Yatağı temiz ve kokulu tutmak için 7 ipucu

Uyku, hayatın temellerinden biridir. İstisnasız tüm insanların uykuya ihtiyacı vardır ve gerçek şu ki, bir insanın hayatının üçte biri uykuda geçmektedir ve bu nedenle uyuduğunuz yerin temiz, ferahlatıcı, rahat ve sağlıklı olması gerekir.

Bunun için yatağınızı temiz tutmak ve bakteri ve diğerleriyle dolmasını önlemek için size aşağıdaki yöntemleri sunuyoruz.

Yatağınızı açığa çıkardığınızdan emin olun Güneş ışığı ve hava için yatak odasına girmelerini sağlayın ve zaman zaman havaya şilteler, yastıklar ve çarşaflar koyun, bu da onlardan bakteri ve kokuların yok olmasını sağlar.

Çarşaf değiştirirken Yatağın yüzeyine biraz karbonat serpin ve yeni çarşafları yaymadan ve yatağa koymadan önce en az altmış dakika bekletin, karbonat kalıntısını bir elektrikli süpürge ile süpürün, bu da yaydığı tüm kötü kokuları ortadan kaldıracaktır. Aromayı daha da iyileştirmek için vanilyayı karbonatla karıştırabilirsiniz.

Yatak çarşaflarını değiştirdiğinizden emin olun Ve sadece çarşafları değiştirmeyin ve birden fazla yatak örtüsünün olduğundan emin olmayın ve ara sıra örtüyü değiştirin ve iyice yıkayın, bu, içinde nemin birikmemesine yardımcı olur çünkü ikincisi mantar ve böcek birikimi üzerinde çalışır ve sonra Kötü kokulara neden olurlar ve bazı hastalıkları bulaştırıp sağlık sorunlarına da neden olabilirler.

Yatağı döndürmeye özen gösterin Zaman zaman üst kısmını alt tarafına, sağını soluna koyun ve en az altı haftada bir bu komutu tekrarlayın.

Parfüm yatağına iyi bak Bu ona hoş bir koku verecek ve antibakteriyel maddeler içeren parfümleri seçecek, böylece uyku yerinizi iyi sterilize edecek ve hoş koku daha iyi uyumanıza ve sizi rahatlama ve rahatlık durumuna getirmenize yardımcı olacaktır.

Yüksek bir sıcaklık kullanın Çarşaf, yatak örtüsü ve yastıkları yıkarken içlerindeki bakteri ve mantarları ortadan kaldırdığı için pamuk çeşitlerini tercih ettiğinizden emin olun çünkü yüksek sıcaklıklara diğer malzemelerden daha iyi dayanabilirler.

– Yatağa bir şey dökülmüşse Ya da üzerlerine yapışmış yiyecek artıkları var, bu yüzden onları yıkamaya ya da duruma göre temizlemeye dikkat etmelisin.Bu olursa, kuru bir havlu getir ve sıvının olabildiğince fazla emmesi için bulunduğu yere bastırdıktan sonra üzerine bir miktar karbonat sür ve bu azalacaktır. Kalan sıvıları emer ve temizleme işlemini kolaylaştırır.