Yeniden yapılandırılmış aile türleriDenir yeniden kurulmuş aile c meydana gelen olayBir evde tavuk, ebeveynlerinin önceki çiftlerinin meyvesi olan çocuklu bir çift var. Yani, boşanma ya da yeni çiftin başka bir şekilde ayrılması karşısında, çocuklarının yanında kalırlar ve yeni bir çifte katıldıklarında kendi çocuklarıyla aynı eve giderler.

Bu durumlarda, biyolojik baba veya anne, yasanın doğal çocuklarına koyduğu hak ve yükümlülüklere sahiptir. Yeni baba veya anne söz konusu olduğunda, yalnızca duygusal, psikolojik ve çocukların refah meselelerine müdahale eder.

Bu tür aileler, ebeveynlerin ilişkileri sırasında bazı dönemlerde herkesi bir belirsizlik durumuna bırakan çeşitli durumların ortaya çıkması olası olduğundan, geçiş aileleri olarak da bilinir.Oluşabilecek olası olaylar ya da değişiklikler, yeni çiftlerde ayrılık ya da yeni ilişki biçimleri gibi değişikliklerin meydana gelebilmesi, onları taşınmaya zorlayan yeni bir yuva kazanılması gerçeğidir. tüm üyelere. Yeni bir ikamet yerine taşınması gereken ailenin sosyoekonomik düzeyinde veya statüsünde de değişiklikler olabilir.

Her durumda, bu tür ailelerin, biyolojik ebeveynlerden birinin ölümü veya basitçe bir boşanma sürecinin meydana gelmesi ve bunlardan birinin devam etmeye karar vermesi gibi bir tür kayıp olması nedeniyle ortaya çıktığını unutmamak önemlidir. başka bir çift ilişki ile.

Yeniden yapılandırılmış aile türleri

Üvey anne ile yeniden yapılandırılmış aile

Ailenin babası oğlunu yeni eve yerleştirdiğinde ortaya çıkar, bu nedenle yeni çift üvey anne rolünü üstlenir. Ne yazık ki, ilgili üvey anne ile ilgili olumsuz bir şey olarak bir klişe olduğuna dikkat etmek önemlidir, çoğu kez üvey çocukların bu algısını değiştirmekle mücadele etmek zorunda olan üvey annedir.

Bir kız taşıyan kadın

Üvey babayla yeniden oluşturulmuş aileler

Tam tersi bir durumdur, yeni bir ilişkiye girdikten sonra oğlunu üvey babayla eve sokan annedir. Aynı şekilde üvey anne babalarda da bu anlamda bir stereotip vardır, bazı durumlarda ailelere geçim sağladığından bir tür kurtarıcı olarak kabul edilirken, diğer durumlarda istismarcıyla akraba olur.

Adam ve bebek, kumsal

Üvey baba ve üvey anne ile yeniden oluşturulmuş aileler

Diğer çiftlerin çocuklarından oluşan ve hem üvey babanın hem de üvey annenin bu çocuklarla birlikte kaldığı ailelerdir.

Farklı tonlarda eller

Sıradan çocukları olan yeniden yapılandırılmış aileler

Yeni çiftin önceki aile biçimlerinden birinde, mevcut ilişkilerinin sonucu olarak bir bebek doğduğunda ortaya çıkar.APA formatında alıntı yapın: (A. 2017, 11. Yeniden yapılandırılmış aile türleri. Türler. Şuradan alınmıştır https://10tipos.com/tipos-de-familia-reconstituida/.)