Yaz Saç Rehberi 2021

Çoğu erkek, saç bakımı okuluna abone olur; bu, genellikle orada ne kadar olduğu düşünüldüğünde, mantıklıdır. Ancak konu yaz geldiğinde, hızlı bir yaklaşım sizi sadece foliküler yetmezliğe hazırlayacaktır.

UV ışınlarından yüksek neme kadar, kilitlerinizle uğraşacak çok şey var, bu da erkek saç stillerinin çoğunun bir parça şampuan ve hızlı bir havluyla kurulamadan biraz daha fazla TLC’ye ihtiyacı olduğu anlamına geliyor.

Saç derinizin kurumasını önlemeye hevesliyseniz veya güneşte otuz saniye sonra hangi saç ürünlerinin erimeyeceğini bilmek istiyorsanız, en iyi stilistlerin bu önemli ipuçlarını aklınızda bulundurun.

Yaza Hazır Saç Modelleri

Sıcak havalarda saçınıza bakım yapmanın birçok şişelenmiş yolu olsa da, en iyi çözümlerden biri doğru kesim ile sağlam temeller atmaktır.

Londra’daki Pall Mall Barbers’ın genel müdürü Daniel Davies, “Yaz için bakımı kolay ve ısıdan veya nemden etkilenmeyen bir tarz istiyorsunuz” diyor. Kloru daha kısa bir stilde durulamak çok daha kolay, bu kimyasal saça gerçekten zarar verdiği ve saman gibi hissetmesine neden olabileceği için önemli. “

Yüksek ve sıkı bir saç kesimi ya da sivri uçlu bir ekin tercih etmek aynı zamanda daha az ter ve daha kolay şekillendirme anlamına gelir. Londra’nın Liberty alışveriş merkezi içindeki Murdock şubesinde usta berber olan Alex Glover, “Denizden çıkıp plaj kulüplerine doğru harika görünmek için katmanlarınızı oldukça kısa tutun” diyor. “Bu tarz bir tarz ürün olsun veya olmasın harika görünüyor, dağınık veya pürüzsüz.”

UV Işınlarını Körfezde Tutun

Kilitlerinizi kestikten sonra yeni ortaya çıkan saç derinizi güneşin zararlarından korumak hayati önem taşır, ancak uzun bir saç stiline sahipseniz de aynı derecede önemlidir.

Davies, “Bir veya iki numaralı kafası traş edilmiş erkeklerin tüm alanı SPF ile koruması gerekecek” diyor. “Bu, özellikle ince veya sarı saçlar için önemlidir.”

Başlarını örten daha büyük bir saç teline sahip olanlar yine de koruma kullanmalıdır. Davies, “Saçınıza ve yüzünüze güneş kremi sürebileceğinizi hatırlamakta fayda var ve bunu yapmaya değer” diye ekliyor Davies. “P20 Güneş Yağı, saçınızı ve başınızı korumak için iyidir. Uygulaması kolay, neredeyse saç kremi gibi davranıyor. “

Nemi Kilitle

Saçın yaklaşık yüzde 10 ila 13’ü sudan oluşur, bu nedenle UV ışınlarının SPF ile etkilerini azaltmanın yanı sıra, saçları nem yüklü tutmak daha sıcak koşullarda hayati hale gelir.

Ünlü kuaför Jamie Stevens, saç kremi işini duşta yapması için zaman tanımasına ek olarak, bir adım daha ileri gitmeyi öneriyor. “Müşterilerime yaz aylarında saç kremlerini ara sıra maskeyle değiştirmelerini tavsiye ederim çünkü bunlar çok daha kalın ve saç folikülüne daha derin nüfuz ediyor.”

