Reklamı kapat
Reklamı kapat
Güncel İçerikler
Güncel İçerikler

Yeni başlayanlar için gevşeme yoga egzersizleri

Son yıllarda uygulaması için büyük ve dikkat çekici bir talebe tanık olan en ünlü egzersizlerden biridir. Yoga egzersizleri Yaklaşık beş bin yıl önce Hintlilerin bunu icra etmesiyle meşhur olan Hindistan, bu sporu yapıyordu ve bunu Hintlilerin bazı ritüellerinde meşhur olduğu bir dizi ritüel gibi dini bir ritüeli uyguluyor olarak görüyordu. Genel olarak egzersiz yapmak rahatlık […]

18 Aralık 2020 - 11:35 'de eklendi ve 34 kez görüntülendi. A+A-

Yeni başlayanlar için gevşeme yoga egzersizleri

Son yıllarda uygulaması için büyük ve dikkat çekici bir talebe tanık olan en ünlü egzersizlerden biridir. Yoga egzersizleri Yaklaşık beş bin yıl önce Hintlilerin bunu icra etmesiyle meşhur olan Hindistan, bu sporu yapıyordu ve bunu Hintlilerin bazı ritüellerinde meşhur olduğu bir dizi ritüel gibi dini bir ritüeli uyguluyor olarak görüyordu.

Genel olarak egzersiz yapmak rahatlık ve özgüven duygusu doğurur ve vücuda yağ yakma, kilo verme, fiziksel zindelik, zindelik ve aktivite gibi somut faydalar da dahil olmak üzere birçok fayda sağlar ve bazıları rahatlama ve gevşeme hissi, kaygı, gerginlik ve depresyon nedenlerinden kurtulma gibi ahlaki niteliktedir.

Çoğu bağımlı Yoga egzersizleri Meditasyon yapmak, düşünmek ve rahatlamak için, ancak modern çağdaki bu spor artık Hintlilerle sınırlı değil, başka bir eğri aldı ve az sayıda başka egzersiz olmadan popüler hale geldi.

Yoga egzersizleri

Bu konu içerir …

Yoga egzersizlerinin temelleri nelerdir?

Birçoğu yoganın kolay bir spor olduğunu ve onu uygulayan kişiye bakarak ve hareketsiz oturarak nasıl gerçekleştireceğiniz konusunda önceden bilgiye ihtiyacınız olmadığını düşünür, ancak yoga, eklemlerin açıkta kalmaması için bu tür egzersizlerin eğitimi konusunda uzmanlaşmış bir eğitmen tarafından çalışılması ve öğretilmesi gereken farklı pozisyonlarda oturan kişiye bağlıdır. Bir eklemde veya vücudunun herhangi bir yerinde yaralanma yaşayan bir kişinin yanlış oturma veya oturma pozisyonundan kaynaklanan kas yaralanması.

Yoga egzersizleri, onu öğretmek ve içinde bulunan egzersizleri ve nasıl yapılacağını ve uygulayanlara getirdiği faydayı bilmek için derslere katılmalıdır, çünkü yoga uygulayıcısı onu uygulamanın arkasındaki hedefi belirlemelidir, kişinin uygulaması konusunda tembel olmasına izin vermemesi ve ona sonuç vermemesi için ihtiyaç duyulan düşünceli bir spordur. Yoga egzersizlerini uygulamanın amacını ve onun için günlük bir program oluşturmak ve düzenli olarak uygulamaya devam etmek için arkadan ne istediğini belirlemek için etkili ve tatmin edici ve uygulaması kolay, kolay ve ayrıntılı hale gelir.

Bazılarının uzmanlık merkezlerine gitmesi zor olabilir, bu nedenle evde uygulamak isterse, eğitim merkezlerine gitmeye gerek kalmadan öğrenmenin ve uygulamanın birkaç yolu vardır ve bu yöntemler aşağıdaki gibidir:

 1. Evde yapılan egzersizleri denetleyen, kişinin performansını izleyen ve bununla ilgili önemli gözlemleri ve uygulayanların performansını kaydeden uzman bir eğitmenin yardımı.
 2. Eğitim videolarını ve televizyon programlarını izleyin ve bu sporu yapmanın ve ondan öğrenmenin temellerini ve kurallarını öğrenin.
 3. Bununla ilgili olarak internette geniş çapta yayılan kitap ve eğitim programlarını araştırmak ve herkes kolayca bunları elde edebilir ve doğru yoga pratiğini öğrenebilir.

