Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Yeni annenin sağlığını ve yenidoğanın sağlığını koruması için ipuçları

Birçok kadın bilmek ister Yeni bir anne için tavsiyeler Bebeğinin sağlığını ve bebeğinin sağlığını korumak için hamilelik ve doğum evresi her kadının hayatındaki en önemli aşamalardan biridir, ancak ne yazık ki eski çağlardan beri annenin sağlığını korumak için doğum sonrası dönemle ilgili pek çok efsane ve söylenti yayılmıştır, bu efsanelerin yeni anneye nasihat olduğuna inanılmıştır. […]

26 Aralık 2020 - 20:05 'de eklendi ve 32 kez görüntülendi. A+A-

Yeni annenin sağlığını ve yenidoğanın sağlığını koruması için ipuçları

Birçok kadın bilmek ister Yeni bir anne için tavsiyeler Bebeğinin sağlığını ve bebeğinin sağlığını korumak için hamilelik ve doğum evresi her kadının hayatındaki en önemli aşamalardan biridir, ancak ne yazık ki eski çağlardan beri annenin sağlığını korumak için doğum sonrası dönemle ilgili pek çok efsane ve söylenti yayılmıştır, bu efsanelerin yeni anneye nasihat olduğuna inanılmıştır. ,

Maalesef yakın zamana kadar ve şimdiye kadar bazı alanlarda eğitim almış genç kadınların yanı sıra bu mitleri takip eden ve sağlıklarını ya da samimiyetlerinin derecesini düşünmeden uygulamaya çalışan anneleri ve her yeni annenin sağlığı ve her kadının sağlığına olan ilgimizi incelediğimiz en önemlisi. En iyisine ek olarak mitler ve kaçınılması gerekenler Yeni bir anne için tavsiyeler Kendi sağlığına ve yeni doğan bebeğinin sağlığına bakabilmesi için bizi takip edin.

Yeni bir anne için ipuçları 3

Ayrıca sezaryenle doğum, faydaları, riskleri ve nasıl yapıldığını resimler ve videolar ile okuyun

Bu konu içerir …

Yeni bir anne için en önemli mitler ve yanlış alışkanlıklar

Doğum sonrası dönem 40 gün

Bu efsaneler arasında doğum sonrası dönemin 40 tam gün olduğu ve adet dursa bile bundan daha az olmadığı, bu durumda kadının doğumdan sonra tam 40 gün oruç tutmaması veya adet dursa bile dua etmemesidir.

Doğum sonrası dönemde duş almamak

Bu efsanelerden en önemlilerinden biri, doğum sonrası bir kadının doğum sonrası dönemde banyo yapmasının caiz olmaması, doğum sonrası kadının hastalanması, duş almak isterse doğum sonrası için öngörülen kırk günden sonra banyo yapması gerektiğidir.

Koyu renkli giysiler giymek

Bu efsaneler arasında, doğum sonrası vücudun hava ile dolmaması için doğum sonrası koyu renkli giysiler giymek, eldiven ve çorap giymenin yanı sıra renkli veya parlak giysiler giymekten kaçınmak gerekir.

Çiğ et koymayın

Bu efsaneler arasında, doğum sonrası bir kadına herhangi bir tür çiğ et sokmanın (yani kadının uyuduğu bir odaya getirmenin) caiz olmadığıdır.

Doğum sonrası adet gören bir kadına girmemek

Adet gören bir kadının doğum sonrası kadına girmemesi gerektiği söylendi, çünkü bu onun tekrar hamile kalmamasına veya söylendiği gibi (ona baskı yapmasına) yol açacaktı.

Kocanın saçını tıraş etmemek

En yaygın efsanelerden biri, kocanın saç, sakal veya bıyığının doğumdan sonra bir hafta tıraş edilmemesi ve sonra hafta geçtikten sonra kocanın tıraş olabilmesidir.

Yedinci gün mavi boncukların suyuyla yıkamalısınız.

