Yeni Bir Saç Modeli Nasıl Elde Edilir: Görünümünüzü Değiştirmenin 6 Kolay Yolu

Görünümünüzü değiştirmek için, yeni yıl kararlarınızı daha temiz yemek, daha sıkı antrenman yapmak ve daha az bira paketlemek için başarılı olabilirsiniz. Uyuklama. Ya da gardırobunuzdaki her şeyi atıp yeniden başlayabilirsiniz. Pahalı. Bıçağın altına bile girebilirsin. Hayır, teşekkürler.

Neyse ki, kendinizi yeniden keşfetmek için yapılan tüm değişiklikler o kadar şiddetli (veya acı verici) değildir. Birleşik Krallık’ın en iyi berberlerinden bazıları bize söylemeye çok hevesli olduğundan, yeni bir saç modeli genel görünümünüzde büyük bir fark yaratabilir.

Yeni bir solma için bataklık standardı bir keskin nişan almaktan, bir sonraki kesiminizde bir renkte tıkıştırmaya kadar, işte bu yıl deneyebileceğiniz altı düşük riskli, yüksek ödüllü stil.

Uzun Ve Kısa

Yeni bir saç modeli aramanızın tam bir foliküler # başarısızlıkla sonuçlanacağından korktunuz mu? İyi haber şu ki, sadece üstte olandan gelmiyor. Arkadaki ve yanlardaki uzunluk da hem yüz şeklinizi hem de var olanı geliştirebilir.

Londralı berber Kyle Holloway, “Arka ve yan tarafları kısaltmak, hiçbir ciddi değişiklik yapmadan görünümünüzü yenilemenin harika bir yolu” diye açıklıyor. “Halihazırda var olanı basitçe keskinleştiriyorsunuz ve bu nedenle tercih ettiğiniz stili üstte yine de giyebilirsiniz.”

Bunu düşük riskli bir karar haline getirmek için, komik bir şekilde orantısız görünmekten kaçınmak için kulaklarınızın boyutu ve yüzünüzün uzunluğu gibi özellikleri göz önünde bulundurun. Holloway, “Berberinizle uygun bir görüşme yapın,” diye ekliyor “Bir resimdeki stil çoğu zaman ayarlanması gerektiğinden, kendi yüz şeklinize uygun bir şeyler yapabilecekler.”

Sonuç: Yüzünüzün şeklini daha iyi bir şekilde değiştirebilen, daha ince ve daha belirgin görünmesini sağlayan daha akıllı bir görünüm.

Önce Saçak

Doksanlı yıllardan beri temel bir parça olmasına rağmen (anneleri ve kaselerini suçluyoruz), saçak, pompadour ve quiff gibi yeni saç stilleri ile on yılın başında gözden düştü. Bununla birlikte, görünüm, bir dizi yüz şeklini çerçevelemek için etkili olan birçok varyasyonla geri dönüş yaptı.

Joe and Co.’nun kurucusu Joe Mills, “Düşük riskli bir şey arıyorsanız, saçak iyi bir seçenektir. Görünümü beğenmiyorsunuz, her zaman geri itebilirsiniz,” diyor. , gerçek saç kesimi oldukça standart ve ilgi stil ile geliyor.

Mills, “Berberinizden sizi, sadece sizin stilinize göre değiştirilebilen ikisi bir arada bir saç kesimi ile düzenlemesini isteyin,” diyor. Bu, ön tarafta zaten oldukça uzun olan bir stiliniz varsa, artık saçları bir miktar uzunlukta dokulu bir saçak haline getirebileceğiniz anlamına gelir. Elbette alternatif, alnınızın karşısına veya uzağına doğru itmektir (hızlı düşünün).

Sonuç: Her türlü hava senaryosuna veya formalite düzeyine uyum sağlayabilen çok yönlü bir saç kesimi.

Color Me Cool

Yeni bir saç modeli arayan erkeklerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır Zac Efron, Zayn Malik ve Jonah Hill, bir kova çamaşır suyuna tam anlamıyla daldırarak. Ve tam peroksit almak özellikle düşük riskli olmasa da, piyasada bağlılık fobilerine daha uygun birçok boya var.

Tamamen gri kaplama için olan bir ürün öneren Mills, “Boyama, her zaman profesyonellere bırakılan en iyi bir işlemdir, ancak altı ila sekiz haftada yıkanan ve yavaş yavaş kaybolan yarı kalıcı boyalar vardır” diyor.

