Yatak odanıza yeni bir görünüm kazandıracak 6 gardırop rengi

Gardıroplar artık sadece çöplerimiz için bir depolama alanı değil. Gardırop renklerine bakma şeklimiz yıllar içinde gelişti. Tasarım estetiğimizin bir parçası haline geldiler ve odalarımızın iç tasarım şemasını tamamlamazlarsa göze batabilir. Gardırop renkleri artık her zamankinden daha önemli!

Göz kamaştıracak bazı lezzetli Livspace gardırop renk kombinasyonlarına bakalım!

# 1: Cesur olun

Düz renkler bir odaya tam olarak doğru renk tonunu ekleyebilir

Odanın geri kalanı beyazların ve nötrlerin sessiz tonlarında yapıldığında, gardırobunuz için en iyi seçeneğiniz cesur bir renktir. Ve koyu mavi ve parlak sarıdan daha iyi ne olabilir? Bu rengin, aksi halde sütlü odada nasıl cesur bir ifade verdiğini görüyor musunuz?

Bu parlak mavi Livspace gardıropla okyanusun renklerini hatırlayın. Mavi hissetmenin her zaman kötü olduğunu kim söyledi?

# 2: Dengeleme eylemi

Sürgülü kapılı parlak gül pembe gardıroplar odanın temasına uyuyor

Dengeleme, oranlar, dokular, renkler veya malzeme açısından bir renk kılavuzuyla harika bir tasarımın anahtarıdır. Bu oda, gardırop renklerinizi nasıl dengeleyeceğinizin ve yatak odanız için büyüleyici bir görünüm elde etmenin mükemmel bir örneğidir.

Gül kuvars gibi yumuşak bir gölge, ahşap tonları veya hatta muhteşem beyazlar veya kremlerle sihir gibi çalışır ve lezzetli bir ton karışımı oluşturur. Bu gardırop renk kombinasyonu, ister ana odada, ister misafir yatak odasında yatıştırıcı bir ruh hali uyandırmak için harikadır.

Uzman ipucu: Bu gardırop renk kombinasyonunu küçük veya kompakt yatak odalarında kullanın, çünkü daha açık tonlar daha fazla alan yanılsaması yaratır. Küçük yatak odası gardıropları hakkında daha fazla tavsiye için gardıropların en küçük odalara sığmasını sağlamak için tasarım ipuçlarına bir göz atın.

# 3: Woody sakin

Sürgülü kapılı klasik ahşap kaplama gardırop

Ahşap kaplama gardıroplar şık görünür ve Hint evleri söz konusu olduğunda tüm zamanların favorisidir. Dahası, köklerinize geri dönmenin ve organik tonları kullanmanın 2017’de çok büyük olacağını biliyoruz.

Odanın geri kalanıyla eşleştirme oynayın ve gardırobunuzun odunsu vurgularını TV ünitesi, yan sehpalar ve ayna çerçevelerine yansıtın. Duvarlarda kahverenginin tonlarını kullanarak odanızın dünyevi havasını oynatın. Maun, kiraz ve meşenin nefis tonları, genellikle tik ağacında bulunan geleneksel Hint ahşap gardıroplara bir dokunuş katıyor.

# 4: Renk bloğu

Gölgede yeşil pantone yeşili

Dolap renkleri ile oynayabilir ve hayal gücünüzü çılgınca çalıştırabilirsiniz. Cesur ve mutlu renkler kullanarak parlak olun veya zarif tonların akıllıca bir karışımıyla havalı kart oynayın.

Burada, bir şehir ormanını tasvir etmek için en yeşil yeşilleri (Pantone yeşillik gölgesi) beyazla eşleştirdik. Ahşap döşemeyi ve tam boy aynayı seviyoruz.

Seveceğiniz bir tema ve her şeyi patlatmak için benzersiz bir renk bloğu seçin.

# 5: Güneşli ışınlar

gardırop renkleri-sarı
Aydınlık ve güneşli bir yatak odası için ideal renk

Hepimiz odalarımızda biraz güneş ışığı ile her zaman yapabiliriz ve bunu Livspace gardırobunuzda tanıtmanın daha iyi bir yolu olabilir mi? Dekor panditleri, güneş sarısının bir açıklama yapacağına yemin ederler. Ancak onu doğru şekilde ve doğru yerlerde kullandığınızdan emin olun.

Örneğin, duvarlarınıza bu güneşli boyayı sıçratmayın, yakında bıkacaksınız. Ancak, yatak başlığınıza, duvar aksamınıza, yatak çarşaflarınıza ve hatta yer halınıza ulaşırsa ruh halinizi iyileştirecektir. Ama en çok kendi Livspace gardırobumuzdan güneşin parlamasını seviyoruz!

# 6: Peek-a-boo

gardırop renkleri-buzlu cam
Yatak odasında bir ifade tasarımı

Bu senin için bir bonus. Bazen bir gardırop rengi abartılmış görünebilir, bu yüzden bu küçük numaraya sahibiz.

Buzlu cam kapılar, burada ve orada küçük bir göz atmayı sevenler için klasik bir gardırop oluşturur. Bununla ilgili en iyi şey, odanızın iç mekanlarını onunla eşleştirme veya tamamlama konusunda endişelenmenize gerek olmamasıdır. Her odada güzel görünüyor.

Peki ne bekliyorsunuz? Bu renk kombinasyonlarını kullanın ve sıkıcı gardıroplarınızı bugün muhteşem bir dekor aksanı haline getirin!

Çocuk odası gardıropları için ipuçları

gardırop renkleri-çocuk pastel
Gardıroplar için cinsiyet ayrımı gözetmeyen renkleri tercih edin

Çocuklarınızın uzun süre seveceği bir oda tasarlayın. Uzun vadeli bir seçenek için, çocuklarınız bir karar verene kadar cinsiyetten bağımsız ve pastel olan gardırop renklerini seçin. Bununla birlikte, benzersiz tasarımları veya en sevdikleri çizgi film karakterlerini de tercih edebilirsiniz.

Vastu onaylı gardırop renkleri

gardırop renkleri-beyaz
Beyazla yanlış gidemezsin

Gardıroplar için en popüler vastu onaylı renkler açık renkli ahşap kaplamalar, nötrler ve beyazlardır. Gardıroplar bir odada önemli miktarda yer kapladığında, kesintisiz ve şık görünen renkleri tercih edin. Dahası, bu renkler ışığı yansıtır ve odaya ferah bir his verir.

Kaçınılması gereken gardırop renkleri

gardırop renkleri-siyah
Koyu renkler odaya donuk bir görünüm verebilir

Gösterişli gardırop renklerinden daima kaçının. Kırmızı ve siyah gibi renkler, öfke gibi olumsuz duyguları ifade eder. Bu nedenle derin ve koyu renkleri tercih etmeyin. Dahası, koyu renkler odanın düz ve olduğundan daha küçük görünmesine neden olabilir.

Bu makaleyi faydalı bulduysanız, Salıncak’a bakın veya sürgülü açık gardırop: Eviniz için en uygun olanı nasıl bulursunuz?

Görüş ve önerilerinizi şu adrese gönderin: editor@livspace.com

Bir cevap yazın