Yatak odası fon perde ne renk olmalı

Yatak odasındaki perdelerin rengini seçme.

 • Doğru duygusal arka planı oluşturun.
  • Huzur ve rahatlık için.
  • Uyanıklık ve neşe için.
  • Rahatlamak için
  • Romantik bir atmosfer için fon perde ne renk
 • nötr seçenekler
 • Renk kombinasyonları
 • Baskılar
 • Odada perde nasıl seçilir?

Yatak odanız için başarılı bir perde seçimi, sadece odada benzersiz bir konfor yaratmaya ve kaliteli dinlenme organizasyonuna katkıda bulunmaya değil, aynı zamanda odayı dekore etmeye, şık, lüks veya sağlam bir görünüm kazandırmaya yardımcı olacaktır.

Doğru duygusal arka planı oluşturun.

Her şeyden önce, belirli renklerin ve gölgelerin bir kişinin genel fiziksel ve ruhsal durumu üzerinde her zaman duygusal bir etkisi olduğunu bilmelisiniz. Yatak odasında kullanımı kesinlikle yasak olan renklerin olduğu bilinmektedir; Aksi takdirde, kişinin geceleri uyumak için zamanı yoktur ve bu nedenle sabahları tamamen parçalanmış ve dinlenmeden uyanacaktır.

Peki yatak odanızda duygusal bir arka plan oluşturmak için hangi renkler kullanılmamalıdır:

 • Menekşe en olumsuz olanlardan biri olarak kabul edilir. Psikologlar buna çok sıkıcı ve iç karartıcı diyorlar, bu yüzden odanızda benzer renkte perdeler olmamalıdır.
 • Koyu renkler çok koyu – koyu kahverengi ve siyah. Tamamen psikolojik olarak, gerginlik ve stres hissine neden olabilen rahatsız edici tonlar olarak adlandırılırlar.
 • Parlak renklerle doygun. Bir kişinin zihinsel durumu üzerinde çok uyarıcı ve rahatsız edici bir etkisi olan renklerin, onların rahatlamasına ve uykuya dalmalarına izin vermesi olası değildir.

Huzur ve rahatlık için.

Mahremiyet ve huzur: Bir kişinin acil sorunlardan olabildiğince korunmuş hissetmesi için genellikle bir yatak odasının sahip olması gereken psikolojik özelliklerdir.

Barışın ana rengi mavidir. Odaya mavi perdelerin yerleştirilmesi nedeniyle gözlenen pasifleştirme, rahatlama, iç gözlem, uyku odasının atmosferini önemli ölçüde değiştirmenize, vücudu restore etmek için çok gerekli olan kendi sakin ve rahatlama adanızı yaratmanıza izin verecektir. . fon perde ne renk

Ana vurguların bej, krem, uçuk sarı ve limon tonlarının olduğu yatak odasında mavi perdeler en iyi şekilde duracaktır.

Odanız açık renkli mobilyalarla donatılmışsa, sütlü kahve tonunu tercih etmek daha iyidir. Açık ve hafif tarçın tonları, kontrast etkisi ve sıkıcı monotonluğun olmaması nedeniyle çok rahattır.

Ananas ve limondan altına sarının tüm tonları, koyu renklerde durumun arka planına karşı harika görünecek. Bu renkli perdeler yatak odanıza belirli bir çekicilik, hafiflik ve zarafet kazandırmakla kalmayacak, aynı zamanda aşırı katı atmosferi seyrelterek güneşli bir ortamın etkisini sunacaktır.

Narin şeftali perdeler. insan gözü tarafından kolayca algılanacaklar, diğer tonlarla mükemmel bir şekilde birleşiyorlar. Açık şeftali renkleri her odaya yumuşak bir enerji getirir ve daha parlak tonlar güç ve canlılık katar.

Şeftali perdeler, iç mekanda çikolata ve kahve, soluk gri ve vanilya, inci ve krem ​​tonları ile mükemmel bir şekilde birleştirilmiştir.