Yoga egzersizleri

Yoga egzersizlerini nasıl yapacağınızı öğrenin:

Yoga fikri, nefes alma ve gevşeme olmak üzere iki temel unsura dayanır, çünkü yoga temel olarak sık ve düzenli nefes egzersizleri yapmaya ve vücudu rahatlatmaya ve kişinin meditasyon yeteneğine ve bu egzersizlerin nasıl uygulanacağına bağlıdır ve bunları aşağıdaki satırlardan öğrenin:

 • Bu egzersizleri uygularken, uygulayıcının doğru şekilde yapmasına yardımcı olacak yoga matı, kıyafetleri ve kişinin giydiği kemer gibi ekipmanlar mevcut olmalıdır ve kişi bu sporu düzenli olarak yapmak için saatler belirlemeli ve oturmak gibi pratik yapmak için belirlenmiş sessiz bir yer seçmelidir. Boş bir oda veya varsa evin bahçesi gibi bitkilerin arasına oturulması tercih edilir.
 • Egzersizler, bir kişinin nefes alma ve nefes verme gibi diğer egzersizleri uygularken gerçekleştirdiği nefes egzersizine bağlıdır, çünkü bu nefes egzersizleri, akciğere oksijen girmeye çalışır, bu da kişiye daha fazla odaklanma ve vücuda daha iyi enerji verme yeteneği verir.
 • Bunu uygulayan kişi gözlerini kapatır, düz ve rahat bir yüzeyde uzanır ve uyur ve kişi hafif ve rahat kıyafetler giymeli, ellerini göğsünün altına koyup, nefes verirken nefes alırken ve indirirken ellerini kaldırır ve kişi bu nefes egzersizini sakin ve rahat bir şekilde yapmaya devam eder, ta ki egzersiz ona ellerinin yükseldiği hissini verene kadar. Otomatik olarak ve çaba harcamadan.
 • Bir yoga egzersizinin en önemli bileşenlerinden biri, birincil bileşendir. gevşeme egzersizleri İster rahatlık ve zevk getiren şeyler hakkında düşünerek, ister rahatlık ve psikolojik sakinlik hissi veren güzel manzaraları seyrederek ya da daha iyi rahatlamaya yardımcı olmak için ilginç bir kitap okuyarak ve sessiz bir yerde oturarak bu temelde iyi meditasyon yapmaya bağlıdır. Yüzme, kişiye yoga yapmanın yanı sıra bu hissi büyük ölçüde vermeye yardımcı olur.
 • Bu egzersizleri yeni başlayanlar olarak uygulayanlar, en önemlisi duruşlara, nefes egzersizlerine ve belirli alanlarda karşılaştığı zorluklara ilişkin notları kaydetmek, ona neyin uygun olduğunu ve neyin zor olduğunu belirlemek için, özellikle bu egzersizlerin ağrısız olması gerektiğinden, gevşeme çağrısı olduğu için, birkaç kurala uymalıdır. Ayrıca, bir kişinin bu egzersizleri uzmanlaşmış merkezlerde yapması durumunda eğiticinin talimatlarına uyun ve beslenme ve egzersiz performansı konusunda koçun tavsiyelerine uyun. Rekabete ve kazanmaya bağlı olmayan bir spor olduğundan, bunları uygulayan diğerleri arasındaki rekabet ortamından da kaçınılmalıdır.
 • Yoga eğitimi konusunda uzmanlaşmış merkezlere gitmeden önce kişinin onu aç karnına yani yemeden önce uygulaması tercih edilir ve bu da vücudu rahatlamaya, sakinliğe, meditasyona ve daha iyi odaklanmaya hazırlamaya yardımcı olur ve kendisi için uygulayan kişinin hedefini belirlemek, onu uygulayanların sürdürmesine ve uygulamasına yardımcı olur. Daha iyi şekil ve performansta.