Bu efsaneler arasında annenin doğumun yedinci gününde bebeğiyle birlikte suya birkaç mavi boncuk koyup onlarla yıkaması gerektiği ve bu mavi boncukların Kabsa boncukları olarak bilinmesi ve kadının bunu engellediği inancıyla yapmasıdır. Hamileliği önlemek ve kadının hamileliğini ikinci kez hızlandırmak, yenidoğanı kıskançlıktan korumanın yanı sıra hastalanmaması ve iyi kilo almaması için.

Doğum sonrası dönemde yemek pişirmemek

Bu efsanenin sahipleri, yeni bir anneye verilen en önemli tavsiyelerden birinin, doğum sonrası kadının yemek pişirmesi durumunda kocasına ve çocuklarına zarar vereceğine inanmaktadır.

Bu tavsiyeler doktorlara ve uzmanlara sunuldu ve sağlık için herhangi bir temel bulamadılar ve doğum sonrası kadının sağlığı ile hiçbir ilgisi olmadığını gördüler ve bu nedenle doktorlar, doğum sonrası her kadının kendi sağlığını ve yeni doğan bebeğinin sağlığını korumak için uyması gereken bazı tavsiyelerde bulundu.

Yeni bir anneye kendi sağlığını ve yenidoğanın sağlığını koruması için en iyi tavsiye

Yeni bir anne için ipuçları 2

hazır olmak

Doğumdan sonra, yenidoğana, sağlığına ve ev işlerine bakmakla çok meşgul olursunuz ve çoğu zaman bu yükler çoktur ve doğum sonrası kadın tarafından yüklenmeyebilir, bu nedenle yeni anne için ilk ipuçlarından biri, bu aşamaya hazır olmanızdır, böylece evi temizleyebilir ve doğumdan önce hazırlayabilirsiniz. Yemek hazırlamak, zamanı ayarlamak, yeni doğanlar için çocuk bezi satın almak, bebek kıyafetleri, gereken her şey ve siz hazır olana kadar tüm bu şeyler.

Doğum sonrası dönemin uzunluğu

Doğum sonrası dönem 4 ila 6 hafta arasında uzayabilir ve 40 gün olması gerekmez, bu nedenle süre kan akışının kesilmesine bağlıdır, bu nedenle kanama durur durmaz doğum sonrası kadın arınabilir, dua edebilir ve oruç tutabilir.

Ev işlerini yapmak

Doğum sonrası kadınlar, ev işlerini bir koşul olarak doğal olarak yapabilirler, ancak uygun miktarda olmaları ve çok fazla yük taşımamaları tercih edilir.

kişisel temizlik

Doğum sonrası kadın, normal doğum için içindeki yaranın iyileşmesini hızlandırmak ve ayrıca herhangi bir enfeksiyon oluşmasını veya hoş olmayan kokuların yayılmasını önlemek için kişisel hijyenine dikkat etmeli, normal hızda duş almalı ve vajinal antiseptik kullanmalıdır.

beslenme

Yeni bir anne için tavsiyenin temellerinden biri beslenmeye dikkat etmektir, çünkü doğum sonrası bir kadının sağlığını korumada ve yenidoğanın sağlığını korumada en önemli adımlardan biridir, kadınlar için daha savunmasız olmaları ve yeterli anne sütü bulana kadar yenidoğan için önemlidir.

Buradaki beslenme, büyük miktarlarda yiyecek yemeyi değil, vücudun ihtiyaç duyduğu yararlı türleri yemeyi amaçlamaktadır, bu nedenle önem nicelikte değil nitelikte.