Yatak odanızda güzel bir serinlik ve serinlik ister misiniz? O zaman zeytin ve nane perdelerine dikkatlice bakmanız gerekiyor. Bu gölgeler, iç mekanın ağırlıksızlığını hissetmenize izin verecek ve sakinleştirici ve rahatlatıcı olarak kabul edildiğinden gözlerinizi dinlendirme fırsatı verecektir.

Zeytin ağacı iyimserliğin ve inancın rengidir. Nane ve zeytin perdeleri, en katı iç mekanları bile rahat bir huzur ve güvenlik adasına dönüştürebilir.

Uyanıklık ve neşe için.

Sulu ve parlak renkler yoğunlaştırır ve dikkat çeker, kendi yeteneklerinize güven verir ve neşe verir. Yani bu etkiyi elde etmek için yatak odanız için mavi perde tercih etmeyi bırakabilirsiniz. Bu gölge sizi uzun bir uykuya hazırlayacaktır, ayrıca sıklıkla cinsel aktiviteyi arttırmak için de kullanılır.

Yatak odasındaki menekşe perdeler dikkatli kullanılmalıdır. Yatak odası perdeleri dinlenme ve dinlenme enerjisini taşımalıdır. Yatak odası için perdeler olarak birçok mor ton (leylak, macenta) alakasız olacaktır; dikkati rahatsız ederler, ancak leylak, lavanta ve menekşe, yatak odası iç mekanının heyecan verici bir vurgusu olarak çok uygundur.

Yeşil, bahar tazeliğinin ve uyumun rengidir. Yatak odasındaki yeşil perdeler, çevredeki gerçekliğin olumlu algısı karşısında olumlu bir tutum kazanmaya yardımcı olacaktır. Çocuk odaları veya ofis veya çalışma alanı ile birleştirilmiş odalar için mükemmeldirler.

Rahatlamak için

Rahatlamak için en iyi renkler mavi ve mavinin tüm tonlarıdır. . İyi uyuyamazsanız, mavi perdeler veya gökyüzü organze renkli perdeler, Morpheus krallığına transfer olmak için birkaç dakika içinde kaliteli ve pürüzsüz bir şekilde rahatlamanıza yardımcı olacaktır.

Turkuaz perdeler yatak odasında şenlikli bir hava ve harika bir atmosfer yaratmanıza yardımcı olacaktır. Bu orijinal renk, birçok tonla mükemmel bir şekilde birleştirilmiştir, böylece perdeler için korkusuzca temel renk olarak kullanabilirsiniz. Turkuazın serin tonları kişiye nazikçe etki eder ve sıcak tonlar, aksine, ruh halini önemli ölçüde artırır, yorgunluğu giderir ve herhangi bir depresyon belirtisini etkisiz hale getirir.

Romantik bir atmosfer için.

Romantizm havasının hakim olması gereken yatak odasında perdeler için en iyi renk çözümü kırmızı, pembe, kırmızı veya bordodur. Kırmızının tüm tonları, çiftin ilişkisine mükemmel bir şekilde yansır ve bu nedenle modern yatak odası genellikle bordo ve koyu mor renklerde yapılır.

Yatak odası için kırmızı perdeler seçmeye karar verirseniz, duvarlara özellikle dikkat edin: çok karanlık olmamalıdır, aksi takdirde yatak odası çok kasvetli olur ve karanlık duvarlar sahibinin zihinsel durumuna baskı yapar.

Bu tür perdeler, açık gri ve kar beyazı duvar kaplamalarıyla uyum içinde daha iyidir.

Odanın iç kısmındaki pembe ve kıpkırmızı perdeler bu odadaki melankoli ve saldırganlığı etkisiz hale getirmenizi sağlayacaktır. Kaliteli rahatlamaya katkıda bulunacak, güvenlik hissi verecek ve ayrıca lüks ve konforu simgeleyecektir. Benzer renkteki perdeleri seçerken asıl şey, aşırıya kaçmamak ve bunları yatak odanızdaki diğer tasarım detaylarıyla ustaca birleştirmektir.

nötr seçenekler

Yatmadan önce mümkün olduğunca rahatlamak, rahat hissetmek için yatak odasının iç kısmında pastel renkleri kullanmak en iyisidir. Bu rengin perdeleri en başarılı klasik çözüm olarak kabul edilir, çünkü bu gölgeler insan ruhu için en rahatlatıcı ve sakinleştiricidir. Hassas pastel gama, gelecekteki dinlenme için mükemmel melodi, Stresli ruh halini hafifletir ve heyecanı köreltir.

