Yüz, dudak, saç ve diz için plazma enjeksiyonunun riskleri ve bunların nasıl hazırlanacağı

Plazma enjeksiyonu, kozmetik ve diğer tedavi amaçlı kullanılan modern tekniklerden biridir ve tıpkı diğer teknikler gibi birçok faydası vardır, ancak aynı zamanda zararsız değildir, bu nedenle bu makaledeki ince bir dergi, plazma enjeksiyonunun tehlikelerini, faydalarını ve hazırlama yöntemini açıklayarak size tanıtmaktadır.

Plazma enjeksiyon riskleri

Bu konu içerir …

Plazma enjeksiyon riskleri

Yerel trombosit açısından zengin plazma enjeksiyonunun birçok faydasına ve kullanımına rağmen, uzman doktorun bunu biriyle tartışması ve plazma enjeksiyonunu kullanmaya başlamadan önce meydana gelme olasılığını azaltmak için çalışması gerektiğinden plazma enjeksiyonunun bazı dezavantajları vardır ve plazma enjeksiyonunun en önemli potansiyel riskleri arasında şunlar yer alır:

 • PRP enjeksiyonunun giriş yerinde ağrı hissi.
 • Enjeksiyon bölgesindeki doku hasara ve hasara maruz kalır.
 • Plazma enjeksiyonunun delindiği yerdeki sinirlerde hasar.
 • Plazma enjeksiyonunun enjekte edildiği bölgenin iltihaplanması ve enfeksiyonu.

Lokal olarak enjekte edilen trombosit açısından zengin plazma kaynağı kişinin kendi kanındadır, bu nedenle alerjik reaksiyon geliştirme riski, aynı kişiye ait olmayan doğal kaynaklardan üretilen veya ekstrakte edilen diğer enjeksiyon türlerine kıyasla düşüktür.

Lokal plazma enjeksiyonunun etkisi hemen görülmez. Hücrelerin ve dokuların büyümesinin birkaç hafta veya ay sürdüğü ve terapötik amaçlarla plazma enjeksiyonları alan kişiye, iyileşene kadar yeterince dinlenmesi tavsiye edilir.

Yüz plazma enjeksiyonunun riskleri

Plazma, hastanın kendi trombositlerinden gelen büyüme faktörleri ile dolu olduğu için dermatologlar, cildin yaşlanması başta olmak üzere birçok cilt hastalığını tedavi etmek için rejeneratif özelliklerinden yararlanır ancak bu tedavinin bazı olumsuz etkilerini ve yan etkilerini engellemez.

Genellikle ameliyattan hemen sonra ortaya çıkan ve dört ila altı gün içinde belirgin hale gelen yüz plazma enjeksiyonunun en yaygın riskleri arasında:

 • Çürükler ve enfeksiyonlar.
 • Enflasyon ve sebat.
 • Trombosit açısından zengin plazma bir kişinin kendi kanından geldiğinden, bulaşma veya enfeksiyon olasılığı çok düşüktür.
 • Nadir fakat ciddi bir komplikasyon enfeksiyon ve yara izini içerir.
 • Bir kişinin herpes simpleks veya uçuk öyküsü varsa, bu prosedürün bir salgınına da sahip olma olasılığı yüksektir.

Ve ince bir dergi, yüze plazma enjeksiyonu risklerini önlemek için izlemeniz gereken bazı ipuçları sunar:

 • Deri enfeksiyonu olan deriye veya tahriş, iltihaplanma veya sivilceler ve tedavi edilmemiş akneli deriye plazma enjeksiyonu yapılamaz. Herhangi bir cilt problemi, plazma enjeksiyonu düşünülmeden önce tedavi edilmelidir.
 • Enjeksiyondan önce ve sonra iki hafta süreyle cilt ürünleri ve kremleri, makyaj ve topikal saç bakımlarının kullanılması kesinlikle yasaktır. Bu süre zarfında cildi iyi temizlemek ve sadece ihtiyaç duyulduğunda hafif bir nemlendirici krem ​​sürmek yeterlidir.
 • Özellikle enjeksiyondan hemen sonraki dönemde doğrudan güneş ışığına, tuzlu suya veya klor içeren yüzme havuzu suyuna maruz kalmaktan kaçının.