Ağartılmış saç, saç kesimlerinden korkulara kadar çeşitli stiller için işe yarayabilir, ancak her yaşta ve her ofiste uçmaz, bu nedenle eşyalarınızı kırmadan önce arkadaşlarınızın (veya daha da iyisi, bir berberin) tavsiyelerine bakın. .

Sonuç: Sabrınız varsa ve araştırmanızı yaparsanız, bu büyük bir geçici yeniden keşiftir ve sizi diğerlerinden ayıracaktır.

Yeni Bir Size Dönüş

Büyümenin ötesinde (ve ara aşamanın ne kadar düşük riskli olduğundan emin değiliz), kısa saçlı erkekler, bir restyle seçenekleri söz konusu olduğunda genellikle sınırlıdır. Neyse ki, son birkaç yılın en keskin saç hareketi yakın zamanda yok olmayacak: arkada ve yanlarda tek bir uzunluk yerine, kısadan uzuna değişen bir kesimi tercih edin.

Pall Mall Barbers genel müdürü Daniel Davies, yeni bir görünüm elde etmek için düşük riskli bir seçenek olarak düzenli olarak solmayı öneriyor. “Birçok farklı solma türü var. En düşük risk için, doğal saç çizgisinden yaklaşık bir inç uzakta olan ve nispeten hızlı bir şekilde uzayabilen düşük bir solmaya gidin. “

Kısa bir arka ve yan taraf almaya benzer şekilde, fikrinizi değiştirirseniz sonuçlar uzun süre kalmaz. Bununla birlikte, onu korumaya karar verirseniz, yüksek solmalar ve hatta cilt solmaları gibi daha aşırı sürümlere geçmek için birçok fırsat vardır.

Sonuç: Çok yönlülüğü üst kısımda tutarken, kemik yapınızı vurgulayabilen uyarlanabilir ve modaya uygun bir görünüm.

Kabine Çağrı

Saçlarınıza fiziksel olarak olduğu kadar metaforik olarak da bağlıysanız, yeni bir saç modeli elde etmek için bir pirzola kontrol etmeniz gerekmez. Davies, “Gerçek bir düşük riskli hareket, şekillendirme için kullandığınız saç ürününü değiştirmektir” diyor.

Her sabah dokulu bir üst elde etmek için bir kile veya macuna uzanıyorsa, tamamen parlaklık ve tutuşla ilgili bir görünüm için kaygan bir pomad veya ıslak görünümlü jele batırın. Benzer şekilde, yeni efektler oluşturmak için farklı ürünleri ve stil tekniklerini birleştirmeyi deneyin.

Kuru şampuanlayın ve saçınızı fön ile kurutun, kısa ila orta kesimlerde daha fazla hacim oluşturmaya yardımcı olurken, orta ve uzun stillere deniz tuzu spreyi ekleyerek doku sağlar. Sizin için en uygun olanı görmek için denemeye zaman ayırın.

Sonuç: Alışkın olduğunuz saç kesimini koruyabilmek, ilginç stillerle biraz oynamaya daha yatkın olacağınız anlamına gelir.

Temiz Yüz, Temiz Başlangıç

Kilitlerinizi kesmek istemiyor musunuz? Bunun yerine yüzünüzü yenilemeyi deneyin. Sakalların inkar edilemez popülaritesine rağmen, ara sıra yüzünüze biraz temiz hava vermek kesinlikle iyi bir fikirdir.

Yüzünüzdeki tüyler önemli ölçüde daha hızlı büyüdüğünden, yüz kıllarına çok uzun demek sadece bakım seviyelerinizin düştüğünü görmekle kalmaz, risk faktörü de tamamen yeni bir saç stilinden daha azdır. Murdock usta berber Alex Glover, “Gün içinde ve berber dükkanı ziyaretleri arasında daha kısa, daha hafif bir sakala bakmak daha kolaydır” diyor.

Yüz şeklinize ve vurgulamak istediğiniz özelliklere bağlı olarak, berberinizden daha yuvarlak bir yüzü uzatmak için çenede uzunluk bırakmasını veya herhangi bir yamalılığı gizlemek için kirli sakal bırakmasını isteyebilirsiniz.

Sonuç: Yüzünüzün daha fazla görüneceği keskin bir bakış – ve bu şekilde tercih ederseniz sakal her zaman uzayabilir.