Yeni bir anne için ipuçları 1

Egzersiz yapmak

  • Doğum normal ise, karın normal şekline dönene ve sarkma yapmayana kadar karın germe egzersizleri yapılmalıdır, ancak sezaryen doğumda olduğu gibi ilk hafta geçmeden yapılması tercih edilmez, bu yara nedeniyle yapılamaz.
  • Yürümek, doğumdan sonra özellikle sezaryenle doğum için yapılabilecek en iyi egzersizlerden biridir.Çoğunlukla sezaryenle doğum yapan kadın, yaranın ağrısına ek olarak hareket etme korkusu nedeniyle yatmak zorunda kalır, ancak bacakta pıhtı oluşmaması için uygun ölçüde yürümek ve hareket etmek tercih edilir.

Doğum sonrası kramplardan kaçının

İdrar doğum sonrası koliklerin en önemli nedenlerinden biridir ve bu nedenle idrar ilk elden atılmalıdır.

Bol dinlenme

Her doğum sonrası kadın bol bol dinlenmeli, bunu başarmak için aşağıdaki adımları atmalıdır:

  • Sağlıklı havayı solumak, vücuttaki oksijen seviyelerini yükseltir ve bu da fiziksel gücü artırır.
  • İyi hissetmenin en önemli adımlarından biri kafeinden uzak durmaktır.Özellikle öğleden sonra kafein yemek, düzgün uyumanızı engeller.
  • Erken uyumak en önemli adımlardan biridir, bu nedenle olabildiğince erken uyumak tercih edilir ve yenidoğanın uyuduğu saatlerde uyumak tercih edilir ve ayrıca mümkün olan en yüksek konforu elde etmek için gündüz saatlerinde de uyuyabilirsiniz.

Uyku pozisyonu

Uyku pozisyonunun daha rahat bir pozisyona değiştirilmesi tercih edilir, çünkü bu, doğum sonrası kadının karın bölgesindeki gerginlik ve ağrıdan da kurtarılmasına yardımcı olur.

Yenidoğan uyku zamanı

Yenidoğanın kestirmesi için maksimum 3 saat belirtilmelidir, bu nedenle uyku saatlerinin ve çocuğun uyku saatlerinin belirlenmesi geceleri uyku saatlerinin düzenlenmesine katkıda bulunur.

Yenidoğana yaklaşmak

Yeni bir anne için ipuçları 4

Çocuk her zaman kendini güvende hissetmek ister ve doğumdan sonraki ilk aşamada çocuk alıştığından farklı bir yerde olduğunu hisseder ve bu nedenle onu olabildiğince kucaklamanız ve ona yakın olmanız tercih edilir ve bu yeni anne için en önemli ipuçlarından biridir.

Bebeğin eşyalarını organize edin

Bebeklerde diş çıkarma belirtileri

Kesintisiz ihtiyaç duyduğunuz veya kritik zamanlarda ihtiyaç duyduğunuz veya ihtiyaç duyduğunuz kamışları, geğirme bezleri ve diğerleri gibi ulaşmanızın kolay olduğu yerlere kolayca ulaşabilmeniz için yerleştirmek tercih edilir.

Emzirme

Yeni bir anne için en önemli ipuçlarından biri, emzirmeyi mümkün olduğunca sağlamaktır.Emzirmenin, çocuğunuzun doğal bağışıklığını geliştirmeye ve kemiklerini geliştirmeye katkıda bulunmasının yanı sıra, sizin ve bebeğiniz için birçok faydası vardır.

Dikkat dağınıklığı kaynağı

Bir fedai veya bebek sallama gibi bazı dikkat dağıtma yöntemleri, özellikle başka hiçbir dikkat dağıtma kaynağı onu etkilemiyorsa, bebeğin ağlamayı durdurmasına yardımcı olmak için kullanılabilir.

Ağlayan çocuklar, nedenleri ve tedavisi

Bir bebeğe nasıl bakılacağını öğrenin

Çocuğa nasıl bakılacağını, nasıl iyi sarılacağını ve ısıtılacağını, üşütmemesi ve daha iyi uyumaması için nasıl yıkanacağını ve ona kişisel olarak nasıl bakılacağını öğrenmelisin.