Dudaklara plazma enjeksiyonunun riskleri

Plazma dudak enjeksiyonları dolgu enjeksiyonlarından farklı olarak size sadece ufak bir boyut değişikliği sağlar ve bu enjeksiyonlar dudak bölgesinde şişlik ve karıncalanma hissine neden olabilir ve dudaklar için plazma enjeksiyon seanslarının yüksek fiyatına rağmen sonuçları garanti edilmez.

Saç için plazma enjeksiyonunun riskleri

Plazma saç enjeksiyonu, kişiden kişiye değişen bir dizi yan etkiye neden olur, ancak bunlar gerçekten endişe nedeni değildir, örneğin:

 • Enjeksiyon bölgesinde kaşıntı hissi.
 • Hafif kızarıklığın varlığı.
 • Enjeksiyondan sonra karıncalanma ve ağrı.
 • Ciltte küçük morarmalara neden olur.

Tüm bu basit semptomlar, doktorun enjeksiyondan sonra kullanmak üzere reçete edeceği merhemler kullanılarak giderilebilir.

Ve ince bir dergi, saç plazma enjeksiyonu risklerinden kaçınmak için izlemeniz gereken bazı ipuçları sunar:

 • Saçın plazma enjeksiyonundan itibaren 24 saat geçene kadar başın yıkanması yasaktır.
 • Aşağıdakiler gibi her türlü kimyasal saç preparatını uygulamaktan tamamen kaçınmak zorunludur; Tedavi prosedüründen sonra iki hafta boyunca kreatin ve tentür.
 • Saçlı deride tahriş, kızarıklık veya şişlik olması durumunda cilde bir buz küpü yerleştirilmeli ve doktora danışmadan herhangi bir krem ​​veya losyon sürmekten kaçınılmalıdır.
 • Enjeksiyonun üzerinden bir hafta geçene kadar direk güneş ışığına maruz kalmaktan kaçının ve güneşin göründüğü sırada dışarı çıkılması gerektiğinde şapka veya başörtüsü takmanız gerekir.
 • Saç derisi hücrelerinin büyümesini sağlamak ve toksinlerden kurtulmak için bol su içtiğinizden emin olun.
 • Plazma enjeksiyonunun sonuçlarını desteklemek ve istenen sonuçları elde etmek için yüksek düzeyde vitamin ve mineral içeren yiyecekler yiyin.
 • Plazma işleminin önceliklerinden biri de işlem sırasında sterilizasyon ve hijyene dikkat etmektir.

Diz plazma enjeksiyonunun riskleri

Plazma enjeksiyonu ile diz pürüzlülüğünü tedavi etme yöntemi hakkında alınan şey, tedavide kullanımının etkinliğine dair doğrulanmış herhangi bir tıbbi kanıtın olmamasıdır, çünkü bazı tıbbi araştırmalar, eklem pürüzlülüğü için plazma enjeksiyonunun kesin bir yararı olmadığını bulmuştur.

Artrit ağrısını ve diz sertliğini gidermek amacıyla takip edilebilecek ve sürdürülebilecek, ancak bu aşamalar acil tıbbi müdahale gerektirdiğinden yaralanmanın bozulmuş aşamalarına ulaşılmaması akılda tutularak izlenebilecek ve sürdürülebilecek başka cerrahi olmayan alternatifler vardır ve diz sertliğinin küçük aşamalarında aşağıdakiler takip edilebilir:

