Yeni evli olsaydın nasıl yapardın?

123rf rido

Yakın zamanda bir ilişkiye girdiniz mi? Yani cevap evet, Sevgililer Günü’nde ne yapacağınızı ve ne olduğunu düşünüyorsunuz. Doğru hediye Onunla yakın zamandan beri؟

Sevgililer Günü, yeni evlenen ve partnerlerini yeterince tanımayan insanlara geldiğinde, kendilerini tuhaf ve utanç verici hissettiriyor ve bu gün nasıl başa çıkacaklarını ve nasıl davranacaklarını gerçekten bilmiyorlar.

Yeni nişanlanmış biriyseniz paniğe kapılmanıza ve uzun süredir ilişkilerinde olanların bile bu tür durumlar hakkında garip hissedebileceklerini hatırlamanıza gerek yoktur. Stresi azaltmak ve mahcubiyeti önlemek için, Sevgililer Günü hakkında kafasında neler olup bittiğini ve onu nasıl kutlayacaklarını nasıl hayal ettiklerini öğrenmek için diğer kişiyle küçük bir konuşma yapabilirsiniz.

Sevgililer Günü hakkında konuşun ve kutlama için bir plan yapın

Bir veya iki defadan fazla görüşmediyseniz bu adımı göz ardı edebilir ve ikiniz arasındaki ilişki devam ederse gelecek yıl Sevgililer Günü kutlamalarını erteleyebilirsiniz. Ancak ilişki daha derin ve yakın bir şekle bürünmeye başladıysa, Sevgililer Günü’nü nasıl kutlayacağınıza danışabilirsiniz, böylece biriniz için hayal kırıklığı veya ayrılığınızın bir nedeni olmasın.

Bu yeni ilişki hakkındaki hislerinizi onaylayın

Kendinize bu ilişkinin ciddiyetini, ne ölçüde devam etmesini ve gelişmesini istediğinizi, karşı taraftan ne beklediğinizi ve bu gün hakkında size nasıl cevap vereceğinizi sormalısınız. Akşam yemeğine davetin ve şefkatli bir aşk mektubunun işe yarayacağını düşünüyorsanız, bunu yapmalı ve Sevgililer Günü’nün erken kutlamalarıyla denize girmemelisiniz. Ayrıca beklentilerinizin yüksek tavanından kaynaklanabilecek sorunların önüne geçmek için partnerinizden beklentilerinizi de abartmayın.

Utanç nasıl giderilir ve ne söylemelisiniz?

Sevgililer Günü’nde sevdiklerinizin utancından kurtulmanın tek yolu, birlikte basit ve açık bir şekilde konuşmak, birlikte akşam yemeğine mi yoksa yürüyüşe mi gideceğinize karar vermektir.

Basitçe şöyle diyebilirsiniz: “İlişkimiz henüz başlangıç ​​aşamasında, öyleyse neden Sevgililer Günü kutlaması basit değil, şu anda kendimizi hediyelerle meşgul etmek zorunda değiliz ve birbirimize onun hakkında ne hissettiğini ve onun için ne dilediğini ifade eden bir mesaj bırakmamız yeterli?”

Ayrıca karşı tarafa Sevgililer Günü’nü kutlamakla ilgili düşüncelerini ve bu tür olaylara büyük önem verenlerden mi yoksa satışları teşvik etmek için bunları sadece ticari vesilelerle görenlerden mi olduğunu sormalısınız! Basit ve net bir şekilde “İlişkimizin başındayız, bu gün hakkında aklınızda ne var?” Gibi bir soru sormalısınız.

Modern bir ilişkide yoğun romantizm vesilesini kutlamaktaki abartmanın dürüstlükte yanlış bir şey olduğunu ve dürüstlüğün duygularla bunları ifade etme biçimi arasında bir denge olmasını gerektirdiğini bilmelisiniz. Diğer kişi, ilişkinin bu erken döneminde baskı olmaksızın uygun gördüğü şekilde hareket etme özgürlüğüne sahip olduğunu hissetmelidir.

Ona basitçe, yaklaşan Sevgililer Günü’nün, duygularınızı deneyimlediğiniz, birbirinizi daha iyi anladığınız ve birbirinize daha yakın olduğunuz bir yıl sonra ilişkinizi ilk kez kutladığınız olduğunu söyleyebilirsiniz.

Sevgililer Günü’nde görüş farkı

Sevgililer Günü’nü kutlamak konusunda ikiniz de birbirinden farklı bir şey arzuluyorsanız, hem birbirinizi anlamalı, uzlaşmalı hem de bakış açılarınızı yakınlaştırmalısınız. Hiçbiriniz diğer tarafı istediğini tamamen feragat etmeye zorlamanıza veya kabul etmenize gerek yok ve bu ilişkiyi devam ettirmek ve sürdürmek istiyorsanız bu konu aranızda bir sorun oluşturmamalıdır.