Yoga egzersizleri

Yoga egzersizleri yapmanın faydaları:

Yoga’nın kişinin zihin ve beden için birçok olumlu sonuca ulaşmasına yardımcı olan birçok faydası vardır, bunlar aşağıdaki gibidir:

 • Bu spor ağırlıklı olarak odaklanma ve meditasyona dayandığından, bu, hafızanın uyarılmasını etkili bir şekilde etkiler ve Alzheimer ve insan beyninin yaşamın baskılarının bir sonucu olarak maruz kaldığı diğer hastalıklar gibi yaşlıların sıklıkla maruz kaldığı hastalıkları önler.
 • Yoga, kas ağrısı hissini azaltmaya, onu azaltmaya ve sinirleri güçlendirmeye yardımcı olur ve ayrıca kişinin uykusuzluktan kurtulmasına ve daha iyi uyumasına yardımcı olur.
 • Bu egzersizleri yapmak stres ve kaygıdan kurtulmaya yardımcı olur ve bunlar kilo alımına ve açgözlülükle yemek yeme isteğine neden olan faktörler arasında yer aldığından, yoga yapmak zayıflama diyeti uygulayanların tatmin edici ve etkili sonuçlar elde etmesine ve kalori yakmalarına yardımcı olur.
 • Bu egzersizleri yapmak cilt bakımı, vücut ve cilt sarkmalarına faydalıdır, kırışıklıkların ve yaşlanma belirtilerinin görünümünü geciktirmeye yardımcı olur.
 • Yoga, yüksek tansiyonu düşürmeye yardımcı olur, bu nedenle hipertansif hastalar için risk oluşturmayan, aksine rahatlama ve sakinlik durumunda oturmalarına, stresten ve yüksek basıncın nedenlerinden kurtulmalarına yardımcı olan egzersizlerden biridir.

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several items can influ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative item on a credit report. Essentially, if the reporting agency can not confirm...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenance Systems A Goo...

You will never really get told about any one element plus there is a involving varied condition. Try examining your own unique needs wh...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items that could inf...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element in your credit report. Essentially, if the reporting agency can’t con...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa ...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm thực với VN. tài nguyên đa dạng mẫu mã dựa vào lãnh thổ rộng lớn đã giúp ch...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Without a doubt, several items can influence your credit report and tank your own score Without a doubt, several ...

The FCRA explicitly states you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại đa dạng với hàng chục ngàn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Với sự thông dụng của món ăn tới từ xứ nước ta thì chắc hẳn ...

Are Cheap Skin Maintenance Systems A Good Value For Bucks? Are Cheap Skin Maintenanc...

You will never really get told about any one element plus th...

There are plenty of items that could influence your credit report and tank your score There are plenty of items...

According to the FCRA, you can dispute any unwanted element ...

Ăn uống nước ta đa dạng phong phú và đa dạng với hàng vạn món thức ăn Ăn uống nước ta đa dạng p...

Không chỗ nào hoàn toàn có thể so bì về độ đa dạng trong ẩm ...

Primarily, several things could be detrimental to your credit report and tank your credit score Primarily, several things...

The FCRA explicitly claims you could dispute any negative it...

Ngành ẩm thực VN đa chủng loại nhiều chủng loại với hàng vạn các món ăn Ngành ẩm thực VN đa chủng...

Ngành ẩm thực nước ta đa dạng đa dạng mẫu mã với hàng vạn mó...

Certainly, several items can influence your credit report and tank your score Certainly, several items ...

Among the questions that you may be having is if obtaining a...

How Property Of Unwanted Fat Using Supplements How Property Of Unwanted ...

Slowly introduce cardio back up your routine. Cardio is grea...

Ẩm thực VN đa dạng phong phú với hàng chục ngàn món thức ăn Ẩm thực VN đa dạng phong ...

Ăn uống VN đa chủng loại phong phú và đa dạng với hàng vạn m...

HABERLERİ

Situs Slot Online Terbaik

https://footballroof.com/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://www.helpyourteens.com/wp-includes/situs-slot-gacor-terbaru-terpercaya/

https://www.filmrumor.com/slot-gacor-hari-ini/

https://stocksnstonks.com/slot-gacor-gampang-menang/

https://www.cloudnewsmag.com/wp-includes/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1.html

https://oaxacaculture.com/slot-deposit-dana/

https://oaxacaculture.com/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://gamezigo.com/slot-gacor/

https://unblendednews.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://unblendednews.com/slot-online/

https://negocio.topnews.cloud/situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/

https://newyorkweeklytimes.com/slot-online/

https://www.adeccogroup.com.ar/slot-online/

https://airmotiontechnology.com/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://stop-hair-loss.eu/situs-judi-slot-online-gacor-gampang-menang/

https://www.starsandstyle.co.uk/judi-slot-online-jackpot-terbesar/

https://ukeconomynews.co.uk/slot-online/

https://hberbu.com/slot-online/

https://booking.grandroyaltravel.com/wp-includes/slot-online/