Tüm saç tipleri nemlendirmeden faydalanabilirken, tipik olarak kuru kilitlere sahip olanlar gözle görülür bir fark göreceklerdir. Stevens, “Hindistan cevizi yağı yaz aylarında afro saçlar için harika bir ürün” diyor. “Doğaldır ve özellikle uçlarda her şeyin güzelce nemlendirilmesine yardımcı olur. Ayrıca saçı nemlendirmek ve nemlendirmek için yıkama veya durulanmayan bakım tedavisi olarak da kullanılabilir. “

Fend Off The Fade

İster griler olsun ve onları boyayın, ister (ağartıcı) şişesine çarptı, sıcakta renkli saçlarla atılması gereken ekstra adımlar var.

Elbette, renginizin solmasına neden olan sadece yaz güneşi değildir – herhangi bir dermatoloğun (veya güneş gözlüğü satıcısının) size söyleyeceği gibi, UV ışınları yıl boyunca geçerlidir – ancak daha az bulut, korumayı daha da önemli hale getirir.

Glover, “Renkli saçlar için özel olarak tasarlanmış, solmayı ve sertliği sınırlayan ürünler var” diyor. Gelecekteki hasarları önlemek için UV koruyucuları ve A, C ve E vitaminlerini paketleyenleri arayın.

Gevşemek

Solma ve şimşek, bazıları için geri çekilme kadar endişe verici olabilir, ancak diğerleri için güneşin doğal parlatma etkisinden yararlanılması gereken bir şeydir.

Glover, “Çoğu erkek güneş ışığının teşvik ettiği doğal vurguların saçlarında gelişmesine izin vermekten hoşlanıyor” diyor. “Bu, saç tellerinin içinde ve çevresinde hava sağlamak için şekillendirici ürünler içermediğinde koyu sarı ve açık kahverengi saçlar üzerinde dokusal bir etki yaratabilir.”

Piyasada, süreci iyileştirmek için tasarlanmış, bazıları saç kurutma makinesi ile etkinleştirilebilen birkaç ürün bulunmaktadır. Ancak dikkatli olun: Bu ürünlerin çoğu yalnızca doğal olarak sarı veya koyu sarı saçlarda kullanılmalıdır – bunları daha koyu olan herhangi bir şeyde kullanın ve büyük olasılıkla pirinç rengi kırmızı veya turuncu bir ton geliştirebilirsiniz.

Erimeye Dikkat Edin

Sıcak hava ve sert UV ışınları arasında, yaz çok fazla ürün gerektiren stilleri denemenin zamanı değil. Çoğu jel, macun ve krem ​​sıcağa dayanamaz ve sonuçta saçınızı çökmüş ve alnınızı ıslatmış halde bırakır.

Glover, “Suda çözünürlüğü yüksek ürünlerden kaçının” diyor. “Bunlar kafa derinizden gelen tere karışacak, ayrıca deniz suyunda durulanacak ve yüzünüzden aşağı doğru akarken gözlerinizi sokacak.” Aynen, kuru havanın doğru bir şekilde ayarlanmasını gerektiren ürünler – yazın sıcağı ve nemi onlara hiçbir fayda sağlamaz.

Tüm yaz boyunca şekillendirilmemiş saçların olduğu düşüncesi sizi titretmeye yetiyorsa, kısa saçlı olanlar kuru ve kalın bir şeyler tercih edebilir. Glover, “Kil tipi bir ürün mat bir etki için kullanılabilir ve güneşte yapışmaz veya erimez” diye ekliyor.

Sakalına İyi Bak

Çoğu erkek içgüdüsel olarak yazın jawline’larını serinletmek için usturaya uzanır, ancak sıcak aylarda sakal bırakmanın bir nedeni vardır – en azından kötü göründükleri için değil.

Bazı yaz aylarında yüz tüylerinin birincil yararı, tasarımcı kirli sakaldan daha önemli bir şeyin yüzü zararlı UVB ışınlarından (cildi yakanlar) korumaya yardımcı olacağı gerçeğidir. Ancak bu, sakalların kendilerinin bakıma ihtiyacı olduğu anlamına gelir.

Glover, “Sakalınıza bakmayı unutmayın, yoksa tel yüne dönüşür” diyor. Yıl boyunca önemli olsa da, bıyıkları bir sakal yağıyla şampuanlamak, yumuşatmak ve beslemek çok önemlidir.