Zayıflıktan sağlıklı bir şekilde kurtulmak için kilo alımı

Pek çok kız zayıflık probleminden muzdariptir, bu yüzden zayıf ve tutarlı bir vücuda sahip olmak için kilolarını arttırmaya çalışırlar, bu yüzden bu yazıda size kilo artıran şeyleri ancak herhangi bir sağlık probleminden kaçınmak için sağlıklı bir şekilde tanıtacağız.

Sağlıklı kiloyu artıran şeyler

Kilo alan şeyler

Kilo almak istiyorsanız, bunu düşünceli ve sistematik bir şekilde, yavaş yavaş ve kesinlikle sağlıklı bir şekilde kilo almanıza yardımcı olacak yiyecekler yiyerek yapmanızı tavsiye ederiz.

Zayıf olmanın sağlığa zararlı olabileceğini bildiğimiz için ideal ve normal kiloya ulaşmak gerekir.

İşte kilonuzu artıran bir grup yiyecek:

süt

Vücudunuzun ve kemiklerinizin sağlığı için gerekli olan yağları, karbonhidratları, mineralleri ve vitaminleri size sağladığı için kilo almak için süt yemenizi tavsiye ederiz.Kahvaltıda veya yatmadan önce günlük olarak süt içebilirsiniz.

kırmızı et

Kırmızı et yemek, kaslardaki proteini uyarmak için gerekli bir amino asit olan Leucine’deki zenginliği sayesinde kas oluşumunu ve kilo alımını desteklemeye yardımcı olur.

Ayrıca kırmızı et, kasları inşa etmek ve güçlendirmek için gerekli olan zengin bir kreatinin kaynağıdır.

Fındık

Çiğ kuruyemişler, yüksek kalorili oldukları için yemeklere veya salatalara katılarak sağlıklı kilo veren besinler arasında sınıflandırılmasının yanı sıra sağlık açısından birçok farklı faydaya sahiptir.

Kilo almanıza yardımcı olacak zengin bir öğün için, incelikten önemli ölçüde kurtulmak için ezilmiş kuruyemişleri tam yağlı sütle karıştırabilirsiniz.

Somon

Somon, yüksek sağlıklı yağ içeriği ile karakterizedir, 170 gram somonun yaklaşık 240 kalori içerdiğini belirtmek gerekir.

Yağlı balıklar genel olarak omega-3 içerdiğinden hızlı kilo almaya yardımcı olan sağlıklı yağ ve protein kaynağıdır.

Kurutulmuş meyveler

Her çeşit kuru meyve çok yararlıdır ve kalorisi yüksektir ve kilo almaya yardımcı olur çünkü bunlar vitaminler, mineraller ve şekerler, özellikle incir ve yaban mersini bakımından zengindir.

Yaklaşık 130 kalori almak için çeyrek fincan kuru çilek yemeniz önerilir.

Avokado

Bu tür meyveler kilo almak için gerekli olan sağlıklı yağ ve kalorilerde yüksektir ve ayrıca sağlık için gerekli olan mineraller ve vitaminler açısından da zengindir.

Avokadoyu doğal haliyle ya da bir smoothie yaparak ya da salataya ekleyerek yiyebilirsiniz.

Çikolata

Özellikle şeker ve yüksek kalori içeriyorsa ve çikolata vücut sağlığına faydalı antioksidanlar açısından zenginse kilo alımındaki rolü ile bilinen gıdalardan biri olarak kabul edilir.

Fıstık ezmesi veya fındık ezmesi

Fıstık ezmesi yüksek kalori içerir, bu nedenle kısa sürede zayıflıktan kurtulmak için günlük olarak daha fazla yemeniz önerilir.

Nişastalar

Pirinç ve makarna gibi çeşitli nişasta türleri, günlük olarak yenmeleri gerektiği için kilo almaya yardımcı olan şeker ve karbonhidrat bakımından yüksektir.

muz

Muz, diğer meyvelerin aksine, inceliğinden kurtulmak için günde 3 muz yiyebileceğinizden, yüksek şeker ve kalori içeriği nedeniyle hızlı kilo alımına katkıda bulunur.

Ayrıca muzları sütle karıştırabilir ve doğal arı balıyla tatlandırabilirsiniz çünkü muz, anemi ve anemiyi tedavi etmeye yardımcı olan demir içerir ve tam yağlı süt protein bakımından zengindir.

