Zuhair Murad İlkbahar / Yaz 2017 Gelinlik Koleksiyonu


önceki
Sonraki

 • Zuhair Murad Gelinlik İlkbahar 2017 koleksiyonu

  Zuhair Murad’ın İlkbahar-Yaz 2017 gelinlik koleksiyonu … Büyüleyici bir oryantal dokunuşa sahip kraliyet elbiseleri !!

  Lübnanlı tasarımcı Zuhair Murad, moda dünyasındaki en son modern modayı özgün bir karakter taşıyan oryantal dokunuşla birleştirmek olan tasarımlarında zor bir denklemi yakalamayı başardı. İlkbahar / Yaz 2017 gelinlik koleksiyonunda öne çıkan nokta dantel ve ince kumaşlarla karmaşık işlemeler. Çoğu tasarıma, kabarık bir kuyruğa ve dar bir bele dayanan kraliyet bel çizgisi hakimdir.

  Zuhair Murad’ın İlkbahar / Yaz 2017 gelinlik koleksiyonunda güçlü bir şekilde karşımıza çıkan desenlerden biri de yükseltilmiş gül deseni ile nakışlar.Grubun reklam kampanyası, gelini güç ve dişilikle kayaların üzerinde duran bir deniz kızı imajıyla somutlaştıran ekibin, elbiselerin güzelliğini vurgulamayı başardı. Ürün yelpazesinin tamamı tüm Esposa mağazalarında mevcuttur.

  Zuhair Murad 2017 ilkbahar ve yaz gelinlik koleksiyonunu izleyin … Arap dokunuşuyla yumuşaklık ve zarafetin karışımı.

 • Çift Etekli Elbise (Peplum) – Zuhair Murad İlkbahar / Yaz 2017

  Zuhair Murad Gelinlik İlkbahar 2017 koleksiyonu

  Çift etek veya peplum modası kraliyet tarzıdır. Zuhair Murad, maksi etek ile kabarık etek arasında farklılık gösteren birçok modelde çift etek kesimi kullanmıştır. Malzemeler arası kontrast, tasarımcı Zuhair Murad’ın ayırt edici özelliklerinden biridir.Bu tasarımda eteğin ilk katmanında işlemeli şifon ve dış katmanda El-Cubeyr malzemesinin kullanıldığını görüyoruz. Kristallerle işlenmiş şifon göğüs, elbiseyi daha kadınsı yaptı. Dar bel de gelinlikler için geleneksel bir detay ama Zuhair bunu modern ve farklı bir şekilde tasarlamayı başardı.

 • Açık Elbise – Zuhair Murad İlkbahar / Yaz 2017

  Zuhair Murad Gelinlik İlkbahar 2017 koleksiyonu

  2017 yılında, uluslararası moda evlerinin tasarımlarının çoğunu dönüştürülebilir elbiseler işgal ediyor. Korse veya korse, Zuhair Murad’ın bahar koleksiyonunda kullandığı cesur tasarımlardan biridir. Bu grupta, kristal ve boncuklarla işlenmiş tül ve organze ezici varlığını görüyoruz. Zuhair, zarif bir dokunuşla, elbiseye göz alıcı bir görünüm ve beyaz renk ile zarif bir kontrast kazandıran gümüş nakışlar kullandı. Yumuşak ve güzel kadın ruhunu net bir şekilde yansıtan gül kabartması bu grupta sıkça rastladığımız gravürlerden biridir.

 • İşlemeli Göğüslü Gelinlik – Zuhair Murad İlkbahar / Yaz 2017

  Zuhair Murad Gelinlik İlkbahar 2017 koleksiyonu

  Cesur ve ince detaylar, son iki sezonda gelinliklere hakim oldu. Popüler malzemelerden biri olan buğday kabuğunun rengine daha yakın şeffaf, bej renginin kullanılması şeffaflık izlenimi veriyor. Göğüs ve kol uzunluğu işlemeli şifon, bu yıl gelinlik ve abiye giyimde sıkça bulduğumuz trendlerden biri. Bu tasarımda Zuhair Murad’ın işçiliğini, göğüsten ve eteğinden yumuşak bir şekilde kayan zarif çizgiler ve işlemelerde açıkça görüyoruz. Tül katmanlarının kullanılması, elbiseye aynı zamanda kabarık ve narin elbiseler sevenler için uygun bir beden verdi.

 • Saten gelinlik – Zuhair Murad 2017

  Zuhair Murad Gelinlik İlkbahar 2017 koleksiyonu

  Kabarık elbiselerde tül kullanılmasına ve özellikle elbisenin alt kısmında klasik ve geleneksel bir malzeme olarak kabul edilen Zuhair Murad, şık saten kabarık bir elbise ile klişeyi kırmayı başardı. Yumuşak pileler ve dar saten bel, tasarıma son derece hassas ve zarif bir görünüm katar. Zarif işlemeli şifon sandık, elbisenin alt kısmının sadeliğini eşitleyerek, tasarımı son derece yumuşak bir şekilde tamamladı.

 • Uzun Peçe – Zuhair Murad İlkbahar / Yaz 2017

  Zuhair Murad Gelinlik İlkbahar 2017 koleksiyonu

  Uzun tek yuvarlak duvak, kraliyet ve klasik karakteri yansıtan altmışlı ve yetmişli yılların trendlerinden biridir. Uzun duvak, son yıllarda şimdiye kadar tekrar trend oldu. Zuhair Murad İlkbahar Koleksiyonu gelinlik tasarımlarında yer alan uzun duvak, uyum ve yumuşaklık görünümü için elbisenin işlemesi ile uyumlu öne çıkan güllerle işlendi. Uzun duvak, kabarık ve maksi elbiselerle uyumludur ve ayrıca üstü açık veya kollu elbiselerle koordine edilebilir.