Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Yaz aylarında anne sütü üreten yiyecekler

Hamilelik döneminin sona ermesi ve evrenin başlaması ile birlikte Emzirme Onunla birlikte yaz aylarında anne sütü üreten yiyecek arayışı, bebeği tatmin etmeye ve ona faydalı beslenme ihtiyaçlarını sağlamaya başlar ve sağlıklı ve sağlıklı bir şekilde büyümesi için ihtiyaç duyduğu tüm besinlerin bulunduğu bebek için anne sütünden daha iyisi yoktur. Fiziksel ve zihinsel olarak gelişmesine yardımcı […]

19 Aralık 2020 - 20:00 'de eklendi ve 37 kez görüntülendi. A+A-

Yaz aylarında anne sütü üreten yiyecekler

Hamilelik döneminin sona ermesi ve evrenin başlaması ile birlikte Emzirme Onunla birlikte yaz aylarında anne sütü üreten yiyecek arayışı, bebeği tatmin etmeye ve ona faydalı beslenme ihtiyaçlarını sağlamaya başlar ve sağlıklı ve sağlıklı bir şekilde büyümesi için ihtiyaç duyduğu tüm besinlerin bulunduğu bebek için anne sütünden daha iyisi yoktur.

Fiziksel ve zihinsel olarak gelişmesine yardımcı olur ve en önemli faydası birçok hastalığa karşı bağışıklığını güçlendirmesidir ve çalışmalar annenin sağlıklı olmasının çocuğunun sağlığına yararlı olduğunu, annenin doğru beslenmesini ve annenin sağlıklı gıdaya ve içindeki önemli besin öğelerine sütü yoluyla ulaşmasını sağlamıştır.

Bu konu içerir …

Yaz aylarında anne sütü üreten yiyecekler

Sevgili anne, bebeğinizi yaz aylarında emziriyorsanız ve özellikle bu mevsimde yüksek sıcaklıklarla beslenme sayısının artmasıyla beslenme ihtiyaçlarını karşılamak istiyorsanız.

Yaz aylarında anne sütü üreten ve emzirme sırasında besinlerde kaybettiklerini vücudunuz için telafi eden en önemli yiyeceklerin bir listesini içeren ince bir dergi size bu yazı aracılığıyla geldi.

1- Yapraklı sebzeler:

Koyu yapraklı sebzeler genel olarak sağlıklı besinler listesinin ilk sıralarında yer alırlar ancak emzirme açısından su bakımından zengin oldukları için yaz aylarında anne sütü üreten en iyi gıdalardır.

Ancak buna ek olarak, yapraklı yeşillikler en önemli mineralleri ve besinleri, en önemlisi kalsiyum, demir, A ve K vitaminleri ve folik asit içerir.

Çalışmalar, bu elementlerin süt üretimini artırmada önemli bir rol oynadığını ve yeşil yapraklı sebzelerin de meme dokusunun sağlığı için faydalı olan fitoöstrojenler açısından zengin olduğu bulunmuştur.

Yaz aylarında anne sütü oluşturan yiyecekler 2

2- Havuç:

Havuçların A vitamini açısından zengin olduğu biliniyor ve araştırmalar anne sütünün kalitesini artırdığını ve miktarını artırdı, bu nedenle uzmanlar emziren annelere günde bir veya iki bardak havuç suyu tüketmelerini tavsiye ediyor.

3- Yulaf:

Yulaf ezmesi, yulafın sahip olduğu önemli sağlık yararları nedeniyle genel olarak insanlar ve özellikle emziren bir anne için önerilen en önemli sağlıklı gıdalardan biridir.

En önemlisi, kandaki şeker seviyesini düzenler ve vücuda bunun için gerekli enerjiyi sağlar ve yulaf, sindirim sistemi sağlığı için yararlı olan diyet lifi bakımından zengindir.

Yulafın anne sütü üretimini artırmadaki rolüne gelince, uzmanlar size sütlü yulaf yemenizi ve üzerine biraz kuru meyve eklemenizi tavsiye ederler ve farkı göreceksiniz.

4- Proteinler:

Uzmanlar, annenin vücudunu süt üretmeye teşvik ettiği için yaz aylarında anne sütü üreten yiyecekler listesine dahil ettiler, bu nedenle emziren annelerin protein açısından zengin yiyecekler yemesi zorunludur.

Bu gıdalardan en önemlileri, deniz ürünlerinin yanı sıra özellikle somon olmak üzere et, kümes hayvanları, yumurta ve süt ürünleridir.

Deniz ürünlerinin büyük oranda esansiyel yağ asitleri, süt üretimi için önemli olan prolaktin hormonunun üretimini artıran “omega-3” içerdiği tespit edildi.

5- susam tohumları:

Susam tohumları birçok önemli besin açısından zengin en önemli sağlıklı gıdalardan biridir, ancak aynı zamanda birçok kalori içerirler.