 • Egzersiz: Diz sertliği yüzme, bisiklete binme gibi bazı egzersizlerle tedavi edilebilir, ancak bu spora sıkı sıkıya bağlı kalmamaya özen göstererek, diz ağrısı hissettiğinizde, kaslar üzerinde sürekli bir baskı oluşmaması için egzersizleri bir veya iki gün sonra daha sonra durdurabilir ve tamamlayabilirsiniz.
 • Kilo kaybı: Aşırı obezite, özellikle yürürken veya ayakta dururken tüm vücudun basıncını taşıyan diz eklemi olmak üzere eklem ağrısına neden olabilir.Bu nedenle, fazla kilo verme ihtiyacı, baskıyı hafifletmek ve ardından osteoartritin neden olduğu ağrıyı hafifletmek için dikkate alınır.
 • Sıkıştırma giysisi: Diz pürüzlülüğünün etkilerini ve bundan kaynaklanan ağrının etkilerini azaltmak için izlenebilecek yöntemler ve bu bağların farklı türleri vardır.Kullanmadan önce en iyi tip hakkında doktora danışabilirsiniz.

Plazma enjeksiyonunun faydaları

 • Plazma enjeksiyonunun en belirgin faydalarından biri yüzdeki kırışıklık, yaralar, güneşin ve göz altındaki koyu halkaların etkilerini iyileştirmek için kullanılması ve enjeksiyon işleminin enjeksiyon yerinde görülebilecek şişlik ve morlukları azaltmak için yapılabilmesidir, ancak genellikle birkaç gün içinde ortadan kaybolan geçici bir semptomdur ve kozmetik tedavi düşünülür. Yüze plazma enjeksiyonu kadınlar arasında en popüler yöntemlerden biridir.
 • Plazma enjeksiyonu, ciltteki zayıf kollajen ve elastin tabakasını güçlendirerek koyu halkaların tedavisine yardımcı olabilir.Ayrıca, metabolik süreçleri artırma yeteneğinin yanı sıra cildin yenilenmesine ve parlaklığının geri kazanılmasına da yol açar.
 • Plazma enjeksiyonu, vücut yağının bir kısmının şeklini değiştirmek ve iyileştirmek ve boyutlarını artırmak amacıyla dudaklara aktarıldığı, transfer edilen yağ hücrelerinin transfer edildiğinde canlı kalmasına yardımcı olmak için plazma ile birlikte kullanıldığı, iyileştirme ve büyütme süreçlerinde en doğal yöntem olarak kabul edilir. Dudaklar.
 • Trombositler temel büyüme hormonlarını içerir, bu nedenle plazma, inaktif saç köklerinin büyümesini uyardığı için veya saç kökü ekiminden sonra kafa derisine enjekte edilir.
 • Plazma enjeksiyonları, iltihaplı eklemin ağrıyı gidermek amacıyla direkt olarak enjekte edildiği özellikle diz eklemleri olmak üzere artrit tedavisinde kullanılır ve en belirgin faydaları arasında eklem fonksiyonlarını iyileştirmesi ve eklem hasarını yavaşlatması veya tedavi etmesidir.

Plazma enjeksiyonu nasıl hazırlanır

Plazma enjeksiyonu şu şekilde hazırlanır:

 • Uzman doktor plazmanın hangi amaçla kullanılacağına uygun miktarda kan çeker, örneğin saç enjeksiyonu için 20 mililitre kan gerekir.
 • Kan örneği, kanın bileşenlerini 15 dakika içinde ayıran bir santrifüje yerleştirilir.
 • Teknisyen, ayrılmış plazmayı alır ve etkilenen bölgeye enjeksiyon için hazırlar.
 • Doktorlar hangi bölgelere enjeksiyon yapılacağını doğru bir şekilde belirler.
 • Enjeksiyon yaklaşık bir saat sürebilir.

Bu makalenin sonunda, plazma enjeksiyonunun faydaları ve hazırlanmasının yanı sıra, plazma enjeksiyonunun risklerinden ayrıntılı olarak ve bu risklerin önlenmesine yardımcı olacak tavsiyelerden bahsettik. Size hak ettiğiniz faydayı sağladığımızı umuyor ve her zaman sorularınızı ve yorumlarınızı bekliyoruz.

Ayrıca ilginizi çekebilir:

İnce dergi indirim kuponunu kullanarak tüm alışverişlerinizde% 15 indirim kazanın ( uxy ) VogaCloset mağazasından