Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Yazı türleri

çizim Tanımlar Bir kişinin muhataplarına iletmek için bir dizi fikir veya argümanı ifade etmek için kendi elini veya bir bilgisayarı kullanarak bir yazıyı detaylandırdığı süreç. Redaksiyon terimi, bir ofiste bu amaca yönelik bir alana atıfta bulunulduğunda dilde başka bir kullanım da edinir; Gazete. İkincisi ile ilgili olarak, editör kelimesi aynı zamanda söz konusu yayına periyodik […]

27 Aralık 2020 - 16:48 'de eklendi ve 28 kez görüntülendi. A+A-

Yazı türleriçizim Tanımlar Bir kişinin muhataplarına iletmek için bir dizi fikir veya argümanı ifade etmek için kendi elini veya bir bilgisayarı kullanarak bir yazıyı detaylandırdığı süreç. Redaksiyon terimi, bir ofiste bu amaca yönelik bir alana atıfta bulunulduğunda dilde başka bir kullanım da edinir; Gazete.

İkincisi ile ilgili olarak, editör kelimesi aynı zamanda söz konusu yayına periyodik olarak katkıda bulunanlardan oluşan bir ekip için tasarlanmıştır. Görülebileceği gibi, birçok anlam kazanır ve hepsinin ortak payda olarak yazma eylemi vardır, yani bir metin yazma. Elbette bu, bazı temel kurallara uyarak düzgün bir şekilde yapılmalıdır.

Yazı türleri

Akademik yazı

Akademik profil içindeki kişiler tarafından yapılan bir yazı türüdür. Yani, üniversitelerden ve teknoloji enstitülerinden profesörler, araştırmacılar, bilim adamları ve öğrenciler tarafından. Deneme, araştırma projesi, tez, tez, ön proje, monografi gibi akademik çalışmaları sunabilmek için bu tür yazıları gerçekleştirirler; diğerleri arasında.Bu yazma yönteminden ortaya çıkan tüm belgeler, hem kurumun kendisi hem de araştırma metodolojisi ve akademik yazı tarafından belirlenen bir dizi yönergeye uygun olmalıdır. Sözdizimini, belgenin kendisinin yapısı olarak tanımlar. Geçerli olması için istenen tüm öğelere birbirinin yerine sahip olmalıdır.

İdari Yazım

İş sektöründe yaygın olarak kullanılmaktadır. Belirli ve bazen de teknik dili olan bir dizi belgeye dayanmaktadır. Üretilen belgeler, diğerlerinin yanı sıra müfredat, envanter notları, muhtıralar, idari yaptırımlar, genelgeler, notlar, tavsiye mektupları ile ilgilidir. Yapı basittir ve amaç mesajı net bir şekilde göndermektir.

evden çalışıyorum

Mektup yazmak

Alıcının kim olduğuna bağlı olarak hem resmi hem de gayri resmi olarak yazılmış bir belgedir. İçinde, yazarın söz konusu mektubun yazdığı belirli konuyu yansıtabilmesi veya öğrenebilmesi için muhatapına iletmeye çalıştığı bir dizi fikir ifade edilir. Epistolar bir belge olarak, gönderen ve alıcı arasında samimi bir iletişim kullanılır.

El yazısı mektup

İş yazışması

Bu durumda, haber odası iş ve / veya ticaret sektörünün içine girmiştir. Yani, yazı şematik, açık bir dil ve öğretim mantığı ile. Aranan, şirkette ne yapıldığı ve neyin başarılması amaçlandığı konusunda net olmaktır. Diğerlerinin yanı sıra iş planları, pazarlama planı, finansal plan, medya planı gibi belgeler yazılır.

Ayrıca dizüstü bilgisayar

Dijital Yazma

Bu tür yazımın doğası, mobil cihazlar veya diğer dijital platformlar aracılığıyla yapılmasıdır. İçlerinde kullanılan dil çok konuşma dili ve hatta bazı kelimelerin fikir birliği ile kullanımına belirli uyarlamalar bile var. Çok yeni bir yazma yöntemidir ve katlanarak büyümektedir.