Bu yüzden susam tohumlarını çiğ, tahin veya helva şeklinde yiyecekseniz, kilo almamak için yememeye dikkat edin.

Ve susam tohumlarının kilo almadan süt üretimini artırmadaki rolünden yararlanmak için en iyi çözüm, susam tohumlarını sabahın erken saatlerinde yiyerek vücudun onları yakmasıdır.

6- sarımsak:

Sarımsak, antioksidanlar bakımından zengindir ve doğal bir antibiyotik olarak çalışmasını sağlayan birçok unsur içerir, ancak buna ek olarak, araştırmalar sarımsağın anne sütü üretimini artırdığını bulmuştur.

Bu nedenle uzmanlar, her anneye sarımsak yemesini tavsiye eder ve ham haliyle tadına varılmaması durumunda, eczanelerde bulunan sarımsak hapları ile değiştirilebilir.

7- Rezene:

Rezene tohumları, yaz aylarında anne sütü üreten en önemli gıdalardan biri olarak kabul edilir ve avantajlarından biri de birden fazla formda yenebilmesi, yani içecek olarak alınabilmesi veya çorba veya salataya eklenmesi gibi bir avantajdır.

8- Esmer pirinç:

Esmer pirincin beyaz pirinçten çok daha iyi olduğu bilinmektedir, çünkü birçok sağlık yararı vardır, en önemlisi kan şekeri seviyelerinin korunması.

Anne sütü üretimine gelince, son araştırmalar kahverengi pirincin içerdiği hormonal uyarıcılar nedeniyle anne sütünün salgılanmasını arttırdığını bulmuştur.

9 – dikenli armut:

Dikenli armutların yaz aylarında çok kısa bir mevsimi vardır ve bu en uygun şekilde kullanılmalıdır, bu nedenle her emziren anne günde 3 meyve dikenli armut yemelidir.

Dikenli armut, özellikle emziren bir anne için pek çok sağlık yararına sahip olduğundan, önemli ölçüde anne sütü ürettiğinden ve her yemekten sonra meyve suyu olarak da tüketilebilir.

Anne sütü üretimini artırmak için ipuçları

Yaz aylarında anne sütü üreten en önemli yiyecekleri öğrendikçe, anne bu yiyeceklerin her şey olmadığını, önemli, evet, ama her şeyin bir parçası olduklarını anlamalıdır.

Sağlıklı beslenmenin yanı sıra süt üretiminin artmasına önemli ölçüde katkıda bulunan bir emziren bebeğin dikkate alması gereken birçok ayrıntı vardır.

  1. Doğal bitkilerden yapılan diyet takviyeleri, en popüler olanı çemen olan süt üretimini artırmada çok önemlidir ve sizin için uygun olanı reçete etmesi için doktorunuza danışabilirsiniz.
  2. Süt pompalama işlemi, çocuğun aç olmadığı bir zamanda süt pompalanıp bekletildiği için süt üretiminin artmasına katkıda bulunan önemli adımlardan biridir.
  3. Biberon ve bebeğin emziği süt üretimini azaltan şeylerdendir çünkü bunlar çocuğu annesinin göğsünden uzaklaştırır ve böylece ona olan ilgisi azalır ve süt azalır.
  4. Stres ve gerginlik süt miktarını azaltan unsurlar arasındadır, bu nedenle rahatlamanız ve sizi endişelendiren şeylerden uzaklaşmanız gerekir.
  5. Ilık kompresler ve memelere masaj yapmak da süt üretimini artırmada etkilidir.
  6. Bir bebeği emzirmek için çok iyi şeyler gerekir, göğüslerinizi ne kadar çok boşaltırsanız, meme bezlerini o kadar fazla üretmesi için uyarır.
  7. Emzirme sürecinde, bebeğinizin emmenin yavaşladığını fark ederseniz, her iki yönden beslenmeye alışması ve her iki yönde de eşit miktarda süt üretimini arttırması için ona diğer memeyi sunun.
  8. Emzirme tatili yapın, etrafınızdakilerle koordineli olarak ev içinde ve dışında tüm görevlerinizden uzak durun ve sadece bebeğinizle birlikte olun, kendisini güvende ve şefkatli hissetmesini sağlayın.

Bu ipuçları, sağlıklı, dengeli beslenmeyle sürekli uygulayarak, göğüslerinizdeki süt miktarının daha iyi hale geldiğini fark edeceksiniz ve böylece bebeğiniz sağlıklı ve sağlıklı bir şekilde büyümesine yardımcı olacak besinlerden yeteri kadar alacaktır.

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several items can influ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative item on a credit report. Essentially, if the reporting agency can not confirm...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenance Systems A Goo...

You will never really get told about any one element plus there is a involving varied condition. Try examining your own unique needs wh...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items that could inf...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element in your credit report. Essentially, if the reporting agency can’t con...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa ...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm thực với VN. tài nguyên đa dạng mẫu mã dựa vào lãnh thổ rộng lớn đã giúp ch...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/