine göre avantajlı hale getirebilecek bir kişi veya kuruluşun yeteneklerinin, kapasitelerinin, becerilerinin ve ilgili konularının belirli özelliklerini vurgulama fikrine uygulanır. olumlu ve olumsuz bakış açısı.

Beceri sınıfları

Hedef rekabet

Bu tür bir yetkinlik, dahil olabileceği tüm alanlardaki yargılarda veya analizlerde kesinlik etkilerine sahiptir, örneğin, tarihsel, bilimsel, yasal bağlam; en yaygın olanı belirtmek için. Burada gerçek, reddedilemez, ölçülebilir, tartışılmaz bir gerçek olarak sunulur; konunun kanıtına bağlı kalmaya çalışıldığı yer.İşlevsel yeterlilik

Bu tür bir yeterlilik, doğası gereği katı hukuki ortama atıfta bulunur, yani adli konularda örtüktür ve bu tür bir yetkinlik sadece sözde kolluk. Bu, yetki alanınıza bağlı olarak federal, eyalet ve / veya yerel olabilir.

Bölgesel yargı

Bu, yargılama sürecinin bir parçası olan hukuki açıdan mahkemenin sahip olduğu atıflarla yakından ilgili olan yetki türünü tanımlar.

Hakim tahtasından yapılmış tokmak

Yarışma türleri

Temel beceriler

Bir kişinin, yapabilmek için ihtiyaç duyduğu her türlü bilgiyi ustaca işleyebildiği zaman temel yetkinliklere sahip olduğu söylenir. her türlü mantıksal, aritmetik veya akıl yürütme problemlerini çözmek; Sorunları çözmeye yönelik her türlü süreç ve / veya prosedürü anlayabilme becerisine sahiptir. Tüm bu beceriler, işgücü piyasası alanında optimal bir gelişime sahip olmanızı sağlayacaktır.

Beyaz parçalar ile satranç tahtası

Çapraz yeterlilikler

Çalışanın örgütsel davranışı açısından bakıldığında, bu tür bir yeterliliğe atıf yapılır çalışan performansını değerlendirirdavranışlarını değerlendirme hedefine odaklanarak, söz konusu çalışanın gösterdiği yetkinlik derecesini belirlemek için aynı şirkette gerçekleştirilen eylemlere değer atama.

Kazançları gözlemleyen işadamları

Özel beceriler

Organizasyonel bakış açısından, şirketin organizasyon yapısı içindeki belirli bir pozisyon için tipik olan operasyonel tekniklerin kapasitelerine, yeteneklerine ve ustalığına atıfta bulunulduğunda bu tür yetkinliğe atıfta bulunulur. Genel olarak, bu teknik alanlar, ister operasyonel ister yönetimsel olsun, iş kolundaki teknolojik süreçlerle yakından ilgilidir.

Kronometreli yarış pisti

Davranış becerileri

Günlük işlerde yansıttıkları davranışlara ek olarak, bir kuruluşun her üyesinin sahip olduğu becerileri tanımaya odaklanır ve diğer şeylerin yanı sıra, cevaplama kapasitesi belirli durumlarda.

İş yeterliliği

Bir ticari organizasyon açısından bakıldığında, bu tür bir yetkinlik tanınır, Çalışanın belirli bir pozisyonda aday ve yönetici olabilme yetenekleri; Bunların içinde, sahip oldukları çalışmaların derecesi ile bir korelasyon bulunan ve temelden orta eğitime kadar değişen temel işgücü yeterliklerini buluyoruz. Şirket üyesinin daha yüksek eğitime sahip olması, onlara daha spesifik işgücü yeterlikleri geliştirme fırsatı veren ve bunları çözebilecekleri belirli işgücü yeterlikleri olarak bilinecektir.

Dizüstü bilgisayar ile çalışma masası

İşlevsel yeterlilik

Bu tip emek değerleri, işçiye şirketin organizasyon şeması içerisinde sahip olduğu pozisyon türüne ve hiyerarşisine göre verilir. Böylelikle amaç, her zaman en yüksek kalite standartlarına ulaşma arayışıyla, idari ve operasyonel yönetim açısından şirkete daha iyi bir işleyiş kazandırmaktır.

Elektronik tablet kullanan adam

Rekabet gücü derecesine göre rekabet türleri

Mükemmel rekabet

Bu, sahip olduğunuz rekabeti belirler Kısmen potansiyel müşterinin bir mal veya hizmet edinmesi üzerinde olumlu etkisi olan belirli bir şirketBaşka bir deyişle, bir değer zinciri veya dağıtım kanalı içinde, malların para birimi için değişimi alıcı ile üretici arasında gerçekleşir ve toplam üretimin yalnızca bölümlerini ele alır.