Pastel tonlarda dekore edilmiş yatak odası, her zaman neşeli ve en hoş duyguları kışkırtıyor.

Bej ve gri tonları klasiktir, bu nedenle en çok modern odaların sakin iç mekanlarında kullanılır.

Bej asil ve çok yönlüdür. bu nedenle, bej perdeler sadece odaya rahatlık ve rahatlık hissi vermekle kalmayacak, aynı zamanda bir oda tasarlarken en sıra dışı ve beklenmedik çözümleri yaratmanıza da izin verecektir.

Bej ve gri tonları sıcak olduğu için kışın soğuğundaki bu gölge rengi size sıcak yazın renklerini hatırlatacaktır. Bu renk tonlarının çok yönlülüğü, iç mekanın en uyumsuz renkleriyle başarılı bir şekilde uyum sağlamalarında yatmaktadır.

Süt perdeleri ve fildişi perdeler de sağduyulu ve çok yönlüdür. Modern yatak odasında daha parlak ve çarpıcı bir dekorasyon ve çeşitli aksesuarlarla mükemmel bir şekilde birleşiyorlar.

Perdelerin rengini seçmek için ipuçları

 • 1 A. Odanın büyüklüğü
 • 2 B. Duvarların rengi
 • 3 C. Eklentileri Dikkate Alma
 • 4 D. Mobilyaların geri kalanını hesaba katmak
 • 5 E. Çocuk odaları
 • 6 F. Parlaklık derecesine göre

Perdelerin rengi nasıl seçilir? Bu yazımızda size perdelerinizi kombinlemek için göz önünde bulundurmanız gereken tüm çeşitleri anlatacağız.

Perdelerle donatılmamışsa, tamamen dekore edilmiş oda yoktur . Çevrimiçi mağazamızda bu açıktan daha fazlasına sahibiz. Şimdi, hangi perde rengini seçmeli? O odanın sahip olduğu metrekare gibi bazı faktörlere bağlı olacaktır . Ayrıca duvarların rengini ve içeri çok ışık girip girmediğini de hesaba katmalısınız. İstediğiniz sindirme derecesini de hesaba katmalısınız. Bu yazıda size mükemmel perdeleri seçmenize yardımcı olacak bazı ipuçları vereceğiz . Hadi gidelim:

A. Odanın büyüklüğü

Başta da söylediğimiz gibi ilk dikkat etmeniz gereken şey dekore etmek istediğiniz odanın metrekaresidir. Bu yüzden size şunu söylemeye cesaret edemiyoruz:

 1. Küçük bir odaysa, perdelerinizden daha iyi , bej veya beyaz gibi nötr renkleri tercih edin . Bu renkler en büyük ferahlık hissini veren renklerdir. Yani küçük bir odada bu renkleri tercih ederseniz daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz.
 2. Oda büyükse, elbette daha geniş bir fırsat yelpazesine sahip olacaksınız. Daha birçok renkle oynayabilir , desenli perdelerle cüret edebilirsiniz .

B. Duvarların rengi

Gelelim ikinci önemli noktaya. Duvarların rengi.

 1. Duvarlarınız maviyse, tüm dekorasyonu zenginleştiren bir kontrast vermek için beyaz veya bej perdeleri tercih etmenizi öneririz .
 2. Odanızın duvarları beyaz ise modern perdelerin daha birçok tonuyla oynayabilirsiniz . Beyaz hemen hemen tüm perde çeşitleriyle kombinlenebilen bir renktir .
 3. Sarı bir odanız varsa, belki de yapılacak en iyi şey turuncu ve yeşil tonlarını tercih etmektir . Onlar size en çok yakışacak olanlardır.

