Yaz aylarında cildi nemlendirmek için en iyi doğal tarifler


önceki
Sonraki

 • 123rf – aylak

  Yaz mevsiminin gelişiyle birlikte kuru hava ve güneşe maruz kalması nedeniyle estetik sorunları çoğalmakta, bu da ciltte kuruma ve çatlamalara neden olmaktadır. Bu yaz cildinizi korumanız için güzel tarifler hazırladık!

  Sık sık sıcak suya maruz kalmak da cildin kurumasına neden olur ve nemdeki artış cilde sert ve kuru bir his verir. Kendinizi yazın etkenlerinden korumak için cildinize uygulayabileceğiniz yaşam derginizden denenmiş ve gerçek doğal tarifler var, bunları öğrenmek için okumaya devam edin.

 • Defne yağı sabunu

  Defne sabunu yapmayı deneyin, çünkü cildi çatlamadan arındırmak ve aynı zamanda cildi aydınlatmaya ve nemlendirmeye yardımcı olur.

  Defne yağı, içeriğinde bol miktarda vitamin ve mineral temizliği yaptığı için yazın gelişiyle birlikte maruz kaldığınız ciltte kuru cilt ve çatlaklardan kurtulmak için kullanabileceğiniz en güçlü doğal yağlardan biridir. Bu nedenle defne yağını günde iki kez cildinize sürün ve defne yağı sabunu yapmak için tarifimizi okumayı unutmayın.

 • Yulaf ve muz

  Yulaf ezmesi ve muz maskesi kuru ciltler için harikadır çünkü ciltte önemli iki element içerir.

  Yulaf ezmesi, hasarlı cildi temizlediği ve kuruluğun bir sonucu olarak cildi etkileyen kaşıntı ve iltihabı azalttığı için cildi pürüzsüz ve esnek hale getiren en güçlü besleyici tahıllardan biridir. Muz, kuru ciltler için doğal bir nemlendirici görevi gören mükemmel bir potasyum kaynağıdır.

 • Kahve

  Kahve, yaz aylarında kuru cildi nemlendirmede etkilidir.

  Kahveyi, kirleri ve ölü deri hücrelerini temizlemek için doğal bir peeling olarak kullanın. Kahve maskesi cilde kan akışını teşvik etmeye yardımcı olur, böylece kan dolaşımını iyileştirir, bu da yüzdeki kan yüzdesinin artmasına ve cildi yumuşatmasına katkıda bulunur.

 • Muz, bal ve badem yağı

  Cildinizi maruz kaldığı kuruluk ve sertlikten kurtarmak, kuru hava ve yüksek neme maruz kalma sonucu hasar görmüş cilt hücrelerini onarmak için en önemli büyüleyici tariflerden biri olan muzdan yapılan bu doğal tarifleri deneyin.

  Bu tarifler, cildiniz için faydalı olan birkaç bileşen içerir. Muz, cildi üzerinde biriken kir ve tozdan arındırmaya ve temizlemeye yardımcı olan bazı mineraller ve vitaminler içerir. Bal, kuru cilt hücreleri için güçlü ve etkili bir nemlendiricidir ve renklerini birleştirmeye ve onlardan koyu lekeleri çıkarmaya yardımcı olur. Badem yağı ise aynı zamanda en önemlisi kuru ve çatlamış cilt olan cilt problemlerini tedavi etmek için harika bir yağdır.

 • Şeker ve tuz tarifleri

  Yazın cildi pul pul dökmek ve nemlendirmek için şeker ve tuz içeren karışımlar, cildiniz için en iyi doğal tariflerden biridir!

  Bu tarifler sadece şeker ve tuz değil, aynı zamanda yağ da içerir. Şeker cildi temizler ve yaz aylarında cildin sıklıkla maruz kaldığı ölü cildi ve kirleri giderir. Zeytinyağı ise anti bakteriyeldir, kurumayı önler ve ciltteki doğal yağları korur. Jojoba yağı, cildin tazeliğini ve pürüzsüzlüğünü korumadaki etkili özellikleriyle de bilinir.

 • Süt ve bal losyonu

  Süt, bal ve aloe vera içeren bu losyon, cildin kurumasını önlemek için inanılmaz bir etkiye sahiptir.

  Süt, cilt hassasiyetine neden olan ve dolayısıyla kuruluğa neden olan zararlı bakteri ve mikroplarla savaşırken bal, kiri gidermeye ve cildi nem ve yüksek sıcaklıktan korumaya yardımcı olan dezenfektanlar ve sterilizatörler içerir. Aloe Vera kuru ciltler için nemlendirici ve temizleyici olarak çalışır ve losyon olarak kullanılır.