Bilgisayar tasarımı

Gayri Resmi Yazma

İnsanların çoğu tarafından günlük olarak yapılan yazıdır. Yani, bir kişinin bir şeyi hatırlamak, bir mesajı iletmek veya başka herhangi bir türden yaptığı küçük notlardır. Dil kişisel ve hatta samimidir, hiçbir formaliteye uyulmaz ve yapısı genellikle kısadır.

Farklı renklerde yapışkan notlar

Yasal Taslak

Bu tür yazıdaki ana tema, hukuk dünyasını içerir. Başka bir deyişle, diğerlerinin yanı sıra yasa tasarıları, yönetmelikleri, kanunları, kararnameleri, içtihat argümanları olabilecek bir dizi belge düzenlenir. Bu tür belgelerde, avukatlar gibi bu tür belgeleri yazan ve okuyanların ustalaşması gereken bir dizi hukuki terim bulunacaktır.

Yargıç Gavel

Edebi yazı

Estetik ve yansıtıcı bir deneyim yakalamaya çalıştığı belirli bir öznel noktaya yönelik bir yazı türüdür. Yazıyı yapan kişi bunu bir hikaye, şiir, roman, dram geliştirmek için uygulayabilir; diğerleri arasında. Edebi titizliğe hem belirli gramer kurallarına saygı hem de yaratıcı güzelliğe sahip bir metni içeren bir stil eşlik eder.

Açık kitap

Gazetecilik yazısı

Kimin yazdığına bağlı olarak bireysel özelliklerde olmakla birlikte net bir dilin işlendiği gazetecilik birliğinde yapılan bir yazıdır. Titiz araştırma ile kendi başına bir edebi üslup arasında bir karışım vardır. Bu aynı zamanda, diğerleri arasında bir tarih, not, röportaj, başyazı gibi söz konusu gazetecilik türüne de bağlı olacaktır.

Gazete okuyan kişi

Reklam Yazımı

Bir grup insanı, satın alma kararını etkilemekten tüketicinin zihninde bir marka konumlandırmasına kadar değişen çeşitli tepkilere sahip olmaya ikna etmeye çalışan bir dizi tekniğe bağlı bir yazı biçimidir. Bunun için metinlerin etkileyici, kısa olması ve reklamverenin istediği mesajı net bir şekilde yansıtması gerekir.

El yazısı

Teknik Çizim

Bilimsel ve teknik ortamda yani araştırma merkezlerinde çok sık kullanılmaktadır. İçinde, analiz veya çalışma konusu içinde konunun tam olarak teknik terimlerini bulacaksınız. Yapı, detaylandırmayı tanımlayan metodolojik yönergelere uyar, böylece standart bir kriter altında olurlar.APA formatında alıntı yapın: (A. 2017, 10. Yazı türleri. Türler. Şuradan alınmıştır https://10tipos.com/tipos-de-redaccion/.)

Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Siemens çamaşır makinesi hata kodları Siemens çamaşır makinesi hata kodları...

Siemens çamaşır makinesi hata kodları Çamaşır ve bulaşık makinelerinin hata kodları ve giderilmesi.  Siemens çamaşır makinesi hata kodl...

Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi lc hatası

Samsung bulaşık makinesinde hata kodu LC nasıl düzeltilir? AÇIKLAYIN: Bu mesaj bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir, yani bağlant...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım

TV’de sinyal yok – ne yapmalı? buzdolapları Çamaşır makineleri TV’ler mikrodalga fırınlar gaz sobaları elektrikli sob...

İnstagram reklam hesabı değiştirme İnstagram reklam hesabı değiştirme

Instagram’ımızın reklam hesabı nasıl değiştirilir? Instagram hesabımızı Hayran Sayfamıza doğru bir şekilde bağlamış olmamızın&nbs...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/