C. Eklentileri dikkate almak

Bakmanız gereken diğer büyük “bacak”, tüm odanın hangi tarzda dekore edildiği veya içinde hangi aksesuarların bulunduğudur.

 1. Örneğin, bir uyku odasını yeniden dekore etmekle uğraşıyorsanız, perdenin en çok kullandığınız yatak örtüsü, nevresim veya yorganla kombin yapması en mantıklısı . Siz de kullananlardansanız halıya da bir göz atmalısınız. Herhangi bir oda için oldukça sıcak bir seçenek olan parkeniz varsa bunu da göz önünde bulundurmalısınız.
 2. Oturma odası dekorasyonuna geri döndüyseniz, hakim rengin kanepenin rengi olduğunu ve perdelerin de buna uygun olması gerektiğini unutmamalısınız. Çok iyi bir kombinasyon, örneğin bej perdeler, beyaz bir duvar ve kahverengi bir kanepe olacaktır.

D. Mobilyaların geri kalanını hesaba katmak

Şimdi mobilyaların geri kalanına ve daha spesifik olarak seçtiğiniz dekorasyon türüne bir göz atacağız. Önce mobilya seçip sonra perde seçimine gitmek çok yaygın. Bunlar, seçtiğiniz stile göre koşullandırılır.

 1. Örneğin rustik bir dekorasyon tercih ettiyseniz, perdelerinizin düz renk olması daha uygundur. Desenli perdelerle odayı yeniden doldurmak çok risklidir.
 2. Oda minimalistse en mantıklısı çizgili perdeleri tercih etmenizdir.
 3. Oda, beyaz ve geniş alanların hakim olduğu endüstriyel tipte ise bej tonları ve hatta kontrast oluşturacak bir desen en uygunu olabilir.

E. Çocuk odaları

Çocuk odaları, diyelim ki, size az önce bahsettiğimiz kadar “ağır” olmaması gereken başka seçenekler gerektirir. Çocukların perdelerinde daha parlak , daha neşeli ve hatta en sevdikleri dizi, karakter veya müzik gruplarının çizimleri ve bitişleri ile tercih edecekleri açıktır . Büyüdükçe, bu yazıda sarstığımız tavsiyelere göre odalarını birleştireceksiniz.

F. Parlaklık derecesine göre

Perdeler, evinizi dekore etme görevine ek olarak, size odaların her birine ışık girişini düzenleme imkanı sunar . Ve bunun yanında, istediğiniz mahremiyeti elde etme imkanı . Odanıza çok fazla ışık girmesini istiyorsanız, belki de bir perdeyi bir perdeyle veya sadece bir perdeyle birleştirmek en iyisidir . İçeri girmesini çok istemiyorsanız, perdeler daha yoğun kumaşlarla yapılmalıdır. fon perde ne renk

Perdelerden bahsetmiştik, ancak pencereyi ve dolayısıyla odaları dekore etmek için çok daha fazla varyant olduğunu unutmayın . Boşlukları ayırmak istiyorsanız, Japonca panellerin harika bir seçenek olduğunu unutmayın. Birçok metrekarelik bir yemek odasında incilerle gelebilirler. Ayrıca büyük pencereler için çok uygundurlar.

Harika dekorasyon olanakları da sunan stor perdeleri veya dikey çıtaları görmekten çekinmeyin .

Her oda için perdelerin rengi hakkında size anlatmak istediğimiz şey buydu. Her şey duvarların rengine, odalarınızın her birinde sahip olduğunuz aksesuarlara, seçtiğiniz mobilyalara veya seçtiğiniz dekoratif stile bağlı olacaktır. Elinizde ne varsa mutlaka zevkinize en uygun bu perdeyi bulacaksınız. Ve umarız bu ipuçları evinizi dekore etmenize yardımcı olmuştur. Perde yıkarken kırışmaması için bilgi

Perdeler ne renk ve evinizde nasıl kombinleniyor? Bize paylaşmaktan mutluluk duyacağımız bazı dekorasyon fikirleri verin.