Kuru üzüm

Kuru üzüm kuru üzümdür ve kalori dolu gıdalardan biri olarak bilinir ve hızlı kilo alımı için gerekli olan yüksek oranda vitamin ve şeker içerdiğinden kilo almak için her sabah 20 kuru üzüm, akşam 20 tablet tüketilmesi önerilir.

Mango

Mango, hızlı kilo alımına katkıda bulunan yüksek kalorili birimlerinin yanı sıra yüksek oranda şeker içeren meyvelerden biri olduğu için günlük olarak 3 mango yemek veya iki yemek kaşığı beyaz şekerle tatlandırılmış meyve suyu şeklinde yemek tercih edilir.

tarih

Hurmalar, diyet lifi ve yüksek kalori içermenin yanı sıra vücudu inşa etmek için gerekli mineraller bakımından zengindir, bu nedenle gün boyunca üç doz hurma yemek veya hurma smoothie, hurma keki, hurma tart veya hurma pekmezi yemek tercih edilir.

Çemen otu

Çemen otu fosforun yanı sıra vücudu besleyen proteinler ve vitaminler içerir ve iştah açıcı özelliklere sahiptir ve daha fazla yemek yer.

İki bardak haşlanmış çemen otu içebilir ve her gün beyaz şeker veya balla tatlandırabilirsiniz.

Tereyağı

Tereyağı kilo alımına katkıda bulunan yüksek kalori içerir Bir çorba kaşığı tereyağı yaklaşık 40 kalori içerir.

Kişniş

Kişniş, oksijenin hücrelere taşınmasını artırmaya çalışan, kandaki hemoglobin düzeyini artıran ve kansızlığın tedavisine yardımcı olan yüksek oranda demir içerir, ayrıca kişniş iştahın açılmasına katkıda bulunur.

Kişniş tohumlarını ezebilir, her öğünden sonra bir çorba kaşığı yiyebilir, ayrıca iştah açmak ve daha fazla yemek yemek için salatalara veya mezelere bir kaşık kişniş ekleyerek kilo almaya neden olabilirsiniz.

Soğanlar

Soğan, yemek yeme arzusunun artmasına katkıda bulunur ve ayrıca bağırsağın arınmasına ve toksinlerin atılmasına yardımcı olur, bu nedenle her gün ortalama bir yumurta büyüklüğünde üç soğan yemek tercih edilir.

Kilo almak için ince uç

 • Bir uzman tarafından yapılandırılmış bir egzersiz programını takip ederek kilo alma sporları yapmanızı öneririz.
 • Tercihen bir beslenme uzmanının gözetiminde, proteinler ve karbonhidratlar açısından zengin kilo alımı için sağlıklı bir diyet uygulayın, böylece sizi yaşınıza ve sağlık durumunuza uygun olana yönlendirecektir.
 • Kilo almanıza yardımcı olmak için kalori dolu yiyecekleri orantılı olarak, ancak sağlığınıza zarar vermeden yiyin.
  Dolgunluk ve tokluk hissine katkıda bulunduğu için yemeklerden önce su içmeyin.
 • Daha büyük kaplar kullanın, böylece onları çok fazla yediğiniz hissine kapılmadan doldurabilirsiniz.
 • Yeterince saat uyuyun.
 • Sigara içiyorsanız, tamamen sigarayı bırakın.
 • İncir, çilek ve kuru üzüm gibi kuru meyvelerin yanı sıra badem, ceviz, kaju fıstığı ve yer fıstığı gibi kuru yemişleri daha fazla tüketin.
 • Her gün tatlılar ye.
 • Muz suyu, mango suyu, elma suyu, üzüm suyu, tatlandırılmış guava suyu ve diğerleri gibi yüksek kalorili taze meyve suları yiyin.
 • Stres ve endişeden kaçının.
 • Gün boyunca daha çok öğün yiyin ve büyük tabaklarda yemek yemeniz önerilir.

Sevgili Raifa, bu yazıda bahsedilen tüm bilgiler sadece sağlık bilincini artırmayı amaçlayan eğitici bilgilerdir ve uzman bir doktora danışmanın yerini almaz.

Size hak ettiğiniz faydayı sağladığımızı umar ve deneyimlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

Ayrıca ilginizi çekebilir:

İnce dergi indirim kuponunu kullanarak tüm alışverişlerinizde% 15 indirim kazanın ( uxy ) VogaCloset mağazasından