Yeni okul yılı başlamadan önce akıllı öğretmen rehberi

Akıllı parametre kılavuzu Sağladığınız bir rehber makale dergi İnce Öğretim yılı başlamadan önce öğretmenler için, yeni yıla sağlıklı ve düzenli bir başlangıç ​​için bir dizi ipucu ve deneyim içerir.

Bu konu içerir …

Çalışmaya başlamadan önce akıllı öğretmen kılavuzu

  • Okul yılını planlamak

Okul yılı için önceden planlama, öğretmenin başarısının anahtarıdır ve akranlarını ayırt etme yoludur.

Akademik yıl için planlama, aşağıdakiler dahil birkaç nokta içerir:

  • Tatilleri tanımlayın

Öğretim yılı, öğretmenin çalışma günlerinde enerjisini kaybetmemesi veya yorulmaması için akıllıca yönetilmesi gereken uzun bir yıldır.

Bu nedenle, dinlenme günlerini sınırlamak ve bunları okul yılının günlerine eşit olarak dağıtmak akıllıca olacaktır.

Akıllı parametre kılavuzu

Ayrıca, herhangi bir acil durum oluşmasını önlemek için tatil talebinde bulunmak için işten uzak kalmaya zorlandığınız sosyal olayların tarihlerini de belirlemenizde fayda var.

  • Eğitim yardımlarının hazırlanması

Akıllı öğretmenin kılavuzu, müfredatı yenilikçi ve modern bir şekilde açıklamak için kullanılan eğitim araçlarına atıfta bulunmakta başarısız olamaz.

Yeni akademik yıl için planlama, öğretmenin öğreteceği eğitim içeriğini incelemesini, açıklama gerektiren fikir ve bilgileri belirlemeyi ve bunları tasarlamaya ve uygulamaya başlamasını içerir.

Akıllı parametre kılavuzu

  • Uygun kıyafetleri hazırlayın

Belki de okul yılının başlangıcı, gardırobunuzu tekrar kontrol etmek için ziyaret etmek için iyi bir fırsattır.

Bu ziyaretin amaçlarından biri, onarılması gereken kıyafetleri onarmak, eksik parçaları tamamlamak, eklenen yeni kıyafetlere göre yeni “takımlar” oluşturmak ve tabii ki uygun olmayan kıyafetleri ortadan kaldırmaktır.

Sağlayabileceği en önemli rehberlerden biri Akıllı parametre kılavuzu Öğretim yılı için tahmini bir bütçe geliştirme gerekliliğine öğretmenlerin dikkatini çekin.

Bütçe, temel olarak temel harcama kalemlerini ve bunların nasıl azaltılacağını ve harcamaların daha büyük bir kısmının nasıl tasarruf edileceğini içerir.

Uzak bir okulda çalışıyorsanız ve otobüse veya ulaşım araçlarına binmeniz gerekiyorsa, erken kalkıp yürümek, toplu taşıma araçlarına yıllık abonelik yapmak veya aynı bölgede çalışan bir grup öğretmenle özel araç kiralamak için anlaşmak gibi alternatif çözümler düşünmelisiniz.

  • İlk hafta için planlama

Okul yılının ilk haftası, öğrencilerin modelinizi keşfettikleri, kişiliğinizi yargıladıkları ve sizinle etkileşim yöntemine toplu olarak ve bireysel olarak karar verdikleri dönem olduğundan, okul yılının ilk haftası büyük ölçüde sınıftaki öğrencilerinizle olan ilişkinizin doğasını belirler.

Bu nedenle, bu haftaya aşağıdakiler dahil birkaç adımla önceden hazırlanmanız gerekir: –

  • En son eğitim yardımları hakkında okuma

En son eğitim yöntemleri, kışkırtıcı kalıplarla başa çıkmanın yolları ve öğrencilerin sevdiği zihinsel bir imaj yaratmanın yolları hakkında bir veya daha fazla kitap okumak:

– Bilgilerinizi yeniler

Size değişen gerçekliğe uyan daha fazla yeni fikir sunar.

– Öğrencilerin utanç verici sorularını nasıl cevaplayacağınız konusunda size rehberlik eder

Akıllı parametre kılavuzu

  • Eğlence fikirleri sunmak

İlk gün için bazı eğlence fikirleri ve sizi farklı ve çekici bir şekilde öğrencilere sunan bazı hareket aktiviteleri hazırlamak.

Akıllı öğretmen, öğrencilerinin favorisi ve sevgisi olmaya heveslidir ve daha sonra kalplerini akıllarının önünde kazanmaya ve onları psikolojik olarak ellerinde bilgi almaya hazırlamaya heveslidir.

  • Önceki öğretmenlerle iletişim

Yeni bir öğrenci sınıfına öğretecekseniz, önceki sınıf öğretmenleriyle iletişim kurmanız zorunludur.

Bu iletişimin amacı, öğrencilerin eğitim düzeyi, kişilik kalıpları ve daha fazla kişisel bakıma ihtiyaç duyan özel ihtiyaçları olan öğrenciler hakkında bilgi edinmektir.

Bu iletişim büyük önem taşısa da, diğer öğretmenlerin öğrenciler hakkındaki izlenimleri, onlarla uğraşırken sizin yargıcınız olmamalıdır.

Kişisel nedenlerden ötürü eski bir öğretmenden yanlış bir karar nedeniyle bir çocuk haksızlığa uğrayıncaya kadar onların fikirlerini size rehberlik etmesi için düşünmelisiniz.

Akıllı öğretmenin rehberini zenginleştirmekten mutluluk duyuyoruz Site üzerinden iletişim kurarak, dünyanın her ülkesinden kadın öğretmenlerin uzmanlığı ve deneyimleriyle.

İnce dergi teklifleri

Tüm takipçileri için ince bir dergiden özel indirimler, buradan daha fazlasını öğrenin