Yarışmacılarla yarışın başlangıcı

Mükemmel rekabetin özellikleri

En önemlileri arasında şirketin mal veya hizmetlerini kendi belirlediği fiyattan satışa sunması senaryosunun ortaya çıkmasıdır. Fiyat kontrolüne dayalı bir satış yaklaşımı vardır ve bunun içinde her rakip, rakibinin işlediği fiyatı tam olarak bilmek için aynı fırsatlara sahiptir.

İnsanların yukarıdan görüldüğü süpermarket

Kusursuz rekabet

Bu durumda mükemmel rekabetin tam tersi senaryo sunulur; Bu durumda doğrudan fiyat kontrolü yoktur, bunun yerine bu değer dolaylı olarak ürünün arz ve talebi veya borsa ve / veya türü gibi çeşitli dış faktörlerden etkilenir. değiş tokuş.

Bilgisayarının önünde ağlayan kadın

Kusursuz rekabet türleri

Oligopol

Bu tür bir senaryo, pazar dinamiklerinde az sayıda rakip olduğunda ortaya çıkar ve fiyatların oluşumunda bir etkisi olabilir. Özellikle, büyük şirketler, piyasadaki fiyatların etkisinin bir temsilcisi olarak işlev gören şirketlerdir.

Oligopol rekabeti gibi hareket etme imkânına sahip şirketler, doğal olarak belli bir pazarda lider olan, çok sağlam bir mali yapıya sahip olan ve hatta fiyatları kontrol edebilen şirketlerdir.

Ana kolalı içeceklerin markası

Tekel

Bu tür bir senaryo, belirli bir pazarda, tasarlandığı ihtiyacı karşılayan tek bir ürün olduğu ve bu nedenle ürün veya hizmetin fiyatını doğrudan kontrol edebildiği zaman ortaya çıkar. Bu tekel, sizinkine benzer diğer ürün türlerinin piyasada gelişmesini engeller. Dolayısıyla, pratikte tekel, serbest rekabet içindeki şirketler tarafından tamamen kabul edilmemektedir.

Farklılaştırılmış ürünlerle oligopol

Farklılaştırılmış ürünlerin, muhtemelen mükemmel rekabetin sunulabileceği belirli bir hedef pazarda sunulup sunulmadığına bakılmaksızın, tam tersi olur, söz konusu pazarda lider olan şirketler, malların fiyatlarının oluşumunu etkileyebilir veya üretim kapasitesi ve pazardaki arz nedeniyle hizmet vermektedir.

Alıcılar için rekabet türleri

Oligopsony

Bu tür bir senaryo, o gruba ait alıcı grubu az olduğunda ve hatta ilişkili oldukları belirli bir mal veya hizmetin fiyatlarının oluşumunu kontrol etme veya etkileme yeteneğine sahip olduğunda ortaya çıkar. Sadece fiyatlar üzerinde değil, aynı zamanda ürün veya hizmetin arz ve talebini kontrol etmenize izin veren üretim konusunda da kontrol sahibi olabilirsiniz, fiyatları yönetmenin bir yolu daha.

Tek bir spot ışığı açık olan bir dizi spot ışığı

Monopsonio

Dolayısıyla, mal veya hizmet satın alanlar bilindiğinde gelişen rekabet, sunulan teklifle ilgili olarak azdır ve bu nedenle mal veya hizmetin fiyatları üzerinde bir etkisi vardır. Alıcı, emsalsiz olduğundan, söz konusu mal veya hizmetin tedarikçisine doğrudan baskı yapabilir ve / veya kontrol edebilir, çünkü bu satın almanın tek garantisi budur.APA formatında alıntı yapın: (A. 2017, 09. Rekabet türleri. Türler. Şuradan alınmıştır https://10tipos.com/tipos-de-competencia/.)

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Siemens çamaşır makinesi hata kodları Siemens çamaşır makinesi hata kodları...

Siemens çamaşır makinesi hata kodları Çamaşır ve bulaşık makinelerinin hata kodları ve giderilmesi.  Siemens çamaşır makinesi hata kodl...

Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi lc hatası

Samsung bulaşık makinesinde hata kodu LC nasıl düzeltilir? AÇIKLAYIN: Bu mesaj bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir, yani bağlant...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım

TV’de sinyal yok – ne yapmalı? buzdolapları Çamaşır makineleri TV’ler mikrodalga fırınlar gaz sobaları elektrikli sob...

İnstagram reklam hesabı değiştirme İnstagram reklam hesabı değiştirme

Instagram’ımızın reklam hesabı nasıl değiştirilir? Instagram hesabımızı Hayran Sayfamıza doğru bir şekilde bağlamış olmamızın&nbs...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/