Ruh halini iyileştirmek

Çocuğunuzda ishal varsa ne yaparsınız?

Bir kadının doğumdan sonra hayal kırıklığı, kaygı ve gerginlik hissetmesi normaldir ve bu nedenle aşağıdaki gibi bu duygulara uyum sağlamalı ve onlardan kurtulmaya çalışmalıdır:

  • Yürüyüşe çıkıp ruh halinizi değiştirebilir, böylece zamanınızın tadını çıkarmış olacak ve doğum sonrası dönemde başınıza gelebilecek sıkıntılardan kurtulacaksınız.
  • Hayal kırıklığına uğradığınızda, bunun normal olduğunu bilmelisiniz, sadece çocuğun güvenli ve iyi olduğundan emin olun, sonra 10’a kadar sayarak düzgün ve derin nefes alın, ayrıca arkadaşlarınızdan biriyle konuşabilir veya kocanızla dürüstçe konuşabilirsiniz ve olabilecek bazı şeyleri pratik edebilirsiniz. Sizi mutlu eder ve ruh halinizi iyileştirir.
  • Endişeli hissetmek doğumdan sonra normal bir şeydir, bu nedenle yaşam tarzını değiştirmek ve daha fazla bakıma ihtiyaç duyan küçük bir yaratığa sahip olmak sizi endişelendirmek için yeterlidir, ancak gevşemeye ve bol bol dinlenmeye çalışarak bundan kurtulabilirsiniz ve kocanız ve aileniz bu konuda size yardımcı olabilir.
  • Bazen pek çok kişiden, bazıları doğru ve uygun, bazıları ilgisiz, sıkılmanıza ve üzülmenize neden olabilecek pek çok tavsiye alırsınız, ancak her durumda bu tavsiyeler, alabileceğiniz veya almayacağınız öğütlerden başka bir şey değildir, bu yüzden yapmayın Bu, psikolojik durumunuzu etkiler ve konuyla sakin ve kasıtlı olarak ilgilenin.

İçinizdeki değişiklikleri izleyin

Ateşinizde herhangi bir artış veya başka bir belirti hissederseniz, derhal doktora başvurmalısınız.

Bir yatakta kafa kafaya uyuyan gülümseyen anne ve bebek

Tanrı size lütfunu ve lütfunu tamamlasın ve size doğru soyları versin.

Daha iyi olabilmeniz, doğumdan sonra daha iyi bir sağlık için attığınız adımları ve deneyimlerinizi paylaşabilmeniz için size yeni anne için tavsiyeler verdik.

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Fotoğraflar ve videolar, özellikler ve komplikasyonlarla ayrıntılı olarak doğal doğum Fotoğraflar ve videolar, özellikler ve k...

Hamileliğinizin son aylarında yenidoğanı doğurmayı bekliyorsanız ve hakkında birçok sorunuz varsa Doğal doğum Doğru yerdesiniz Ve hoş g...

Doğru doğum tarihini bilmek için normal doğum belirtileri Doğru doğum tarihini bilmek için normal ...

Hamile bir kadının hamileliğinin dokuzuncu ayında doğum yaptığı biliniyor, ancak soru dokuzuncu ayın hangi saatinde kalıyor? Belirli bi...

Sezaryen, faydaları, riskleri ve nasıl yapıldığı ayrıntılı olarak Sezaryen, faydaları, riskleri ve nasıl y...

Yakın zamanda yayıldı Sezaryen doğum Kadınlar arasında, kadınlar arasında yaygın obezite ve bazı kadınların deneyimsiz olma isteği gibi...

Sizi ve bebeğinizi sağlıklı tutmak için doğum sonrası ipuçları Sizi ve bebeğinizi sağlıklı tutmak için ...

Orada bir sürü Doğum sonrası ipuçları Her annenin sağlığını korumak için izlemesi gereken anne, kendine ve sağlığına bakmak için yeterl...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/